RÖPORTAJ

Diğer

  Duru: Silivrispor’un şirketleşmesi şart

  Kulübün saha ve idari kısımda mücadele edilen konular ve de koşulları aktarmayı sürdüren Akgün Duru, Silivrispor’un şirketleşmesi gerektiğini, gerekçeleriyle anlattı.

  Silivrispor Kulüp Başkanı Akgün Duru: Düşmeyeceğiz

  Hürhaber’e konuşan ve Sevginar Sali’nin sorularını yanıtlayan Kulüp Başkanı Akgün Duru, Silivrispor’u yorumlarken, “Biz çok iyi bir takımız. Tüm engellemeler ve oyunlara rağmen ancak bir üst lige çıkma şansımızı kaybederiz ama 2. Lig’ten düşüreme- yecekler bizi” dedi.

  “Son güne kadar tekrar adayım”

  8,5 yıldır Silivri’yi yöneten Özcan Işıklar, 3. Dönemi ile ilgili kararını “Aday olduğumu siyasi malzeme olarak değil, olması gereken bir düşünce olarak söylüyorum” şeklinde ifade etti.

  Silivri iki üniversiteye merkez olmaya hazırlanıyor

  2019’a kadar olan hedeflerini ve gündemdeki konuları Hürhaber’e değerlendiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Eylül 2018’de iki üniversitenin, Fenerbahçe ve İbni Sina’nın, ana merkezlerini ilçemizde oluşturmak suretiyle eğitime kapılarını açacağını söyledi.

  Işıklar: Silivri’ye ihanet etmedik!

  “Kenti yağmalayan, onu betonla, demirle ve rantla boğan anlayışı da biz hizmet saymıyoruz” diyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bu anlayışa sahip olanların ihanet itiraflarına göndermede bulunarak AK Partili muhalefetin “Elle tutulur hizmet yok” eleştirisine cevap verdi.

  Maraş’tan da eli boş döndük 2-1

  TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden ve bir türlü istenilen neticeleri alamayan Silivrispor, 8. hafta maçında da galibiyetle tanışamadı.

  Gencoğlu: Lider, önde giden değil öncülük edendir

  Tarımla hayvancılık konusunda, günü takip eden üretim yaklaşımlarıyla farkındalık yaratan ve Silivri’de sosyal yaşam ile kentin geleceğine dair değerli fikirlerini Hürhaber okuyucularıyla paylaşan Süleyman Gencoğlu, ilçemizin gelişimine dair önemli tespitlerde bulundu.

  “Yapabileceklerimizi, yapmamız lazım”

  'Silivri için elimizden gelen bu kadar demeden her işe soyunmak gerek' diyen Silivri Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Hakan Kocabaş, siyasi ve ekonomik sorumluluklarının kapsamına vurguda bulundu.

  Kocabaş: AK Parti’nin yerinde olsam sistemi değiştirmezdim

  “AK Parti %35’le iktidar oluyordu şu anda %51’i alması lazım” diyen Silivri Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Hakan Kocabaş, “Diyelim ki ülkeyi 5 sene yönettiniz ama bu ülke hiç güzel yönetilmedi, 5 sene sonra çok iyi bir aday çıktığında Solcu-Sağcı hiç önemli değil inanın yeni yönetime kavuşabilirsiniz. Böyle bir sisteme niye hayır deniyor? Dinamik bir toplum yapımız var ama devletimiz hantal. Bu sistemle inşallah hareket ve canlılık kazanacak. Bir diğer önemli kaygım liyakat. Sistem değişikliği tam olarak sorunu çözmüyor, liyakatın da sağlanması gerekiyor. Bu ikisinin bir gitmesi lazım”