RÖPORTAJ

Diğer

  Turan: Siyasetçi gücünü makamdan almamalı

  “Daha iyi siyasi sonuçlar için liyakat ve ehliyete vurgusunda bulunan geçmiş dönem AK Partili Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, “Siyasetçi gücünü makamdan almamalı, ona güç katmalı” dedi.

  Kocabaş: Rüzgârı arkamıza almamız gerekiyor

  Ekonomik durgunluktan ihracat fırsatlarını çoğaltma çabası ile çıkış arayan bölgemiz yatırımcıları ara eleman sıkıntısına ise Meslek Liselerine destek olarak çözüm bulmak için çalışıyor. Silivri SİAD Başkanı Hakan Kocabaş, yeni yerel yönetim ile kaynaşma girişimleri ve en acil çözüm bekleyen konuları; 1/100 Binlik planlarda yerlerinin sanayi bölgesi olarak tescil edilmesi beklentisini, “Rüzgârı arkamıza almamız gerekiyor” diyerek gazetemize değerlendirdi.

  Değirmenci: İhaneti onlar yaptılar

  31 Mart seçim süreci ile ilgili CHP’ye seçim kaybettirdiği iddialarına yanıt veren Selami Değirmenci, ihanet edenin kendisi olmadığını savundu ve gerekçelerini anlattı.

  Mertöz: ‘Az ama hep kâr’ anlayışını benimsedik...

  Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Mertöz ile kurucusu olduğu ve 40 yılı büyüyüp, gelişerek deviren Mesan Kilit’i, iş prensipleri ve hassasiyetlerini konuştuk...

  “Çalmayacağız, çırpmayacağız, milletimize sahip çıkacağız”

  Saadet Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı Şükrü Yıldırım, yerel yönetim iddialarını dile getirirken, “Çalmayacağız, çırpmayacağız, milletin parasına ve malına sahip çıkacağız” dedi.

  “Kaynakların doğru yerde kullanılmama sorunu var”

  Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz’ın ekibinde MHP’den Meclis Üyesi Aday Adayı olarak görev almaya talip olan Avukat Sultan Aşkın, mevcut yerel yönetimi değerlendirirken, “Kaynak yetersizliği değil, kaynağın doğru yerde kullanılmaması sorunumuz var” tespitinde bulundu.

  “Hukuk olmadan siyaset olmaz”

  31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den meclis üyesi aday adaylığına başvuran genç avukatlarımızdan Nilay Öndül Kalaman, “Hukuk ve siyaset iç içe, birbirlerini etkiliyorlar. Siyaset düzelmeden, hukuk rayına giremez. Hukukçuların kentle-rimizin daha yaşanır, adil ve huzur içinde inşasında daima önemli katkıları olmuştur, olmaya devam edecektir” dedi.

  “Belediyelerin en kârlı yatırımı insana yapılandır”

  CHP Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Erkut Uysal ile yerel yönetime bakışını konuştuk. “En fazla insanların daha çok refaha, huzura kavuşması için çalışmalı bir belediye” diyen genç meclis üyesi aday adayı; “Ne kadar çok insana yatırım yapılırsa bir belediye, yönettiği kent o kadar gelişir” şeklinde konuştu.

  Ersaraç: Kazanacağımızdan eminiz

  İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Ozan Ersaraç, yerel seçim işbirliği şartlarında destekleyecekleri CHP Silivri Belediye Başkan Adayının farklı kazanacağına dair öngörülerini paylaştı.