EĞİTİM

Diğer

  Eğitim Sen’den sendikalara çağrı

  Eğitim Sen, “Eğitim alanındaki tüm sendikaları ortak tutum almaya çağırıyoruz: Öğretmenlik Meslek Kanunu iptal edilmeli, öğretmenlere angaryaya dönüşen seminer-sınav süreci durdurulmalıdır!” şeklinde çağrıda bulundu.

  “Öğrencileri Türkiye şampiyonu olan bir okuluz”

  Odak Okulları 2022 yılı LGS birincileri Eren Deveci ve Batuhan Yiğit Dünmez’in başarısı ulusal basında yer aldı. Odak Okulları Genel Müdürü Gülgün Narinç, yaptığı açıklamada, “Silivri’de birçok başarıya öncülük etmiş bir okulduk ancak artık Türkiye şampiyonu öğrencileri olan bir okuluz.” ifadelerine yer verdi.

  Teşekkür belgesi takdim edildi

  Yusuf Sarıbekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gürsel Ergün, okula maddi manevi katkılarından dolayı Kromaş Firması Fabrika Müdürü Tayfun Sığırtmaç'a teşekkür belgesi sundu.

  İlçe Müdürü Artar, Lions Okulu’nu ziyaret etti

  Silivri İlçe Millî Eğitim Müdürü Zekeriya Artar, DYK ve Yaz Okulu’na katılan Lions Leo Dernekleri Esen İbak Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerini ziyaret etti.

  KPSS sınav merkezi güncelleme işlemi

  2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT Oturumları İçin Sınav Merkezi tercihleri güncellendi.

  KPSS skandalına ilişkin suç duyurusu

  KPSS skandalına ilişkin suç duyurusunda bulunan Eğitim İş Sendikası, “Soruşturma şeffaf, tarafsız ve geçmişi kapsayacak şekilde ilerlemeli” açıklamasında bulundu.

  ÖSYM sınav takviminde güncelleme

  ÖSYM Başkanlığı, sınav takviminde güncellenen tarihleri duyurdu.

  İstihdam ve okul-sanayi işbirliği konuşuldu

  Yusuf Sarıbekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri, Hobi Otomotiv firması yetkilileriyle istihdam ve okul-sanayi işbirliği konularında istişarede bulundu.

  “Sınav’la önce başla önde bitir”

  Sınav Anadolu Lisesi, LGS-YKS 2023 hazırlık kampı açılıyor.