RÖPORTAJ

Diğer

  Söylet: Silivri’de mutluyuz

  İş Dünyası’na konuk olarak önemli mesajlar veren Karınca Filtre Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Söylet, “Toplumdaki bütün çocukların en iyi şekilde yetişmesi, geleceğimizin sigortası” derken, “İnsan sevdiği işte başarılı olur”un altını çizdi ve Silivri’de olmaktan duydukları mutluluğu paylaştı.

  Silivri’nin ilk turizm acentesi; Sun Fly

  İki genç turizmci olarak eşiyle birlikte kurdukları Silivri’nin ilk acentesi Sun Fly’ı başarıyla bugünlere taşıyan Zeynep Elmaslı ile meslek ve aile yaşantısını konuştuk.

  Tuna firmasından 50 yıllık başarı serüveni

  Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, Tuna Çelik olarak başlayan ve 50 yıllık süreçte mobilyanın yanı sıra inşaat ve turizm sektörlerinde farklı firmalarla, uluslararası işbirliği içinde yaşadıkları serüveni Küpe FM dinleyicilerine anlattı.

  “Kadın Kolları deyince burnumun direği sızlıyor!”

  Kadın Kolları’nın Yönetim ve Başkanlığında 7.5 yıllık emeğin ardından son yerel seçimlerinde CHP’nin yeni dönemdeki tek kadın meclis üyesi seçilen Elif Yılmazer ile siyasi tecrübeleri ve içinde mücadele ile dahil olduğu süreçleri konuştuk.

  Boy: En özel günlerinin güzel geçmesi için çalışıyoruz

  Hali hazırda Mega Silvia ve Mega Country’nin işletmecilerinden sektörün Silivri öncülerinden Erdoğan Boy, İş Dünya programında hizmet hassasiyetlerini anlattı.

  “Zayıf noktalarınızdan güçlü taraflarınız doğar”

  “Sizi siz yapan ve başarılı olmanızı sağlayan şeyler sadece yetenekleriniz ya da iyi olduğunuz konular değildir” diyen Karasu Oto Yağ Servisi’nin patronu Aysun Karasu Akçay, zayıf noktalarımız, hatta acılarımızdan güçlü taraflarınız nasıl doğup geliştiğine örnek iş yaşamını anlattı.

  “AK Parti, doğru değişimi yaparsa, ondan kopacak her hareket ölü doğar”

  AK Parti’nin yetiştirdiği en iddialı genç siyasetçilerden biriyken 2018 itibariyle aktif siyaset yaşamını noktalayan Orhan Koç ile ilçedeki gelişmeler ve yeni siyasi oluşumları değerlendirdik.

  “Daha güvenli binalarda oturma şansımız var”

  Küpe FM’de “İş Dünyası” programına konuk olan İnşaat Mühendisleri Odası Silivri Temsilcisi Mustafa Yazıcı, mesleği ve hizmet verdiği inşaat sektöründeki düzenlemeleri ve uygulamalarını artı ve eksileriyle paylaşırken, deprem gerçeğimize de değinerek “Daha güvenli binalarda oturma şansımız var” dedi.

  “Nasıl yaşıyorsam, işimi de öyle yapıyorum…”

  Yakın çevresinin ‘gayri resmi moda danışmanlığından’ sonra Fulya Yazıcı, çocuklarının baş harflerinden oluşan Yit’s markası ile resmen uzun zamandır hayalini kurduğu iş hayatına atılımı gerçekleştirdi.“İnsanların gözündeki güven bana haz veriyor” şeklinde konuşan Yazıcı, “Bunlar öyle planlı yapılan şeyler değil, yaşam tarzı ve karakteristik özellik diyebiliriz; nasıl yaşıyorsam, işimi de öyle yapıyorum…” ifadeleriyle çalışma prensiplerini özetledi.