GÜNCEL

Diğer

  KAGİD’ten, Yavuz’a hayırlı olsun

  Silivri Kadın Girişimciler Derneği, üyelerinden Esra Özbay Yavuz’ı Kaan Sürücü Kursu açılışında yalnız bırakmadı. KAGİD Başkan Yardımcısı Öznur Kırkıcı ve dernek üyeleri Fulya Yazıcı ile Elif Özvarnalı hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

  İş Dünyası’nın konuğu Serter

  İş Dünyası’nın bu haftaki konuğu Sertplas Yönetim Kurulu Başkanı Mürsel Serter… Program Küpe FM’de Turhan Alyakut’un yapımcılık ve sunuculuğunda saat 09.30’da yayınlanacak.

  Kablolar yer altına alındı

  Silivri Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Silivri Sahili Hızır Ilkın Köprüsü önünde görsel kirliliği ortadan kaldırmak ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla elektrik kablolarının yer altına alınması ve elektrik direklerinin kaldırılması için işlemler gerçekleştirildi.

  Rumeli’den Koçer’e ziyaret

  Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Özyaral ve Öğr. Gör. Serap Daş, Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuray Koçer’i makamında ziyaret ederek oda ve üniversite işbirliği hususunda görüş alışverişinde bulundular.

  Mobil Yaya köprü kullanımda

  Vakkas Köprüsün restorasyon süresince vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak üzere Boğluca Deresi üzerine yapılan Mobil Yaya Köprüsü kullanıma açıldı. Alanda incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz’a vatandaşlar memnuniyetlerini ifade ettiler.

  10 Kasım şıklığı

  Kadınların bir yere giderken kıyafet seçimleri hep olay olur da 10 Kasım’da Atatürk’ü anarken ayrıca özen göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyetini borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’e kadınlarımızın ayrıca minnet borucu var. Bugün bu ülküde özgürce yaşayıp, üretebiliyorsak, bunun mücadelesini verebiliyorsak önemli bir bölümünü Atamıza borçluyuz. “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” sözüne katılıyorum. Siyah renk anma törenleri için ideal bir kıyafet seçimi. Bunun yanı sıra Atatürk’ün şıklık ve zarafete ilgisini bilenler fikirlerine bağlılık anlamın

  “Mustafa Kemal, Türk tarihinin milletine bir mükâfatıdır”

  “Türk tarihi Mustafa Kemal’i asırlar içinde süze süze getirmiş ve bir 19 Mayıs sabahı Türk Milletine tarihin bir mükâfatı olarak sunmuştur. Onun bu tarihten itibaren yaptıkları binlerce yıllar Türk ulusunun şahlanmış hamleleridir.”

  Atatürk, Silivri’de saygı ve minnetle anıldı

  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Silivri’de çelenkler Atatürk Anıtı’na sunularak Büyük Önder Mustafa Kemal saygı, sevgi ve minnetle anıldı.

  Yılmaz’ın Ankara müjdeleri devam ediyor

  Jandarma Hizmet Binasının yapı ruhsatı Silivri Belediyesi tarafından onaylandı.