EĞİTİM

Diğer

  2021-YKS Ek Yerleştirme tercihleri

  2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme yapılacak.

  Rumeli mezunlarını törenle uğurladı

  Silivri sınırları içerisinde 2016-2017 eğitim-öğretim yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren tek üniversite konumundaki İstanbul Rumeli, 4. Yılının mezunlarını hayata uğurladı.

  TÜBİTAK 2237-A ‘’Doğa ve Sanat Eğitimi’’ tamamlandı

  Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu ve Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü iş birliğinde Türkiye’de ilki düzenlenen TÜBİTAK 2237-A 'Fen, Güzel Sanatlar ve Eğitim Alanı Lisans Öğrencilerine Yönelik Doğa ve Sanat Eğitimi' adlı proje tamamlandı.

  2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sonuçları açıklandı

  2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT) Sonuçları açıklandı. Sonuçlara https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=8286 bağlantıdan erişebilirsiniz.

  “Okulların Yardımcı ve İdari Personel ihtiyacı, kadrolu ve güvenceli istihdamla karşılanmalı”

  Eğitim Sen Sendikası, “Okullar açık! Yardımcı ve destek personel yok! Tüm eğitim emekçileri için güvenceli iş ve güvenli gelecek istiyoruz!” açıklamasında bulundu.

  Proje Okulları Yönetmeliğine Danıştay’dan iptal kararı

  Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu, dava açmaları sonucunda Danıştay’ın Proje Okulları Yönetmeliğine iptal kararı verdiğini duyurdu.

  2021 Sağlık Lisans Tamamlama Yerleştirme Sonuçları

  2021 Sağlık Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlandı.

  2021-DGS Yerleştirme sonuçları açıklandı

  2021 Yılı Dikey Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı.

  1500 çocuğun okul kıyafeti Silivri Belediyesinden

  Silivri Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Bizden Size Sosyal Markete kayıtlı ailelerin toplam 1500 çocuğuna okul kıyafetlerini hediye etti.