YAŞAM

Diğer

  BELTUR sağlık çalışanlarının hizmetinde

  Küresel Koronavirüs salgını kapsamında şubelerini kapatan BELTUR AŞ, hastanelerdeki şubeleriyle sağlık çalışanları ve hasta yakınlarına hizmet vermeye devam ediyor.

  İSMEK eğitmenleri, evde kendi maskesini yapmak isteyenler için video yayınladı. İBB’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda, maske yapmanın incelikleri detaylıca anlatıldı.

  Pazarlarda sıkı denetim

  Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, semt pazarlarının giriş ve çıkışlarına mobil dezenfektan yerleştirdi. Ekipler, esnafı ve vatandaşları maske kullanımı, sosyal mesafe ve el ile ürün seçilmemesine yönelik yasaklar konusunda bilgilendirdi.

  İsa Sağlam: İhtiyaç sahiplerine destek olalım

  Silivri BelTV’nin bu haftaki canlı yayın konuğu, İlçe Müftüsü İsa Sağlam oldu. Sağlam, canlı yayında yardımlaşma ve dayanışmanın önemi hakkında bilgi verdi.

  Koçer’den Kısa Çalışma Ödeneği bilgilendirmesi

  Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuray Koçer, yaptığı bilgilendirme ile Bakanlık kararı ile koronavirüs nedeniyle iş yerleri kapanan esnaflara Kısa Çalışma Ödeneği haklarından nasıl yararlanabileceklerini anlattı.

  Başkan Yılmaz kovid-19 ile mücadele sürecini anlattı

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçede gerçekleştirilen koronavirüs (kovid-19) mücadele çalışmaları hakkında genel değerlendirme yaptı. Silivri’de yaşayan herkesin sağlığını korumak adına tüm önleyici tedbirleri aldıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti

  AKOM’dan sağanak uyarısı!

  AKOM, bugün öğle saatlerinden itibaren başlayacak sağanak yağmur için vatandaşlara uyarılarda bulundu.

  “Siz evde kalın çiftçilerimiz sizin için üretmeye devam ediyor”

  Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürü Veteriner Hekim Nuri Ertuğrul ve personelinde halka çağrı: “Siz evde kalın çiftçilerimiz sizin için üretmeye devam ediyor”.