KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Ahmet Ermiş ‘Ona söyle’ye ilk klibini çekti

  Silivri yerel basın mensuplarından gazeteci Ahmet Ermiş, son birkaç yıldır sahnelerdeki şarkı performansını kliple taçlandırdı.

  “Silivri kültür ve sanatla bezenmeye devam edecek”

  1.Uluslararası Silivri Resim Çalıştayı Sergisinde konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri kültür ve sanatla bezenmeye devam edecek” dedi.

  Yılmaz: Yaşadığımız yerlere ruh ve kimlik katmak durumundayız

  “Her köşesinden müzik sesinin yankılandığı, kültürün, sanatın, sporun her bir yanına dağıldığı bir Silivri’yi hayal etmiştik” diyen Başkan Volkan Yılmaz, İnci Aydar anısına ithaf edilen 1.Uluslar Arası Silivri Resim Çalıştayı’nın tanıtım toplantısında “Yaşadığımız yerlere ruh ve kimlik katmak durumundayız. Bunu sağlayacak sanatçıları yetiştirmek zorundayız. “Silivri’de hayat var, Silivri’de sanat var” demeye ve bu söylemlerin altını doldurmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  Ateşin Renkleri Cam Mozaik Sergisi açıldı

  Belgin Menküer ve öğrencilerinin eserleri, Ateşin Renkleri Cam Mozaik Sergisi ile beğeniye sunuldu.

  Aralık Ayı Kültür Sanat Programı belli oldu

  Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Aralık ayı boyunca; yetişkin ve çocuk tiyatroları, sergiler, müzik dinletileri ve söyleşiler sanatseverlerle buluşacak.

  Yaran’dan Azerbaycan çalgı ve müzik kültürü sunumu

  Müzik Öğretmeni Volkan Yaran, Türk Dünyası Ülkeleri 30. Yıl Sanat kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde, Azerbaycan Çalgıları ve Müzik Kültürü’ne dair sergi ve sunumlar gerçekleştirdi.

  Tamer Levent Silivrililerle buluştu

  Oyuncu, yönetmen ve yazar Tamer Levent, “Sanata Evet Buluşması” etkinliği kapsamında Silivrili sevenleriyle bir araya geldi.

  4 Mevsim Silivri Ulusal Fotoğraf Yarışması başladı

  Silivri Belediyesinin ilçenin tanıtımına yönelik düzenlediği fotoğraf yarışmasının 3’üncüsü olan “Silivri’de Hayat Var” temalı ‘4 Mevsim Silivri Ulusal Fotoğraf Yarışması’ başladı. Başkan Yılmaz, tüm fotoğraf sevdalılarını Silivri’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini belgelemek üzere Silivri’ye davet etti.

  Silivri’de aşkın, emeğin ve muhabbetin Türkçesi konuşuldu

  Silivri Belediyesi “Aşkın, Emeğin ve Muhabbetin Türkçesi” temalı bir söyleşi programı düzenledi. Başkan Volkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Prof. Dr. Ruhi Ersoy ve Sanatçı Ahmet Şafak konuşmacı olarak katıldı.