Sevginar Sali

Gençlik Merkezi 4. kez ihaleye çıkıyor

Silivri Belediyesi Silivri Gençlik Merkezi Yapımı için 18 Ağustos 2022 tarihinde 4. kez ihaleye çıkıyor. İş 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 21 inci maddesinin a bendine göre pazarlık usulü ile ihale edilecek. 1397,3 m² oturuma sahip 1 bodrum, 1 zemin kat, 3 normal kattan oluşan toplam 5 katlı betonarme yapı inşa edilecek.
İşin ilk iki ihalesine katılımcı olmadı, 3. süne de 124 Milyon TL + fiyat farkları teklifini geri çevirmek durumunda kaldıklarını belirtti Başkan Yılmaz, basın mensupları ile düzenlediği basın toplantısında.
Gençlik Merkezinin yanında polis lojmanlarından boşalacak alana Silivri Belediyesi'nin bu dönem için bir de Kültür Merkezi projesi var.
Başkan Yılmaz, gençlere verdiği hizmet sözlerini yerine getirme konusunda oldukça kararlı görünüyor.
Birileri hizmet üretirken bazıları da dedikodu kazanını kaynatarak kendilerine kişisel menfaat Silivri'ye zarar vermek için beyhude bir çabanın içinde çırpınıyor.
Adliye koridorlarında işlevini kaybeden adalet çok şükür ki ilahi bir şekilde hayatta tecelli ediyor… Kimse ektiğinden farkı bir şey biçmiyor, ettiğini bulmaktan öteye gidemiyor.

GÜMÜŞYAKA'DA HAYAT VAR

Kent Konseyi ve Silivri Belediyesi işbirliğinde Salı akşamı “Gümüşyaka'da hayat var” belgeselinin galasındaydık ve bölgenin insanlarından öykülerini dinleyerek, yaşantıları, geçmişleri ve bugünümüze yakından şahitlik etmiş olduk. Geçmişin mirasını gelecek nesillere aktarmak, bugünümüzün mimarı insanlar, olayları hakkında hafızamızı canlandırmak ve kollamak adına çok dokunaklı bir proje hayata geçirilmiş. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, Kamil Bilici'nin çabasını ve buna yönelik desteklerini esirgemeyen Volkan Yılmaz'ı tebrik ediyorum. Yaşadığımız toprakların tozlu raflarında kaybolmaya yüz tutan hafızayı, şahitleri ile ölümsüzleştirmek bu kentin ruhuna verilebilecek en güzel armağanlardan biri kuşkusuz.

GÜNÜN SÖZÜ
“Bir politikacı için en müthiş ceza devletin kendi elinde batmasıdır. Bunun hiç bir özrü yoktur. İmparatorluğu elimize geçirdiğimiz zaman 35 Milyon'du. Yedi düvelin kağıt üstünde de olsa bizim saydığı bir milyon sekiz yüz bin kilometrekare toprağı vardı. Sınırları Kongo'yu, Sudan'ı, Eritre'yi, Somali'yi içine alıyordu. Tunus, Fas, Libya, Mısır, Kıbrıs resmen kaybedilmiş değildi. Bu koca imparatorluk bizim elimizde ölmüştü.
Suç ne kadar büyükse, çekilecek cezanın da o kadar büyük olması gerekir. Biz dünyanın en ağır suçunu biraz tartaklanmayla savuşturulur, sandık. Bu anda yüzüme vuran darağacı gölgesi, suikast suçlusu olduğumdan değildir Emincim… Büyük suçun gölgesidir bu… Tarihin örneğini yazmadığı kurtlar boğuşmasına girip yenik düştük. Kurtlukta düşeni yemek kanundur.”
*Kurt Kanunu-Kemal Tahir

YORUM YAP