RÖPORTAJ

Diğer

  Gencoğlu: Lider, önde giden değil öncülük edendir

  Tarımla hayvancılık konusunda, günü takip eden üretim yaklaşımlarıyla farkındalık yaratan ve Silivri’de sosyal yaşam ile kentin geleceğine dair değerli fikirlerini Hürhaber okuyucularıyla paylaşan Süleyman Gencoğlu, ilçemizin gelişimine dair önemli tespitlerde bulundu.

  “Yapabileceklerimizi, yapmamız lazım”

  'Silivri için elimizden gelen bu kadar demeden her işe soyunmak gerek' diyen Silivri Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Hakan Kocabaş, siyasi ve ekonomik sorumluluklarının kapsamına vurguda bulundu.

  Kocabaş: AK Parti’nin yerinde olsam sistemi değiştirmezdim

  “AK Parti %35’le iktidar oluyordu şu anda %51’i alması lazım” diyen Silivri Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Hakan Kocabaş, “Diyelim ki ülkeyi 5 sene yönettiniz ama bu ülke hiç güzel yönetilmedi, 5 sene sonra çok iyi bir aday çıktığında Solcu-Sağcı hiç önemli değil inanın yeni yönetime kavuşabilirsiniz. Böyle bir sisteme niye hayır deniyor? Dinamik bir toplum yapımız var ama devletimiz hantal. Bu sistemle inşallah hareket ve canlılık kazanacak. Bir diğer önemli kaygım liyakat. Sistem değişikliği tam olarak sorunu çözmüyor, liyakatın da sağlanması gerekiyor. Bu ikisinin bir gitmesi lazım”

  Yalçın: Gelecekte güzel bir yerel yönetim müjdeliyorum

  Hürhaber okuyucuları için Sevginar Sali’nin sorularını yanıtlayan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Zafer Yalçın, “Silivri halkına gelecekte güzel bir yerel yönetim müjdesi vermek istiyorum” dedi. Yakın ve uzak hedefler ile gündemi değerlendiren MHP Başkanı, yeni siyasi oluşumların akıbetini de dalından kopan yaprağa benzetti...

  “AK Parti’de en büyük sıkıntı iş bitiren adamların zenginliği”

  Siyaset, AK Parti ve Silivri üzerine gerçekleştirdiğimiz söyleşide iktidar partisinin sıkıntısını yorumlayan Ahmet Maşalacı, “Metal yorgunluğu diye bir şey yok, siyasetçi ölene kadar siyaset yapar. Değişen bir şey var, önceden ideal vardı. Siyasetçi idealist olacak, kendini halka adayacak. AK Parti’de bugün en büyük sıkıntı iş bitiren adamların zenginliği, vatandaşın ve halkın işini yapmak için değil, para ve nemalanmak için partiye gelenler... Bunların partilere, siyasete büyük zararları vardır...” dedi.

  Kutlu: Ülkenin geleceğinde ışık görüyorum

  AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ile yaptığımız söyleşinin son bölümü yaşadıklarımız ve bugünden yola çıkarak gelecekte bizleri bekleyenlere ilişkin değerlendirmesi oldu.

  “AK Parti için yeni bir sürecin başlangıcı”

  Referandum sonucuna uygun olarak dün partiye üyelik kaydını yaptıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye dönüşünü değerlendiren İlçe Başkanı Kutlu, “2001’deki samimiyetin ve mücadele ruhunun yeniden teşekkül edeceğine olan inancımı ifade etmek istiyorum. Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ya da AK Parti’nin Genel Başkanı değil aynı zamanda birçok mazlum coğrafyanın umut bağladığı bir lider. 21 Mayıs tarihinden sonra çok daha güçlü bir AK Parti’nin Genel Merkez’den tutun Mahalle Teşkilatlanmalarına varana kadar yeni bir heyecanla yola devam edeceğine inanıyorum”

  “Silivri’de AK Parti’ye teveccüh her seçimde artıyor”

  Adalet ve Kalkınma Partisi Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ile 16 Nisan 2017 Referandum sonuçlarını konuştuk. Türkiye, İstanbul, Silivri ekseninde Evet ve Hayır oy oranlarının belirlenmesi ve de içerdiği mesajları Kutlu, Hürhaber okuyucuları için yorumlarken, AK Parti’nin Silivri’de başarı ile başarısızlığına ilişkin değerlendirmelere de cevap verdi.

  “Silivri’de yaşamaktan duyulan memnuniyet

  Silivri’de çıkan Referandum sonucunu değerlendiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 16 Nisan’dan kısa bir süre önce yaptırdığı kamuoyu araştırmasına ilişkin verileri de Hürhaber’le paylaştı.