RÖPORTAJ

Diğer

  “En güzel miras, Silivri’ye hizmet etme onuru”

  “Talip olduğum görevden; halka hizmet etmekten onur ve gurur duymaktan başka bir beklentim yok” diyen Silivri’nin tanınmış ve sevilen iş insanlarından Serdar Karaca, CHP’den meclis üyeliği aday adaylığı kararının gerekçelerini Hürhaber aracılığıyla Silivri kamuoyuyla paylaştı.

  “Sevdamız olan Silivri’ye sahip çıkalım”

  “Kimimizin doğduğu, kimimizin doyduğu ama hepimizin sevdalısı olduğu Silivri’mizin, bana göre, yenilenmeye, yeni bir bakış açısına farklı bir vizyona ihtiyacı var” diyen MHP Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Özdoğan, eğitimden siyasete atılımın ardından Silivrililere şu çağrıda bulundu: “Gelin genç, dinamik, katılımcı belediyecilik anlayışını tekrar inşa edelim”.

  Değirmenci: Yıkılan gönül köprülerini kurmaya talibiz

  CHP Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Selami Değirmenci, 2019 hedeflerini ve çıkış gerekçelerini Hürhaber’e değerlendirdi.

  Balcıoğlu: Önümde iki yol vardı

  Tartışmalar, gündemin zirvesine oturan yorumlar ve spekülasyonların de eşlik ettiği sancılı bir sürecin ardından Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, son 10 yılı birlikte yürüdüğü Belediye Başkanına aday adaylığı sürecinde rakip olan Bora Balcıoğlu, yaşadıklarını şöyle özetledi: “Ya kaderime razı olup kendimden vazgeçecektim ya da bana büyük bir teveccüh gösteren kitleler, yenilik ve heyecan beklentisi içindeki insanlar için hedef büyütecektim. Kendime güveniyorum. Bir değişim isteniyorsa biz de bu süreçte üzerimize düşeni yaparız dedim ve aday adaylığı kararımı verdim.”

  “Yerinizde sayarsanız kaybedersiniz”

  Mümün Koçoğlu, CHP Belediye Başkan Aday Adaylığı kararını nasıl ve neden aldığını, CHP’nin adayı neden kendisi olması gerektiğini Hürhaber’e anlattı.

  Işıklar: Teşekkürler Silivri

  24 Haziran seçim sürecini Hürhaber'e değerlendiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 'İlçemizde partim ve Cumhurbaşkanı adayımız en çok oyu alarak birinci olmuştur. Bunun için ve sandığa gitme konusundaki duyarlılığı için tüm halkımıza teşekkür ediyorum' dedi.

  Göçengil: Türkiye, birlikte karar vermeyi özledi

  Tek adamın belirleyiciliği ve parti devleti baskısının Türkiye’yi 16 yılın sonunda çok yorduğunu, gerdiğini ifade eden CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Millet İttifakının meclis çoğunluğu ve Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında Türkiye’nin rahat nefes alacağını, toplumun tüm katmanları arasında ayrıcalıksız hakim olacak huzur iklimi ile birlikte refahın da artacağını savundu.

  Ersaraç: 24 Haziran, Türkiye’nin kader seçimi

  Hürhaber okuyucuları için 24 Haziran seçim sürecini değerlendiren İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı ikinci tura kalan adayları Meral Akşener’in %60’la Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olacağını ifade etti. Av. Ozan Ersaraç, Erdoğan ve Cumhur İttifakının kazanması sonucunda Türkiye’yi karanlık ve demokratik seçimlerden yoksun bir gelecek beklediğini söyledi.

  ‘Mimarından’ Hızır Hılkın’ın hikayesi

  Çok geç bir tanışma bizim için... 87 yıllık ömrüne Silivrililerin binlerce kez arşınladığı Hızır Hılkın Köprüsünün 1987 yılında yapımını sığdıran Rıza Hılkın’la son gelişmeler üzerine düşünceleri ve hayatı konuştuk.