RÖPORTAJ

Diğer

  “Hayalleriniz varsa cesur oluyorsunuz”

  “Hayalleriniz varsa cesur oluyorsunuz”

  Ayeş: Siyaset, ego tatmin yeri olmasın!

  Siyasetin klişelerden uzak kalarak gerçekçi bir yapıda seyretmesi gerektiğini belirten geçmiş dönem CHP Belediye Meclis Üyesi Semih Ayeş, “Sadece bir belediye başkanı veya meclis üyesi olmak için ya da egonu tatmin edeceksen bu işi yapma. Bırak başkası yapsın. Siyaset, ego tatmin etme veya kendini ispat etme yeri olmasın. Silivri’ye bir şeyler kat ve onunla anıl” değerlendirmesinde bulundu.

  “Silivri’yi, İstanbul’un çöplüğü haline getirdiler”

  İYİ’lerin Silivri’nin sahip olduğu değerlerle markalaşması ve Seymen’de kurulan çöp istasyonunun zararları ile mücadele kararlılığı içinde olduklarını belirten İYİ Parti İlçe Başkanı Av.Ozan Ersaraç, önümüzdeki dönemde Ekrem İmamoğlu başkanlığında İBB desteğinin ilçemizde önemli ölçüde olumlu yönde hissedileceğini savundu.

  Turan: Siyasetçi gücünü makamdan almamalı

  “Daha iyi siyasi sonuçlar için liyakat ve ehliyete vurgusunda bulunan geçmiş dönem AK Partili Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, “Siyasetçi gücünü makamdan almamalı, ona güç katmalı” dedi.

  Kocabaş: Rüzgârı arkamıza almamız gerekiyor

  Ekonomik durgunluktan ihracat fırsatlarını çoğaltma çabası ile çıkış arayan bölgemiz yatırımcıları ara eleman sıkıntısına ise Meslek Liselerine destek olarak çözüm bulmak için çalışıyor. Silivri SİAD Başkanı Hakan Kocabaş, yeni yerel yönetim ile kaynaşma girişimleri ve en acil çözüm bekleyen konuları; 1/100 Binlik planlarda yerlerinin sanayi bölgesi olarak tescil edilmesi beklentisini, “Rüzgârı arkamıza almamız gerekiyor” diyerek gazetemize değerlendirdi.

  Değirmenci: İhaneti onlar yaptılar

  31 Mart seçim süreci ile ilgili CHP’ye seçim kaybettirdiği iddialarına yanıt veren Selami Değirmenci, ihanet edenin kendisi olmadığını savundu ve gerekçelerini anlattı.

  Mertöz: ‘Az ama hep kâr’ anlayışını benimsedik...

  Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Mertöz ile kurucusu olduğu ve 40 yılı büyüyüp, gelişerek deviren Mesan Kilit’i, iş prensipleri ve hassasiyetlerini konuştuk...

  “Çalmayacağız, çırpmayacağız, milletimize sahip çıkacağız”

  Saadet Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı Şükrü Yıldırım, yerel yönetim iddialarını dile getirirken, “Çalmayacağız, çırpmayacağız, milletin parasına ve malına sahip çıkacağız” dedi.

  “Kaynakların doğru yerde kullanılmama sorunu var”

  Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz’ın ekibinde MHP’den Meclis Üyesi Aday Adayı olarak görev almaya talip olan Avukat Sultan Aşkın, mevcut yerel yönetimi değerlendirirken, “Kaynak yetersizliği değil, kaynağın doğru yerde kullanılmaması sorunumuz var” tespitinde bulundu.