KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Bozkır’ın Tezenesi eserleriyle anıldı

  Silivri Belediyesi tarafından Neşet Ertaş Anma Konseri düzenlendi.

  Bambaşka Biri’nin Silivrili yıldızı

  Ünlü oyuncular Hande Erçel ile Burak Deniz'in ekranlarda ilk bölümleri ile daha dikkatleri üzerine toplayan Bambaşka Biri dizisinin Silivrili yıldızı Sarp Altınçapa da oyunculuğu ile tam not aldı.

  Mahalle Evleri kurs kayıtları başladı

  Silivri Belediyesi Mahalle Evleri Kurs kayıt işlemleri başladı.

  Kültür Merkezi Kış Dönemi kursları

  Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Kış Dönemi Kurs kayıt işlemleri başladı.

  Fotoğraf Yarışması sergisi ziyarete açıldı

  Silivri Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen “Tarihiyle, Doğasıyla, Kültürüyle Silivri’de Hayat Var” temalı fotoğraf yarışmasına katılan eserler, Oğuz Aral Sanat Galerisi’nde sergilendi.

  Volkan Yaran, Dünya Müzik Enstrümanlarını Pendiklilerle buluşturdu

  Müzik öğretmeni Volkan Yaran, Pendik Belediyesinin davetlisi olarak, Dünya Müzik Enstrümanları Sergisini, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açtı. Sergi ulusal medyada da yankı buldu.

  Silivri Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

  Silivri Belediyesi tarafından ilçenin tanıtımına yönelik düzenlenen “Tarihiyle, Doğasıyla, Kültürüyle Silivri’de Hayat Var” Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

  “Tarihsel ve kültürel zenginliklerimizi yaşatmaya devam edeceğiz”

  Silivri Belediyesi ve Büyük Mübadele Derneği iş birliğinde bu yıl 10.’su düzenlenen Pina Gecesinde konuşan Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, “Silivri Belediyesi olarak, Türk tarihinin hüzünlü sayfalarından biri olan mübadele günlerini bugünkü nesillerin hafızalarında canlı tutmak amacıyla Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz’ın önderliğinde Mübadele Müze Evimizi hizmete açtık. Kalepark, Mimar Sinan Köprüsü, Kısa Köprü gibi kültürel yapıları yeniden gün yüzüne çıkardık. 7 bin yıllık geçmişe sahip olan ilçemizdeki tarihi eserlere “Miras değil emanettir” anlayışıyla sahip çıkmaya; tarihsel ve kültürel zenginliklerimizi yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

  Güzel Sanatlar Akademisi eğitim programları başladı

  Güzel Sanatlar Akademisi eğitim programlarına kayıtlar 15 Eylül itibariyle başladı ve 29 Eylül 2023 tarihinde son bulacak.