EĞİTİM

Diğer

  Lösemili çocuklara bir destek de Mektebim’den

  Mektebim Okulları Silivri Kampüsü idareci, öğretmen ve öğrenciler, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla maskelerini takarak desteklerini esirgemediler.

  Devletin verdiği özel eğitim hakkına Okul Müdürü engeli

  Gelişim alanlardaki özellikleri ile akademik disiplin alanlarındaki yeterliliklerine ilişkin Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından verilen rapora göre dikkat eksikliği tespit edilen ve sınıf öğretmeninden birebir kaynaştırma eğitimi hakkı olan Hasan Özvarnalı İlkokulu 3. sınıf öğrencisi E.A., velisinin iddiasına göre, Okul Müdürü Tuğba Seymen’in engeline takıldı.

  Öğrencilerimizden Gençlik ve Spor Bakanlığına proje

  Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri, hazırladıkları “Gelecek Ellerinde” adlı çevre konulu projeleriyle Gençlik Projeleri Destek Programı’na başvurdular.

  Engellilerin eğitim alması engellenemez

  Aksaray’daki Mehmetçik İlkokulu otizmli öğrencilerine yapılan insanlık ayıbı ile ilgili tepkiler sürüyor.

  “Maskemizi taktık, farkındayız” dediler

  Özel Silivri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ailesi Lösemili Çocuklar Haftası’nda maskelerini takarak Lösemili çocuklara destek sundular.

  “Otizmli öğrencilerimize yapılan ayıbı kınıyoruz”

  Eğitim İş Sendikası, Mehmetçik İlkokulu’nda bir grup velinin otizmli çocuklara yönelik davranışını protesto etti.

  Rumeli’den KAGİD’e ziyaret

  Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Özyaral ve Öğr. Gör. Serap Daş, Silivri Kadın Girişimciler Derneğine ziyarette bulundular.

  10 Kasım’da Silivri’mizi temsil edecek

  Selimpaşa İlkokulu öğrencisi Zeynep Nisan Türkel, İlçe 1.’si seçilen Atatürk konulu Resim çalışmasını İstanbul’da sergileyerek Silivri’mizi temsil edecek.

  “Eğitim-öğretimde öğretmen devamlılığının farkındayız”

  Safir Koleji Silivri Kampüsü Müdürlüğü, “Eğitim ve öğretimde öğretmen devamlılığının farkındayız” diyerek sınıf öğretmeni Esra Yüce ile önümüzdeki öğretim yılında da devam edeceğini duyurdu.