GÜNCEL

Diğer

  Başkan Yılmaz'dan İmamoğlu'na içilebilir su tepkisi

  İBB Meclis Toplantısında konuşan Başkan Yılmaz, “3,5 yıl önce adayken musluk suyunu içilebilir hale getireceğini söyleyen bir Ekrem İmamoğlu ve hiçbir ilave yatırım yapmadan bu suyu için diyen bir Ekrem İmamoğlu. 2019 yılındaki Ekrem İmamoğlu mu yalan söylüyor, bugün İstanbulluya “Musluk suyunu için” diyen Ekrem İmamoğlu mu yalan söylüyor?” dedi.

  Toğan: Gördüğüm anaokulları içerisinde en güzellerinden bir tanesi olmuş

  Ümmehan Elginkan Anaokulu açılışında konuşan Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, “Huzurunuzda emeği geçen başta vakfın Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine, Valimize, arsanın tahsisi boyutunda emeğini esirgemeyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” derken, “Gördüğüm anaokulları içerisinde en güzellerinden bir tanesi olmuş” ifadelerini kullandı.

  Can: Eğitimin olmazsa olmaz gereklilik

  Silivri Ümmehan Elginkan Anaokulu’nun açılışında konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, “Büyük kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlattığı ruhla, aydınlığa açılacak yeni pencerelere çok büyük ihtiyacımız var. Atatürk’ün ifade ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak bakımından eğitim olmazsa olmaz gereklilik. Bugün bu güzel açılış için gelen tüm misafirlerimize saygılar sunuyorum. Değerli vakıf yöneticilerine ve çalışanlarına devlet olarak şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

  İBB’nin istihdam otobüsünün ilk durağı Silivri

  Enstitü İstanbul İSMEK eğitimleri ve Bölgesel İstihdam Ofisi ile özel sektörde iş fırsatları Silivrililer ile buluşuyor.

  CHP’den Öğretmenler Günü mesaisi

  CHP’liler, Berker Esen Başkanlığında, Öğretmenler Günü’nde merkez okullarında eğitimcilerle buluştu.

  Balcıoğlu ve Yıldız’dan İBB mesai paylaşımı

  CHP’li Meclis Üyeleri Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu, İBB Mesailerine ilişkin paylaşımda bulundular.

  Silivri Dayanışma Platformu iki gündemle toplandı

  Silivri Dayanışma Platformu üyeleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve 24 Kasım Öğretmenler Günü gündemleri ile toplantı mesajlarını verdi.

  “Cinsiyet ayrımcılığına son verilmesini umut ediyoruz”

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Genç kuşakların ve onlara aşılamaya çalıştığımız çağdaş bakış açısının cinsiyet ayrımcılığına son vermesini umut ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

  Tekirdağ Çerkezköy'de 5.745 m² tarla icradan satılık

  T.C. Çerkezköy İcra Dairesi Tekirdağ Çerkezköy'de 5.745 m² tarlanın icradan satılacağını duyurdu.