EĞİTİM

Diğer

  Hayat Boyu Öğrenme Kurslarında Uzaktan Eğitim başladı

  Hayat Boyu Öğrenme Kurslarında uzaktan eğitim uygulamaları pilot kurumlarda başlatıldı.

  eTwinning Ödül töreni düzenlendi

  Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende eTwinning Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülü alan okul ve eğitimcilerin Başarı Belgeleri takdim edildi.

  LGS VE YKS'de öğrenciler tüm müfredattan sorumlu olacak

  MEB, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayacağını, öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu tutulacağını açıkladı.

  Silivri Belediyesinden bir ilk; “Evde Kurs Eğitim Sistemi”

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçemiz öğrencilerine yönelik hazırladıkları Evde Kurs Eğitim Sistemi’ni, “Milli Eğitim Bakanlığımızın müfredatına uygun ders konularının yer aldığı Evde Kurs Eğitim Sistemini, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan 30 bin öğrencimize ücretsiz olarak hediye ediyoruz.” sözleriyle duyurdu.

  “Her güne bir mezun” projesi yeni örnekleriyle

  Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Her güne bir mezun” projesinde mezun öğrencilerinden Deniz Doruk Yüksel ve Kemal Aydoğan’ın mesleki yolcuğunu paylaştı.

  Öğrencilerin Kasım ayı EBA başarısı

  Şehit Olcay Özcan İlk ve Ortaokulu, EBA’yı en aktif kullanan öğrencilerini derecelendirerek Başarı Belgesi ile ödüllendirdi.

  Adaylardan tercih alınacak

  KPSS-2020/14 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınacak.

  ÖSYM’den sınav duyurusu

  ÖSYM Başkanlığı, ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

  “Dikkat Koronavirüs var” projesi onaylandı

  Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu’nun kurucusu olduğu ve Fen Bilimleri Öğretmeni Aslıhan Dikmen tarafından yürütülecek olan “Dikkat Koronavirüs var” adlı eTwinning projesi onaylandı.