RÖPORTAJ

Diğer

  Kutlu: Ülkenin geleceğinde ışık görüyorum

  AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ile yaptığımız söyleşinin son bölümü yaşadıklarımız ve bugünden yola çıkarak gelecekte bizleri bekleyenlere ilişkin değerlendirmesi oldu.

  “AK Parti için yeni bir sürecin başlangıcı”

  Referandum sonucuna uygun olarak dün partiye üyelik kaydını yaptıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye dönüşünü değerlendiren İlçe Başkanı Kutlu, “2001’deki samimiyetin ve mücadele ruhunun yeniden teşekkül edeceğine olan inancımı ifade etmek istiyorum. Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ya da AK Parti’nin Genel Başkanı değil aynı zamanda birçok mazlum coğrafyanın umut bağladığı bir lider. 21 Mayıs tarihinden sonra çok daha güçlü bir AK Parti’nin Genel Merkez’den tutun Mahalle Teşkilatlanmalarına varana kadar yeni bir heyecanla yola devam edeceğine inanıyorum”

  “Silivri’de AK Parti’ye teveccüh her seçimde artıyor”

  Adalet ve Kalkınma Partisi Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ile 16 Nisan 2017 Referandum sonuçlarını konuştuk. Türkiye, İstanbul, Silivri ekseninde Evet ve Hayır oy oranlarının belirlenmesi ve de içerdiği mesajları Kutlu, Hürhaber okuyucuları için yorumlarken, AK Parti’nin Silivri’de başarı ile başarısızlığına ilişkin değerlendirmelere de cevap verdi.

  “Silivri’de yaşamaktan duyulan memnuniyet

  Silivri’de çıkan Referandum sonucunu değerlendiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 16 Nisan’dan kısa bir süre önce yaptırdığı kamuoyu araştırmasına ilişkin verileri de Hürhaber’le paylaştı.

  “Belediye başkanı; ‘yedi kocalı Hürmüz’ gibidir”

  Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, mevcut sistemde belediye başkan yetkileri ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemindeki Başkana tanınanları kıyasladı.

  Işıklar: ‘Söz konusu vatansa; gerisi teferruattır’ %48.6’da tecelli etti”

  CHP’nin Referandum sürecindeki yaklaşımını değerlendiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Anayasa değişikliği için %50+1’in üstünde bir toplum uzlaşması gereğine işaret ederken, bundan sonraki süreçte %51,4 Evet alan kesimin çok sorumlu davranmak zorunda olduğunu söyledi.

  “İstanbul sonucu Türkiye’nin özetidir”

  Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Referandumda İstanbul’da sandığa yansıyan %51,35 Hayır ve %48,65 Evet sonucunun siyasi açıdan mutlak suretle iyi analiz edilmesi gerektiğini savundu.

  “Birbirine yaklaşan oranlar, demokrasinin sigortasıdır”

  16 Nisan Referandum sonuçlarını yorumlayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yüzde 51,4’lük Evet ile yüzde 48,6’lık Hayır’ların anlamını değerlendirdi. Işıklar, “Ayrışmamızı önlememiz gerekiyor. Birbirine yaklaşan oranlar, demokrasinin sigortasıdır. Demokrasinin kaskosu değişebilir olmaktır” dedi.

  “Bir siyasi partinin değil çiftçinin, iş ve bilim insanlarının önünü açmalıyız”

  16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişiklik oylaması ile ilgili saha çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren CHP’nin Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ile Referandumu konuştuk. “Bütün çabamız bir partinin değil, bütün partilerin devlet kıstasını korumak.” diyen Göçengil, Türkiye’nin gücünü anayasa değişikliğinden ziyade demokrasiye, hukuk devleti ve üretime bağladı.