GÜNCEL

Diğer

  Volkan Yılmaz: 2 yılda araç sayımızı %100 arttırmış olacağız

  Yaklaşık 5.5 Milyon TL değerinde 16 yeni kamyon ile ilgili meclisten yetki isteyen Başkan Volkan Yılmaz, söz konusu satın almayla birlikte 2 yıl içinde belediye envanterindeki araç sayısını borçlanmadan %100 arttırmış olacaklarını ifade etti.

  MHP’li Silivri Belediyesi örnek gösterildi

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın geçtiğimiz günler Sol eğilimli DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesini sorunsuz imzalaması İstanbul’da 4 CHP’li belediyede grev kararının alınmış olması ile örneklendirildi.

  Salim Çavdar: Yaşlılarımıza saygı, insani bir sorumluluktur

  Yaşlılar Haftası’na değinen AK Parti Meclis Üyesi Salim Çavdar, Mart ayı toplantısı birinci oturumunda söz alarak “Tüm bunlarla beraber hepimizin yaşlanacağını unutmadan yaşlılarımıza saygı göstermek, yardımcı olmak ve toplumsal hayatta ve gündelik yaşamda onlara öncelik tanımak yaşlı olmayan herkesin ahlaki ve insani bir sorumluluğudur” mesajını verdi.

  Hacer Yıldırım: Toplumun ilerlemesi, kadınlarımızın gayretine bağlıdır

  Silivri Belediye Meclisinin AK Parti sıralarından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili konuşmayı Hacer Yıldırım gerçekleştirirken, “Toplumun ilerlemesi, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmesi kadınlarımızın bu niteliklerin bilincinde olarak gösterdikleri gayretlere bağlıdır” mesajını verdi.

  Celalettin Yazıcı: Kimse Ekmek Büfesine karşı değil!

  CHP iktidarına kadar İBB’de halk ekmek büfe ihtiyacının 177 adetle karşılandığını açıklayan İBB ve Silivri Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Celalettin Yazıcı, 143 yeni büfe artışındaki yükselişe binaen “Gerekçelerinin açıklanmasını istedik yalnızca” dedi.

  Volkan Yılmaz: Sendika temsilcisi teşekkür etti

  Meclisi Toplu İş Sözleşmesi imzalama süreci hakkına bilgilendiren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Adil ve herkesin emeğine saygılı bir yönetim anlayışıyla, mesai arkadaşlarımızın bizim yol arkadaşlarımız olduğundan hareketle yaptıkları işe, ehliyet ve liyakatlerine, dürüstlük ve çalışkanlıklarına bakarak onlarla yol yürümeye devam edeceğiz” dedi ve sendika temsilcisinin; sendika tercihine yönelik baskı yapılmaması, zam oranı ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi nedeniyle kendisine teşekkür ettiğini açıkladı.

  Yıldız: Ay’a gidelim derken emin olun ilk seçimde eve gideceksiniz!

  CHP İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Melih Yıldız yaptığı gündem dışı konuşma ile meclise damgasını vurdu. Yıldız, genel iktidara sosyal ve ekonomik politikalarından dolayı yüklenirken, “Artık siyasi iktidar çok yorgun, ülkeyi yönetme kabiliyetini yitirmiş durumda. Ay’a gidelim derken emin olun ilk seçimde eve gideceksiniz” diye sözlerini bitirdi.

  Kırkıcı’dan İETT ve Halk Ekmek bilgilendirmesi

  CHP Grubu adına Mart Ayı Meclisinde söz alan Süheyl Kırkıcı, önemli gün ve şahsiyetlerin yanı sıra Halk Ekmek, İETT tartışma- larına değindi üst geçit, Seymen Örnek Köy Projesi ile halk plajı yatırımlarına yönelik takipleri hakkında bilgi verdi.

  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nden ziyaret

  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne ziyarette bulundu.