KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Silivri dışında ilk sergi

  Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Eğitmenlerimizin eserlerinden oluşan ve Silivri dışında açılan ilk sergi 'Karma Sanat Sergisi' Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür ve Sanat Merkezi'nde ziyaretçilerini kabul etmeye başladı.

  Bigados’tan teşekkür

  16-20 Mayıs tarihleri arasında Muğla/Marmaris'de gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Dans Festivalinde Silivri ilçesini Selimpaşa Epivates Bigados Derneği Bigados Halk Dansları Topluluğu ekibi temsil edecek.

  Silivri’yi temsil ettiler

  Silivrispor Veteran Halkoyunları topluluğu ilçemizi Tarihi 81. Uluslar arası Bergama Kermesinde başarıyla temsil etti.

  Ahmet Ermiş’in ilk açık hava konseri

  Silivri Samsunlular 2. Keşkek Festivali'nde sahneye çıkan ses sanatçısı Ahmet Ermiş, dev orkestrası ile festivale damga vurdu.

  Öçal ailesinin gurur günü

  Mehmet ve Gülizar Öçal eğitimci ailesinin, öğretmen kızı Aslı Öçal, “Son Basamak” adını verdiği ilk kişisel sergisinde bir araya getirdiği eserleri sanatseverlerin beğenisine sundu. Aslı Öçal, başarılı çalışmalarıyla ailesini de gururlandırdı.

  ‘Evlendirmeyin Okutun’ ağlattı

  Silivri Solmaz Tiyatrosu ile İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin birlikte sahneye koyduğu Evlendirmeyin Okutun adlı tiyatro oyunu, konusu ve verdiği mesajlar bakımından takdir topladı.

  HEM’den yıl sonu sergisi

  Silivri Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün 2016-2017 Eğitim-Öğretim dönemi Yıl Sonu Genel Sergisi gerçekleştirildi.

  Silivri’de keyifli bir TSM konseri

  Silivri Şarkısı’nın güftekarı Şair- Söz Yazarı Meral Erdoğan’ın bestelenen eserlerinin seslendirildiği Türk Sanat Müziği Konseri ilgiyle izlendi.

  Küçükkaya’nın eserleri sanatseverlerle buluşuyor

  İlçemiz değerlerinden Ressam Ömer Faruk Küçükkaya’nın Resim ve Fotoğraf Sergisi, dün ilçe protokolünün katılımıyla açıldı.