KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Kültür Sokağı’nda dolu dolu Kültür-Sanat

  Silivri Belediyesinin aylık hazırladığı kültür sanat takvimiyle Silivrililer kış aylarını da kültür sanat faaliyetleri ile dolu dolu geçiriyor.

  Evvel Zaman İçinde adlı sergi açıldı

  Yaşar Kemal Sergi Salonu, “Evvel Zaman İçinde” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.

  Doğru nefes, yaşam iyileştirir

  Eğitimci Pedagojik Danışman Transformal Nefes Koçu Nurten Daniş, 13 Aralık Perşembe günü saat 19.00’da Yaşar Kemal Sergi Salonunda Silivri Belediyesi ve Rotary işbirliğinde “Doğru nefesi, yaşamı nasıl iyileştirdiğini” anlatacak.

  Biçimoğlu, Silivrililerle buluştu

  Eğitimci-Yazar Derya Biçimoğlu, ‘Hayatı yönetebilmek elimizde mi?’ adlı söyleşisiyle hemşerilerimiz ile buluştu. Etkinliğe Silivrililerin ilgisi yoğun oldu.

  Engellilerin yaşam kaynağı müzik oldu

  Silivri’de yaşayan engelliler, sanatla ve müzikle hayata tutundu. Onlar müzik sayesinde hem gelişimlerinde önemli bir yol kat ediyor hem de hayatla barışarak dik durmayı öğreniyor.

  “Nereden nereye” Silivri seyircisiyle buluştu

  Cuma akşamı yazar, politikacı ve tiyatrocu Enver Aysever’in keyifli anlatımı, Grup Gündoğarken’in müzikleri ile ‘Nereden nereye’ adlı belgesel tadında gösteri Silivri izleyicisiyle buluştu.

  Zonguldaklılarla söyleşide buluştu

  Silivri Belediyesinin Silivri Öz Zonguldaklılar Derneği ile birlikte düzenlemiş olduğu ve Araştırmacı Yazar Ahmet Yaşar Akkaya'nın katıldığı 'Türkiye'nin İlk Vilayeti Zonguldak' konulu söyleşide Başkan Özcan Işıklar da hemşerilerimiz ile bir araya geldi.

  Bu konser kaçmaz

  Rotary öncülüğünde hazırlanan Engelsiz Sevgi Korosunun konser provasını ziyaret eden Başkan Özcan Işıklar, “Provaları dinledim, onlara eşlik eden Türk Sanat Müziği Koro üyeleri ve ailelerimiz ile bir araya geldim. Silivri’de hayat engelsiz... 3 Aralık’ta Önder Yılmaz Sahnesi’nde gerçekleşecek bu muhteşem konseri kaçırmayın derim” paylaşımında bulundu.

  Neşet Ertaş, Silivri’de anıldı

  Hayatını türkülerine, türkülerini hayata adayan saz ve söz ustası Neşet Ertaş, eserleriyle Silivri’de anıldı. Anma gecesine emek veren THM sanatçısı Mediha Erdoğan, Silivri Belediyesi Koro Şefi İbrahim Orçin ve Müzisyen ekibi ile onları yalnız bırakmayan dinleyiciler usta sanatçıya yakışan bir programa imza attılar.