RÖPORTAJ

Diğer

  “Hayır cephesi, Evet çıksın diye dua ediyor”

  “Hayır cephesindeki işadamlarının da bu noktada olduğuna inanıyorum. Hayır’cı cephesi, CHP’liler, Belediye Başkanı da dahil başlarını yastığa koydukları zaman, “Allah’ım ne olur 16 Nisan’da Evet çıksın” diye dua ediyorlar çünkü Evet çıkmadığı zaman işlerinin eskisi gibi olmayacağını biliyorlar. 7 Haziran'daki Milletvekili Genel Seçimi koalisyon görüşmelerinden sonra Türkiye 4 ay boyunca bir sallantıda gitti geldi ama 1 Kasım’da AK Parti güçlü bir şekilde tek başına iktidar oldu” diyen 2004-2009 dönemi Silivri Belediyesi AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Referandum sürecini Hürhaber ok

  “Demokrasi sorunu daha çok demokrasiyle aşılır”

  Türkiye’nin 16 Nisan’da Referandumda oylamaya hazırlandığı anayasa değişikliğini, siyasi tarihimiz ve Silivri’deki gözlemleri ışığında yorumlayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ülkemizin gerçek sorunlarını çözmek yerine 30 yıl öncesinin konularıyla zaman kaybettiğini savundu.

  “Balık, denizinden ayrı düşünülemez”

  Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 26 Mart’ta Bulgaristan’da yapılacak genel seçimleri soydaşlarımız, ülkemiz ve Türkiye-Bulgaristan ile Avrupa’yla bütünleşmemiz bakımından, tarihi-sosyolojik ve stratejik açıdan yorumladı.

  12 ilk’in kadını; Lerzan Öke

  Sıra dışı bir kadının, sıra dışı yaşam öyküsü… Sanat, sanatçılar ve topluma adanmış bu hayatın macera dolu yolculuğunu düşünerek, heyecanlanarak, şaşırarak okuyacaksınız...

  Çavdar: Muhalefet yapın, yaftalamayın

  Gündemi Hürhaber’e değerlendiren Yetgin Çavdar, en sıcak maddeleri hakkında da “FETÖ olayında idarecilerin, hem AK Partililerin hem de diğer siyasi partilerin daha hassas olmalarını istiyorum. Olmadık şeyler söyleniyor, iftiralar yapılıyor. Yapının bir şekilde büyümesi için böyle davranılmaya devam ediliyor. AK Parti İlçe Başkanı FETÖ’cü olmakla suçlanıyor. Yıllardır değil de şimdi ne oldu da FETÖ’cü oldu? İftiranın mantığı olmalı biraz. Belediye Başkanı Özcan Bey’e “FETÖ’cü” diyorlar. Bunlara kargalar güler. Silivri’de yeterince muhalefet yok. CHP genelde muhalefetini yapamıyor, AK Partiliyi

  Işıklar: 2018’e yetiştirmeye çalışıyoruz

  Fenerbahçe Üniversitesi’nin Selimpaşa’da start vermesi ile ilgili süreçte gelenin son noktayı paylaşan Başkan Işıklar, iki ek yapı ile ilgili hazırlığın Anıtlar Kurulu’na onay için gönderilmek üzere olduğunu anlattı.

  Işıklar’dan AK Parti’ye çağrı

  Eski Festival Alanında hayata geçirilen otopark uygulamasına yönelik tepkiler çığ gibi büyürken, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar çözüm için AK Partilileri işbirliğine davet etti.

  Özcan Işıklar iddialı konuştu

  Fatih Mahallesi Tarihi Kale İçi projesinde gelinen son durum hakkında bilgi veren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “Yazın sahile inmek yerine Fatih Mahallesine çıkmayı tercih edecek çok vatandaşımız olacağını şimdiden söyleyebilirim” dedi.

  Işıklar: Evet de Hayır da diyenin daha iyi gelecek umudu taşıdığına inanmalıyız

  Hürhaber’e konuşan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, toplumun ayrıştırılmaması gerektiğinin altını çizerken, Anayasa değişikliği tartışmaları ile zamanlaması ve Türkiye’nin terör gündeminin yerel yönetimlere etkisine ilişkin Sevginar Sali’nin sorularına cevap verdi.