RÖPORTAJ

Diğer

  “Muhasebecilik gibi, siyasetin de içine doğdum”

  7 Yıllık Mali Müşavirlik kariyeri, İSMMMO Silivri Temsilciliği ve KAGİD üyeliği üzerine söyleştiğimiz Simge Kandemir Kesen, hayatına sığdırdığı pek çok uğraşı aile desteği sayesinde başarıyla yürüttüğünü vurgularken meslek ve siyaset seçimlerini Silivrililerin çok yakından tanıdığı babası geçmiş dönem Belediye Başkan Yardımcılarımızdan Yılmaz Kandemir’e dayandırdı.

  “Çalışıyor olmak, eve mutlu dönmek demek”

  Silivri’nin sanayi devi Sarten’nin kurucusu Yusuf Sarıbekir’in kızı, Sarten’in 2004 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeren Sarıbekir Güzelbahar ile özel ve iş yaşamını konuştuk.

  “Kolay bir karar değildi, cesaret göstermemiz gerekiyordu”

  CHP’deki kongre heyecanına ilçe başkan adaylık kararı ile katılan Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen, “Bu yola çıkmak tabi ki de kolay bir karar değildi. Çok değerli isimler, partililer var. Bu genç yaşımızda onların karşısına aday olarak çıkmak bile bizim için cesaret örneğiydi. O cesareti gösterdik” dedi.

  “Hayatınıza, güncel tedbir olarak, sigortayı dahil edin”

  6. hizmet yılında Bireysel Emeklilik dalında Silivri'de Axa Sigorta Acentesi olarak, önemli bir başarıya imza atan Elif Özvarnalı ile çalışmaları ve sektörü üzerine değerlendirmelerde bulunduk. 2017'den sonra 2018 yılında da acente olarak Bireysel Emeklilik dalında Türkiye ikinciliğini kazanan Özvarnalı, sigortanın önemi ve çalışma anlayışı üzerine görüşlerini paylaştı.

  “Hayalleriniz varsa cesur oluyorsunuz”

  “Hayalleriniz varsa cesur oluyorsunuz”

  Ayeş: Siyaset, ego tatmin yeri olmasın!

  Siyasetin klişelerden uzak kalarak gerçekçi bir yapıda seyretmesi gerektiğini belirten geçmiş dönem CHP Belediye Meclis Üyesi Semih Ayeş, “Sadece bir belediye başkanı veya meclis üyesi olmak için ya da egonu tatmin edeceksen bu işi yapma. Bırak başkası yapsın. Siyaset, ego tatmin etme veya kendini ispat etme yeri olmasın. Silivri’ye bir şeyler kat ve onunla anıl” değerlendirmesinde bulundu.

  “Silivri’yi, İstanbul’un çöplüğü haline getirdiler”

  İYİ’lerin Silivri’nin sahip olduğu değerlerle markalaşması ve Seymen’de kurulan çöp istasyonunun zararları ile mücadele kararlılığı içinde olduklarını belirten İYİ Parti İlçe Başkanı Av.Ozan Ersaraç, önümüzdeki dönemde Ekrem İmamoğlu başkanlığında İBB desteğinin ilçemizde önemli ölçüde olumlu yönde hissedileceğini savundu.

  Turan: Siyasetçi gücünü makamdan almamalı

  “Daha iyi siyasi sonuçlar için liyakat ve ehliyete vurgusunda bulunan geçmiş dönem AK Partili Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, “Siyasetçi gücünü makamdan almamalı, ona güç katmalı” dedi.

  Kocabaş: Rüzgârı arkamıza almamız gerekiyor

  Ekonomik durgunluktan ihracat fırsatlarını çoğaltma çabası ile çıkış arayan bölgemiz yatırımcıları ara eleman sıkıntısına ise Meslek Liselerine destek olarak çözüm bulmak için çalışıyor. Silivri SİAD Başkanı Hakan Kocabaş, yeni yerel yönetim ile kaynaşma girişimleri ve en acil çözüm bekleyen konuları; 1/100 Binlik planlarda yerlerinin sanayi bölgesi olarak tescil edilmesi beklentisini, “Rüzgârı arkamıza almamız gerekiyor” diyerek gazetemize değerlendirdi.