KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Sumru Yavrucuk, Cumartesi Silivri’de

  18 Kasım, Cumartesi günü saat 20.00’da Önder Yılmaz Sahnesi’nde Tedbil-i Mekan Prodüksiyon Tiyatrosu Shirley Oyununu, Sumru Yavrucuk’un tek kişilik komedisiyle sahneliyor.

  ‘Tellere Takılan Türküler’ Büyük Çavuşlu’da büyük beğeni aldı

  Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu, Anadolu ve Rumeli coğrafyalarında birçok ölümsüz hatırayı barındıran türküleri harmanlayarak hazırladıkları 'Tellere Takılan Türküler' ismini verdikleri teatral gösterilerini Büyük Çavuşlu Mahallesinde hemşehrilerimize sundular.

  Tiyatro keyfi dolu dizgin

  Tiyatroname Esatgil Oyuncuları Cumartesi akşamı 'Can erik' isimli oyunlarıyla Önder Yılmaz Sahnesinde Silivrililerle keyifli bir buluşmaya imza attılar.

  Silivri’ye opera geliyor

  10 Kasım Cuma günü saat 20.00’da Önder Yılmaz Sahnesinde Opera Dinletisi var. Mezzo-Soprano Aylin Ateş, Koloratur Soprano Dilruba Akgün, Tenor Caner Akın, Bariton Caner Akgün ve piyanist Gülgen Yiğitgil 10 Kasım Atatürk’ü Anma Konserinde onun en sevdiği operalar ve Türk Eserleri Silivri’de sahneleyecek.

  “Şiir ki en güzel sebebimiz...”

  Şair, Yazar İhsan Tevfik, 5. Şiir kitabı “Hasarlı Aşklar Tarihi”ni TÜYAP Kitap Fuarı’nda okuyucularına imzaladı.

  Halk Oyunları Kurs Programları yeniden açıldı

  MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Halk Oyunları Kurs Programlarının Yeniden Açılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

  Büyük Kılıçlı’da Halkoyunları Gösterisi ve Müzik Dinletisi

  8 Kasım Çarşamba günü Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından saat 20.00’da Büyük Kılıçlı Düğün Salonunda ücretsiz olarak Türk Sanat Müziği Koru dinletisi ve Ahenk Sanat Kulübü Halk Oyunları gösterisi programı düzenleniyor.

  Son Kale Çanakkale Partal’ı ağlattı

  Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen milletimizin vatan, bayrak ve milli mukaddesat etrafında genç yaşlı, kadın erkek, çoluk çocuk nasıl birleştiğini anlatan Son Kale Çanakkale adlı tiyatro oyunu, Silivri Belediyesi Önder Yılmaz Tiyatro Sahnesi'nde yeniden izleyiciyle buluştu. Tiyatroyu izleyen İlçe Kaymakamı Ali Partal, gözyaşlarına hâkim olamadı.

  Önder Yılmaz Sahnesi opera dinletisine ev sahipliği yapacak

  Birbirinden özel ve kaliteli birçok etkinlik, tiyatro, gösteri ve programa ev sahipliği yapan Silivri Belediyesi Önder Yılmaz Sahnesi, ‘Atatürk’ün sevdiği operalar ve Türk eserleri’ ile bu ay bir ilke daha ev sahipliği yapacak.