GÜNCEL

Diğer

  HAYKURDER, hayata bağladı

  İstanbul Silivri'de geçtiğimiz ay maganda kurşunlarına hedef olduktan sonra omuriliğine saplanan kurşun nedeni ile felç kalan ve Şirin adı verilen köpek yeniden hayata tutundu.

  “Mumcu’nun onurlu mirasına sahip çıkmak boynumuzun borcu”

  Uğur Mumcu’nun katlediliş yıldönümüne ilişkin yazılı bir mesaj yayınlayan CHP İlçe Başkanı Berker Esen, “Korkusuz ve onurlu kalemi ile verdiği tam bağımsız, demokratik Türkiye mücadelesi, bugün artan baskılara rağmen, korkusuz gazetecilerin kalemlerinde, Cumhuriyet gençlerinin aydınlanma mücadelesinde aynı kararlılıkla devam ediyor” dedi.

  Mahalle ve dernek ziyaretleri gerçekleştirdiler

  Yöre dernekleri ve mahalle teşkilat toplantılarına katılan AK Parti Silivri ve İBB Meclis Üyesi Sami Barlas, en sık Kanal İstanbul ve su fiyat tarifesine ilişkin sorular ile karşılaştıklarını paylaştı.

  Başkan Yılmaz’dan Alipaşa Mahallesi’nde incelemeler

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Alipaşa Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

  Atık yağ konusunda bilgilendirme yapıldı

  Silivri Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında ilçede hizmet veren restoran ve fabrika gibi işletmeleri ziyaret ederek atık yağ yönetimi konusunda bilgilendirdi.

  Balıkçılar bilgilendirildi

  Su ürünleri kanunundaki değişen yönetmeliklerle ve güncel sorunları konuşmak için Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri 21 Ocak 2020 Salı günü balıkçılarımızla bir araya geldi.

  İBB’de başka, Silivri Meclisinde başka

  31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı listesinden 13 üyesi meclis üyesi seçilen AK Parti, Silivri Belediye Meclisinde 1, İBB’de 3 isimle temsil ediliyor. Filiz Güler ve Celalettin Yazıcı, Silivri’de MHP’li, İBB meclisinde AK Partili oluyor!

  Gazitepe’de cinayet

  Alpay D., kayınbiraderi Maksut Güler’in cinayet davasında yargılanan ve bir süre önce serbest kalan Yıldırım Bakır’ı vurduğu iddiasıyla göz altında.