GÜNCEL

Diğer

  Danamandıra’da barbunya üreticilerine anlamlı destek

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler ve Ramazan Bayramının ikinci günü Danamandıra’da kadın barbunya üreticiler ile bir araya gelerek desteklerini açıkladı.

  Meclis Pazartesi toplanıyor

  Silivri Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Meclis toplantısının I. Birleşiminin I. Oturumu, 17 Mayıs 2021 Pazartesi Günü 10.30’da gerçekleştirilecek.

  Melih Yıldız: Üretim güvence altına alınmalı

  Silivri’nin en büyük çiftçilerinden, aynı zamanda İBB ile Silivri Belediyesi CHP Meclis Üyesi olan Melih Yıldız, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde Hürhaber’e tarımı değerlendirdi.

  Yılmaz: Tarımın önemini biliyoruz, üretime teşvikimiz sürecek

  Çiftçiler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak; tarımın önemini biliyor, çiftçilerimizi pek çok alanda destekleyerek onları üretime teşvik etmeyi sürdürüyoruz. ‘Milli ekonominin temeli tarımdır.’ ülküsünden hareketle; çiftçilerimize atalık tohumları ücretsiz dağıtıyor, belediyeye ait tarım arazilerini kadın çiftçilerimize bedelsiz olarak kiralıyoruz” dedi.

  İstanbul’a gelen turist sayısı yüzde 47,7 azaldı

  İPA tarafından hazırlanan “Turizm Bülteni Mayıs 2021” raporu yayımlandı. 2020 yılının ilk çeyreğinde İstanbul’a gelen turist sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 47 azaldı. İstanbul’a en çok yabancı turistin geldiği ülke Rusya oldu. Konaklama tesislerine gelen yerli ve yabancı turist sayısı azaldı. Konaklama tesisi doluluk oranı ise yüzde 33,3’e arttı. İlk dört aylık dönemde Türkiye’deki toplam uçuşların yüzde 44,7’si İstanbul’da gerçekleşti.

  20 Bin Ramazan Kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştı

  Silivri Belediyesi, Ramazan ayı içerisinde 20 bin aileye Ramazan kolisi dağıttı. Silivri Belediyesi ve hayırseverler iş birliği ile hazırlanan kolilerin dağıtımı, belediyenin mobil ekipleri ve Bizden Size Sosyal Market tarafından gerçekleştirildi.

  İBB Bilimsel Danışma Kurulu’ndan “Aşamalı açılma” önerisi

  Covid-19 pandemisi sebebiyle 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma yaşayan Türkiye için, İBB Bilimsel Danışma Kurulu’ndan “aşamalı açılma” önerisi geldi. Kurul, toplumdaki faaliyetlerin normale dönüşü “aşamalı ve belirli bir plan dahilinde” olması gerektiğine dikkat çekti. Pandemi ile mücadelede şeffaflık vurgusunun da yapıldığı açıklamada, kalabalıklar oluşturabilecek gereksiz etkinliklerden kaçınılması gerektiği belirtildi.

  İBB, ALO 188'i daha verimli hale getiriyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, pandemi döneminde artan ölüm sayıları ile çalışmalarını artırdı ve yakınlarını kaybeden vatandaşlar için yeni bir hizmeti hayata geçirecek.

  CHP Bayramın ilk gününde sahadaydı

  CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen ve CHP Silivri İlçe Gençlik Kolları Yöneticileri Ramazan Bayramı’nın ilk gününü sahada geçirdi.