RÖPORTAJ

Diğer

  Seçkin: Silivri’nin en önemli sorunu atık tesisidir!

  İYİ Parti Silivri yönetimi kurucu üyesi ve başkan yardımcısı Dr. Ümit Seçkin, Meclis Üyesi Aday Adaylığı kararı ile ilçemize dair dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

  “Düzenin değişmesi için mevcut partiler değişmeli”

  İYİ Parti saflarında aktif siyasete atılan Dündar Konuk, Silivri Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı kararını Hürhaber’e değerlendirdi.

  Ersaraç: Emaneti ehline vermek gerek

  İYİ Parti’nin Silivri’deki 1. resmi üyesi Buse Ersaraç, aktif siyasete atılma gerekçeleri ile parti saflarında gençler ve kadınların siyasete atılma cesaretini teşvik eden açıklamalarda bulundu.

  Serhat Ateş yeniden aday

  Piri Mehmet Paşa Mahalle Muhtarlığı görevini başarıyla sürdüren Serhat Ateş, önümüzdeki dönem yeniden aday olduğunu açıkladı.

  “En güzel miras, Silivri’ye hizmet etme onuru”

  “Talip olduğum görevden; halka hizmet etmekten onur ve gurur duymaktan başka bir beklentim yok” diyen Silivri’nin tanınmış ve sevilen iş insanlarından Serdar Karaca, CHP’den meclis üyeliği aday adaylığı kararının gerekçelerini Hürhaber aracılığıyla Silivri kamuoyuyla paylaştı.

  “Sevdamız olan Silivri’ye sahip çıkalım”

  “Kimimizin doğduğu, kimimizin doyduğu ama hepimizin sevdalısı olduğu Silivri’mizin, bana göre, yenilenmeye, yeni bir bakış açısına farklı bir vizyona ihtiyacı var” diyen MHP Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Özdoğan, eğitimden siyasete atılımın ardından Silivrililere şu çağrıda bulundu: “Gelin genç, dinamik, katılımcı belediyecilik anlayışını tekrar inşa edelim”.

  Değirmenci: Yıkılan gönül köprülerini kurmaya talibiz

  CHP Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Selami Değirmenci, 2019 hedeflerini ve çıkış gerekçelerini Hürhaber’e değerlendirdi.

  Balcıoğlu: Önümde iki yol vardı

  Tartışmalar, gündemin zirvesine oturan yorumlar ve spekülasyonların de eşlik ettiği sancılı bir sürecin ardından Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, son 10 yılı birlikte yürüdüğü Belediye Başkanına aday adaylığı sürecinde rakip olan Bora Balcıoğlu, yaşadıklarını şöyle özetledi: “Ya kaderime razı olup kendimden vazgeçecektim ya da bana büyük bir teveccüh gösteren kitleler, yenilik ve heyecan beklentisi içindeki insanlar için hedef büyütecektim. Kendime güveniyorum. Bir değişim isteniyorsa biz de bu süreçte üzerimize düşeni yaparız dedim ve aday adaylığı kararımı verdim.”

  “Yerinizde sayarsanız kaybedersiniz”

  Mümün Koçoğlu, CHP Belediye Başkan Aday Adaylığı kararını nasıl ve neden aldığını, CHP’nin adayı neden kendisi olması gerektiğini Hürhaber’e anlattı.