RÖPORTAJ

Diğer

  “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz”

  “Dünyanın en büyük en güçlü gençlik teşkilatı olmamız bizim için en önemli geri dönüştür” diyen Silivri Ülkü Ocakları Başkanı Özgür Bedel, “Gençliğimizi çağımızın tüm hastalıklarından korumanın en etkin ve en güvenilir yolu kültürümüze olan bağlılığımızdır” şeklinde konuştu.

  Esen: Önseçim kesinlikle olmalı

  13 Ağustos 2023’te gerçekleştirilecek ilçe kongresine hazırlanan CHP İlçe Başkanı Berker Esen, “2024 seçimlerinde İlçe Başkanı olarak şunu vaat ediyorum; önseçim kesinlikle olmalı. Örgüt iradesi bu listelerde yer bulmalı. Elbette ki adayın da, ilçe başkanın da liste üzerinde bir takım tasnifleri olacak ama örgütün iradesinin de yansımalı” dedi.

  “Kimsenin spekülasyonları altında kalmadığımın cevabı”

  İlçe kongre hazırlıklarını Hürhaber için değerlendiren CHP İlçe Başkanı Berker Esen, “Kongreye tek liste ve tek aday gidiyor olması benimkimsenin spekülasyonları altında kalmadığımın en iyi cevabı. Tek aday ve tek liste olması, herhangi bir ilgisizlikten ya da önümüzdeki yerel seçimlere olan meraksızlıktan değil, uzlaşı olduğundan bu süreç bu şekilde işledi. Olabildiğince kapsayıcı ve kucaklayıcı olduk” dedi.

  Yazıcı: Silivri için büyük kazanımlar elde edildi

  “Geçmiş döneme göre Silivri’nin büyük kazanımları oldu. Tabi ki Belediye Başkanımızın aktifliği ve çalışkanlığı burada önemli ama AK Parti’nin, merkezi hükümetin katkıları da çok değerli” diyen İBB ve Silivri Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi, 4 yıldır İmar Komisyon Başkanlığı görevini de yürüten Celalettin Yazıcı ile gündem üzerine konuştuk.

  Çavdar: Silivri’de sıra dışı bir örnek var

  En genç meclis üyelerimizden biri ve Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı performansı ile de dikkatleri üzerine çeken, takdir kazanması uzun sürmeyen AK Partili Salim Çavdar ile siyasi gündemi ve Silivri Belediyesi bütçe performansını konuştuk.

  Çavdar: Silivri’de sıra dışı bir örnek var

  En genç meclis üyelerimizden biri ve Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı performansı ile de dikkatleri üzerine çeken, takdir kazanması uzun sürmeyen AK Partili Salim Çavdar ile siyasi gündemi ve Silivri Belediyesi bütçe performansını konuştuk.

  “CHP’nin Silivri'de yerel seçimlerde şansı yok!”

  Silivri’de son 30 yılda gerçekleşen tüm seçim süreçlerinde etkin bir rol oynayan Selami Değirmenci ile arkada bıraktığımız genel seçimler ve 2024 seçimlerini konuştuk. “CHP’nin delege seçimlerine bakıyor ve gülüyorum. Bugün çok net bir şekilde imzamı atarım ki asla Cumhuriyet Halk Partisi'nin Silivri'de yerel seçimlerde şansı yok. Çok net söylüyorum” diyen Değirmenci, gündemdeki siyasiler ve gelişmelere yönelik ses getirecek değerlendirmelerde bulundu.

  Arslan: İktidarın değişmesi şart

  İki dönem iktidar meclis üyeliğinden sonra bu dönem muhalefet meclis üyesi olma durumunu yaşayan İki dönem iktidardan sonra muhalefet meclis üyesi olan CHP’li Fevzi Arslan ile genel ve yerel siyasi gündemi konuştuk. Cumhurbaşkanlığı Sistemini eleştiren Arslan, Millet İttifakı’nın 14 Mayıs seçimlerini kazanma şansı ve bunun neden gerçekleşmesi gerektiğine yönelik düşüncelerini Hürhaber’e anlattı.

  “İktidarın, topluma verebilecek hiçbir şeyi kalmadı”

  CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Cabbar Doğan ile yerel ve genel siyasetteki gelişmeleri değerlendirdik. Doğan, 14 Mayıs 2023 seçimlerine işaret ederek, “Artık bu kadar tahribat ve zarardan sonra toplum tek adam rejimi ve sistemine dur demeli” şeklinde konuşurken, AK Parti iktidarının Türkiye’ye vereceği hiçbir şey kalmadığını söyledi.