RÖPORTAJ

Diğer

  “Hayatta ben de varım demek önemli”

  17 yıldır Dekor Perde’de eşi ile birlikte hizmet veren Elif Arslan, “Çalışmak insana inanılmaz bir özgüven katıyor” dedi ve ekledi: “Hayatta ben de varım demek önemli.”

  “Silivri’de ilklere devam edeceğiz”

  Esra Özbay Yavuz ile eşi ve iş ortaklarıyla 6 yıldır başarılı bir şekilde hizmet vermeyi sürdürdükleri Sürücü Kursu işletmelerinin yanı sıra yaşam tecrübeleri, çalışma hayatına bakış açısı üzerine söyleştik. Yavuz ailesi, sürücü eğitimlerindeki liderlik hususunda iddialı olduklarını ifade ederken, farklı iş kollarına yönelik atılım hazırlıklarının devam ettiğini de paylaştılar.

  Koçoğlu: Bana oy vermeyenler üzülecek

  CHP İlçe Başkan Adaylığı hususundaki iddiasını “Nasıl bir ilçe başkanı olduğumu gördüklerinde bana oy vermeyenler üzülecek” şeklinde değerlendiren Mümün Koçoğlu, partisine küstüğü dönemlerde destek vermediği suçlamalarını da açık yüreklilikle cevaplandırırken, “Bir iki kişinin ağzına bakarak siyasi geleceğimi belirleyemem” şeklinde yanıtladı.

  “Muhasebecilik gibi, siyasetin de içine doğdum”

  7 Yıllık Mali Müşavirlik kariyeri, İSMMMO Silivri Temsilciliği ve KAGİD üyeliği üzerine söyleştiğimiz Simge Kandemir Kesen, hayatına sığdırdığı pek çok uğraşı aile desteği sayesinde başarıyla yürüttüğünü vurgularken meslek ve siyaset seçimlerini Silivrililerin çok yakından tanıdığı babası geçmiş dönem Belediye Başkan Yardımcılarımızdan Yılmaz Kandemir’e dayandırdı.

  “Çalışıyor olmak, eve mutlu dönmek demek”

  Silivri’nin sanayi devi Sarten’nin kurucusu Yusuf Sarıbekir’in kızı, Sarten’in 2004 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeren Sarıbekir Güzelbahar ile özel ve iş yaşamını konuştuk.

  “Hayatınıza, güncel tedbir olarak, sigortayı dahil edin”

  6. hizmet yılında Bireysel Emeklilik dalında Silivri'de Axa Sigorta Acentesi olarak, önemli bir başarıya imza atan Elif Özvarnalı ile çalışmaları ve sektörü üzerine değerlendirmelerde bulunduk. 2017'den sonra 2018 yılında da acente olarak Bireysel Emeklilik dalında Türkiye ikinciliğini kazanan Özvarnalı, sigortanın önemi ve çalışma anlayışı üzerine görüşlerini paylaştı.

  “Hayalleriniz varsa cesur oluyorsunuz”

  “Hayalleriniz varsa cesur oluyorsunuz”

  Ayeş: Siyaset, ego tatmin yeri olmasın!

  Siyasetin klişelerden uzak kalarak gerçekçi bir yapıda seyretmesi gerektiğini belirten geçmiş dönem CHP Belediye Meclis Üyesi Semih Ayeş, “Sadece bir belediye başkanı veya meclis üyesi olmak için ya da egonu tatmin edeceksen bu işi yapma. Bırak başkası yapsın. Siyaset, ego tatmin etme veya kendini ispat etme yeri olmasın. Silivri’ye bir şeyler kat ve onunla anıl” değerlendirmesinde bulundu.

  “Silivri’yi, İstanbul’un çöplüğü haline getirdiler”

  İYİ’lerin Silivri’nin sahip olduğu değerlerle markalaşması ve Seymen’de kurulan çöp istasyonunun zararları ile mücadele kararlılığı içinde olduklarını belirten İYİ Parti İlçe Başkanı Av.Ozan Ersaraç, önümüzdeki dönemde Ekrem İmamoğlu başkanlığında İBB desteğinin ilçemizde önemli ölçüde olumlu yönde hissedileceğini savundu.