YAŞAM

Diğer

  Mutfakta bir Silivrili var

  Silivri’nin tanınmış genç iş adamlarından Taş Grup sahibi Vahap Aras’ın eşi Azime Aras aşçılık deneyimleri ve verdiği tariflerle birçok önemli kanalda aranan isimler arasına girmeyi başardı.

  Sıdıka Sarıbekir’in anne acısı

  Kalbine yenik düşen Fatma Aydoğan, dün gece yaşamı yitirdi.

  Acil şifalar

  Silivri Müteahhitler Derneği Başkanı Sedat Karakaş’ın babası Mehmet Karakaş Şişli Kolan Hastanesi’nde safra kesesi ameliyatı geçirdi.

  Özsüt’ten bahara tatlı başlangıç

  Mutluluk tadında ürünlerin yaratıcısı Özsüt, yerel ve doğal ürünler kullanarak hazırladığı lezzetlerle damaklarda enfes bir tat bırakıyor. Mandalina ve Antep fıstığının şaşırtıcı uyumundan doğan Mandalina Fıstık Mini Pasta, brownie’nin karamel ve beyaz çikolatayla buluştuğu Karamello ve çay saatlerinin vazgeçilmezi Bademli Crumble ile Özsüt, Silivri sahilinde misafirlerinin en keyifli anlarına eşlik etmeyi sürdürüyor.

  Mahmure Özkanlı yaşamını yitirdi

  Özkanlı ailesi anneleri Mahmure Özkanlı’yı 6 Şubat Salı günü ebediyete uğurluyor…

  Bu sorun 4 mevsim terletiyor!

  Tutulan evraklar, dokunulan bilgisayar klavyesi ıslanabiliyor, mürekkepli yazılar bozulabiliyor. El sıkışmak bile dert olabiliyor, elleri havluyla devamlı olarak kurulama ihtiyacı doğabiliyor. Giysiler ıslanıp nahoş bir görüntü oluşturabiliyor. Üstelik bu sorun sadece yaz aylarında değil, yılın 4 mevsiminde gün boyu devam ediyor, hatta stres gibi etkenlerle daha da şiddetlenebiliyor.

  Kalp gribine dikkat: En çok erkeklerde görülüyor

  Son zamanlarda hemen hepimizin yakındığı grip bizi yatağa düşürecek kadar şiddetli seyrederek yaşam kalitemizi ciddi boyutlarda etkileyebiliyor

  Soğuk algınlığını atlatma rehberi

  Hava değişimleri ve ısınıp soğuyan havalar soğuk algınlığına davetiye çıkarıyor. Soğuk algınlığı geçirildiği hissedildiği anda hemen ilaca başvuruluyor. Ancak soğuk algınlığını daha rahat atlatmak için kanıtlanmış bazı yöntemlerin olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi ile iş birliği içerisinde olan Johns Hopkins Üniversitesi kardiyoloji uzmanlarından Dr. Seth Martin, soğuk algınlığında yapılması ve kaçınılması gerekenler hakkında önemli bilgiler verdi.