KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Şair/yazar İhsan Tevfik’e bir ödül de Silivri’den

  2017 Yunus Nadi Şiir Ödülünü kazanan Şair / yazar İhsan Tevfik'e, ödül münasebetiyle Silivri halkı adına Belediye Başkanı Özcan Işıklar tarafından güzel bir heykelcik takdim edildi ve anlamlı bir kutlama programı yapıldı.

  Füreya’nın İzinde adlı sergiye davetlisiniz

  İlk Türk çağdaş kadın seramik sanatçısı Füreya Koral’ı tanıyor musunuz? 1950’li yıllardan itibaren bütün çalışmalarının, hikâyesinin ve sanatla yeniden doğuşunun anlatıldığı Füreya’nın İzinde adlı sergiyi 18 Ocak tarihine kadar Akaretler’deki Sıraevler’de ziyaret edebilirsiniz.

  Şair/Yazar İhsan Tevfik onuruna ödül töreni

  Silivri Belediyesi tarafından 2017 Yılı Yunus Nadi Şiir Ödülünü kazanan Şair/Yazar İhsan Tevfik onuruna ödül töreni düzenlenecek.

  İmza gününe davetlisiniz

  İlçemiz eğitimci yazarlarından Özgür Mercan, son kitabı “Bin Sevmek”i okurları için imzalayacak.

  Türker, Mutlu ol Nazım’la geliyor

  Şair Ataol Behramoğlu'nun oyunlaştırdığı, usta sanatçı Dilek Türker'in harika performansı ile sahnede ölümsüzleşen 'Mutlu ol Nazım' tiyatro oyunu 14 Ocak 2018 Pazar günü saat 16.00'da Silivri Önder Yılmaz Sahnesi'nde Silivrililerle buluşuyor.

  O Ses’de Silivrili Güneş fırtınası sürüyor

  O Ses Türkiye'de, Silivrili Güneş Gülsever sergilediği başarılı performans ile rakipleri arasından sıyrılarak 2. tura geçti.

  Bu gösteri kaçmaz

  Türkiye'nin birçok üniversitesinde, kültür etkinliklerinde ve yurtdışında iki bine yakın gösteri gerçekleştiren Yusuf Öztürk, 5 Ocak 2018 Cuma akşamı Önder Yılmaz Sahnesinde Silivrililerle buluşuyor.

  ‘Sermiyan Midnight’ Silivrililerle buluştu

  Oyuncu, yönetmen ve yazar Sermiyan Midyat, stand-up gösterisi 'Sermiyan Midnight' ile Silivrili izleyicileriyle buluştu.

  Tellere Takılan Türküler, Kurfallı’daydı

  Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu'nun Anadolu ve Rumeli coğrafyalarında birçok ölümsüz hatırayı barındıran türküleri harmanlayarak yarattıkları teatral gösterileri 'Tellere Takılan Türküler' Kurfallı mahalle sakinleriyle buluştu.