KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Boncuk Ali’nin sesi ve hikayelerinden sonra kitabıyla buluşma vakti

  Kamil Bilici’den daha güzel anlatamazdık her halde…

  Üstün’ün Turna Fırtınası çıktı

  Hulusi Üstün’ün, “Turna Fırtınası” ismini verdiği yeni romanı çıktı.

  Ortak Payda Trakya

  “Bir araya gelmek başlangıç, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır” diyen Selimpaşa Epivates Bigados Derneği “Ortak paydamız Trakya” hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

  Silivri’de, Türkü Türkü Türkiye rüzgarı

  TRT’nin bir döneme damgasını vuran, en çok sevilen programlardan olan Türkü Türkü Türkiye'm Silivri Belediyesi Kültür Merkezi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında ikinci kez düzenlendi.

  Yaşar Gören, Türkü Türkü Türkiye’ye konuk oluyor

  İbrahim Orçin yönetiminde, Silivri Belediyesi Kültür Merkezi, Türk Halk Müziği Korosu’nun Anadolu ve Rumeli Halk ezgileri ile halk oyunlarının nakış nakış işlendiği bu ay ikinci programı olan; Türkü Türkü Türkiye’ye, Yaşar Gören misafir sanatçı olarak katılacak ve koro ile birlikte Mahzuni Şerif türkülerini seslendirecek.

  İz, Ramazan sahnesinde

  Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde 12 Haziran Pazartesi akşamı saat 22.00’da Silivri sahilinde Ahenk Sanat Kulübü’nün sahneleyeceği 'İZ' adlı gösteriye davetlisiniz...

  Nazım’a 54. yıl anması

  Silivri Belediyesi, Memleket Şairi Nazım Hikmet Ran’ı ölümünün 54. yıldönümünde yine bir 3 Haziran günü özel bir programla andı. Araştırmacı yazar, şair ve belgeselci Dursun Özden’in katılımı ile gerçekleşen Galina’nın Nazım’ı konulu söyleşi ve imza günü etkinliğinde, ünlü şairin bilinmeyen yönleri ve özel anıları katılımcılarla paylaşıldı.

  Ruen’de Silivri rüzgarı

  Silivri Belediyesi Elit Halk Dansları Topluluğu, 27-28 Mayıs tarihlerinde, Bulgaristan'ın Burgas iline bağlı Ruen Belediyesi'nin kuruluş yıldönümü etkinliklerine, Belediye Başkanı İsmail Osman'ın davetlisi olarak katıldı ve etkinlikte Belediyemizi başarıyla temsil etti.

  Elit, Ruen’de Silivri’yi temsil etti

  Silivri Belediyesi Elit Dans Grubu ilçemizi Bulgaristan - Burgas - Ruen Belediyesi Festival Etkinliklerinde temsil etti…