RÖPORTAJ

Diğer

  Kocabaş: Kötüyü atlattık diye düşünüyorum

  Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Kocabaş salgın döneminde yaşadıklarını ve sürece dair görüşlerini Hürhaber’e anlattı.

  Özer: Kimse güneşin Batı’dan doğduğunu söyleyemez

  450 bin dekar tarım arazisine sahip olarak Silivri’nin en önemli geçim kaynağının tarım olduğunu ileri süren Doğay Özer, bu alandaki üretim teşviklerinin ne kadar değerli olduğunu anlattı. Tarımda üretim kadar planlamanın önemi ve Silivri’de üretimin artarak devam etmesi için İstanbul pazarında Silivri tarım ürünlerinin çoğalmasının önemine işaret etti.

  Mertöz: Dijitalleşme, bundan sonra en önemli konu

  Mesan Kilit Genel Müdürü Mustafa Mertöz, Dünya Gazetesi dijital platformunda Ceyhun Kuburlu’nun konuğu oldu ve salgının etkisindeki ekonomik gelişmeler ile şirket olarak üretimde yaşadıklarını değerlendirdi. “Yeni dünyada en önemli konu: dijitalleşme” diyen Mertöz, “Teknolojiyi kullanarak ne yapabiliriz, insanlara teknoloji ile nasıl ulaşabiliriz? Hep bunu koşuyoruz. Burada en önemli kriter Türkiye ve çevre ülkelerin bu treni yakalayıp yakalayamayacağı sorusu. Eğer bizler bu sistemi yakalarsak Türkiye buradan başarıyla çıkar” şeklinde konuştu.

  Karataş, Küpe FM’de ADD’yi anlattı

  Atatürkçü Düşünce Derneği Silivri Şube Başkanı Av. Nilgün Karataş, Küpe FM’de yayınlanan 17 Temmuz 2020 tarihli Sabah Haberleri programına konuk oldu.

  “Güvenlik sistemini başınıza bir iş gelmeden yaptırın”

  İş Dünyası Programına konuk olan Kare Elektronik Genel Müdürü Murat Gümüşkaya, “Profesyonel bir güvenlik firması tarafından projelendirilen güvenlik sistemleri maliyetli değil. Başınıza bir iş gelmeden güvenlik sistemi yaptırmanızı tavsiye ediyorum.” dedi.

  “Yerli üretimin önemi daha iyi anlaşıldı”

  İş Dünyası programına konuk olan Birlik Bağlantı Elemanları Genel Müdürü Gizem Berk, Küpe FM dinleyicilerine kendisini ve firmasını tanıttı, hizmet verdiği sektöre ilişkin bilgi paylaştı, salgın sürecini değerlendirdi ve yerli üretimin önemine dikkat çekti.

  “Her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum”

  SİAD & Küpe FM işbirliği ile gerçekleşen İş Dünyası programının konuğu olan Greenmer Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Tuğla, sektördeki yolculuğunu paylaştı, durum değerlendirmesinde bulundu ve pozitif bakış açısıyla “Her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum” mesajını verdi.

  “Bu süreci tecrübe edip yönetmeyi öğreniyoruz”

  Küpe FM’de İş Dünyası programına konuk olan Adin Bant A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nida Temiz, firma ve sektörlerine ilişkin bilgi paylaştı, çalışanlara umut verdi, salgın nedeniyle yaşanan süreç ile ilgili ise, “Bu süreci tecrübe edip yönetmeyi öğreniyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

  Kaya Kankaya, Kale Kayışlarını anlattı

  Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Küpe FM işbirliğinde yürütülen “İş Dünyası” programının bu haftaki konuğu Kale Kayışları Yönetim Kurulu üyesi Kaya Kankaya oldu.