GÜNCEL

Diğer

  Ekipler mağduriyet yaşanmaması için iş başındaydı

  Silivri Belediyesi Fen İşlerinden sağanak mesaisi.

  MHP, kepenklerini açan işletmelerin yanında

  MHP’liler normalleşme sürecinde tedbirlerini alarak yeniden faaliyetlerine başlayan işletmeleri ziyaret ederek hayırlı işler dilediler.

  Değerlendirmede bulundular

  CHP Meclis Grup Başkanvekili ve İBB Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı ile bir araya geldiler.

  Yılmaz’ın özel projesini İBB onayladı, çalışma başlıyor

  Devlet Hastanesi önünden Onur Market’e kadar olan bölge ile ilgili özel bir proje hazırlatan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, geçtiğimiz günler Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Yasin Çağatay Seçkin ile yaptığı görüşmenin ardından rekreasyon alanı yatırımını programa aldırdı. Pazartesi günü başlaması beklenen çalışma hava muhalefeti nedeniyle birkaç gün gecikmeli olarak start alacak.

  AKOM’dan son dakika yağış açıklaması

  AKOM, önümüzdeki üç saat boyunca kentin genelinde aralıklarla kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı bilgisini paylaştı.

  Silivri de dahil İstanbul’un 39 ilçesinde yolların yenilenmesi sürüyor

  İBB, sokağa çıkma yasağından yararlanarak kentin her iki yakasında da asfalt serim çalışmalarını sürdürdü. Yolları ve meydanları 16 milyon İstanbullu için hazırladı. Haziran ayında da sürecek çalışmalarda, kent genelindeki ana arterlerde, 350 bin tonun üzerinde asfalt serimi yapılacak.

  “Hedef sağlık çalışanı ve dar gelirli”

  İMAMOĞLU, KİPTAŞ UCUZ KONUT TANITIMINDA KONUŞTU

  İBB Bilim Kurulu Uyardı; toplu ulaşımdaki tedbirler devam edecek

  İBB Bilimsel Danışma Kurulu, online bir toplantı gerçekleştirerek, salgınla ilgili son gelişmeleri değerlendirdi. Danışma Kurulu, normalleşme sürecinde salgınla mücadelede bir çok alanda ilerleme kat edildiğine işaret ederek; ancak bu süreçte, İstanbul özelinde dikkate alınması gereken bazı noktalar bulunduğuna dikkat çekti. Kurul, toplu ulaşımdaki riskler konusunda da uyarıda bulundu. Valilik genelgesi gereği, İstanbul’da metrobüs, meto, otobüs gibi tüm toplu ulaşıma araçlarında yüzde 50 kuralına uyulmaya devam edilecek. İBB de bu kararları uygulamayı sürdürecek.

  Mutlu çocuk, mutlu aile!

  Silivri Belediyesi son dönemde park iyileştirmeleri, özellikle buralara spor aktivite alanı imkanı kazandırılması ile sadece salgın nedeniyle okulların kapanmasından dolayı zor günler geçiren çocukların değil ailelerin tüm bireylerine müthiş bir imkan ve destek sunuyor.