EĞİTİM

Diğer

  Koronavirüs travmasına karşı Psikososyal Destek Rehberleri

  Milli Eğitim Bakanlığınca Psikososyal destek hizmetleri kapsamında, koronavirüs salgını süresince psikolojik sağlamlığı korumak amacıyla 'Aileler İçin Çocuklara Yardım Rehberi' ile 'Yetişkinler İçin Bilgilendirme Rehberi yayınlandı.

  Evde kalıp spor yapıyorlar

  Silivri Kyokushin & Ashihara Karate öğrencileri, derslerinin yanı sıra antrenmanlarını da aksatmıyorlar.

  Vefa için gönül seferberliği...

  Eğitim Bir Sen Sendikası, üyelerine Corona virüsü ile mücadele kapsamında oluşturulan gönüllü gruplara üyelerine katılma çağrısında bulundu.

  “Acil olarak gerçekçi ve geçerli önlemler alınmalı”

  Eğitim Sen Sendikası Merkez Yürütme Kurulu, yaptığı basın açıklamasında salgın döneminden sağlıklı çıkabilmek ve kimsenin mağdur olmaması için siyasi iktidarı acil olarak gerçekçi ve geçerli önlemler almaya çağırdı.

  Merkezi Sınav başvuruları otomatik yapılacak

  Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak Merkezi Sınav başvurularının otomatik yapılacağını duyurdu.

  2020 ÖSYM Sınav Takviminde Güncelleme

  2020 yılı ÖSYM Sınav Takvimi güncellenerek yapılması planlanan sınavların uygulama tarihleri yeniden düzenlendi.

  Öğrencilerden “Evde Hayat Var” temalı afiş çalışmaları

  Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri, “Evde kalmak hayattan kopmak değildir” sloganıyla yürütülen etkinlikler kapsamında afiş çalışması hazırladı.

  Yıldırım, üç ayrı eğitime katılarak sertifikalarını aldı

  Okul yöneticilerimizden Emine Yıldırım, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi tarafından online düzenlenen eğitimleri tamamlayarak Katılım Belgelerini aldı.

  YÖK: Bahar Döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacak

  Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç, bugün basın açıklamasında, “Bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretim imkânları ile sürdürmeye karar verdik.” dedi.