RÖPORTAJ

Diğer

  Işıklar: Teşekkürler Silivri

  24 Haziran seçim sürecini Hürhaber'e değerlendiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 'İlçemizde partim ve Cumhurbaşkanı adayımız en çok oyu alarak birinci olmuştur. Bunun için ve sandığa gitme konusundaki duyarlılığı için tüm halkımıza teşekkür ediyorum' dedi.

  Göçengil: Türkiye, birlikte karar vermeyi özledi

  Tek adamın belirleyiciliği ve parti devleti baskısının Türkiye’yi 16 yılın sonunda çok yorduğunu, gerdiğini ifade eden CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Millet İttifakının meclis çoğunluğu ve Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında Türkiye’nin rahat nefes alacağını, toplumun tüm katmanları arasında ayrıcalıksız hakim olacak huzur iklimi ile birlikte refahın da artacağını savundu.

  Ersaraç: 24 Haziran, Türkiye’nin kader seçimi

  Hürhaber okuyucuları için 24 Haziran seçim sürecini değerlendiren İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı ikinci tura kalan adayları Meral Akşener’in %60’la Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olacağını ifade etti. Av. Ozan Ersaraç, Erdoğan ve Cumhur İttifakının kazanması sonucunda Türkiye’yi karanlık ve demokratik seçimlerden yoksun bir gelecek beklediğini söyledi.

  ‘Mimarından’ Hızır Hılkın’ın hikayesi

  Çok geç bir tanışma bizim için... 87 yıllık ömrüne Silivrililerin binlerce kez arşınladığı Hızır Hılkın Köprüsünün 1987 yılında yapımını sığdıran Rıza Hılkın’la son gelişmeler üzerine düşünceleri ve hayatı konuştuk.

  “Başkanımızın görevine devam edeceğine eminim”

  Tüm partilerde çalışmalar ve faaliyetlerin düğüm noktası belediye başkan adaylığı üzerine kurgulanırken, CHP Silivri’nin kısa bir süre önce güven tazeleyen İlçe Başkanı Suna Göçengil bu hususta son derece net ve emin açıklamalara imza attı.

  Kalko: Hiçbir başarı cezasız kalmıyor

  “Kongre sürecinde çok büyük haksızlıklar yapıldığını hala düşünüyorum” diyen Ümit Kalko, Silivrispor Kulüp Başkanlığından sonra ilk kez Hürhaber’e konuştu ve “Ne yazık ki Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmıyor. Büyük projelerimiz vardı, müsaade edilmedi. Bir hakkım varsa tüm haklarımı Silivrispor’a helal ediyorum. Kırgınlıklarımı kendi içimde yaşadım, kimseye kinim, nefretim, kızgınlık veya düşmanlığım yok. Gönül isterdi ki ligin başından bu yana Silivrispor’a farklı bir portre çizebilelim, takımın başarı, moral ve motivasyonu için el ele birlikte olabilelim. Koşullar izin vermedi” dedi.

  “Havlamasını bilmeyen köpek sürüye kurt çekermiş”

  İkinci döneminin sonunda yönetiminde gördüğü eksiklikleri Hürhaber için değerlendiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “İlk dönemimde ‘yönetim zafiyeti var’ deniyordu şimdi ‘diktatör’ diyorlar… Bu işin ortası yok galiba. 9 senede öğrendiğim şey şu; havlamasını bilmeyen köpek sürüye kurt çekermiş. Onun için sessiz sedasız, doğru olduğuna inandığımız vizyonların gelişimi çerçevesinde Silivri’yi korumak anlayışındayız” dedi.

  Işıklar: Çok büyük rakibim var

  Ulusal ve yerel siyaset gündemi ile Silivri’nin temel sorunları çerçevesinde ilçemizin geleceği ve de bu sürecin temel aktörlerinden biri olarak kendi durumunu Özcan Işıklar ile birlikte değerlendirdik.

  “Siyasiler müdahale yerine, katkı sağlasınlar”

  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şube Başkanı Süheyl Kırkıcı ve yönetim kurulu üyeleri ile Vakıf'ın gündemini değerlendirdik. Hürhaber’in sorularını yanıtlayan Kırkıcı, “Bize müdahale etmesinler, katkı sağlasınlar. Hala Cem Evi’mizin ibadethane sayılmaması büyük bir handikap. Herkes Cem Evi’nden bahsediyor, ama ibadethane sayılmasından yana bir çaba içinde olmamaları bizi üzüyor. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, özellikle parlamentoda grubu olanlara çağrımızdır; Gelin, bu tarihsel ayıptan kurtulun” dedi.