GÜNCEL

Diğer

  Çevre Denetimleri salgın sürecinde aksamadı

  Silivri Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla ilçe genelinde 123 işletmeyi denetlendi.

  İstanbulluların ‘Stres Seviyesi’ 10 üzerinden 7,4

  “İstanbul Barometresi” araştırmasının Aralık Raporu yayınlandı. Rapora göre, İstanbulluların Aralık ayındaki stres seviyesi 10 üzerinden 7.4 olarak ölçüldü. Katılımcıların yüzde 59.3’ü, sağlık durumunu iyi olarak nitelendirdi. Düzenli kitap okuyanların oranı, geçen aya göre artarak yüzde 31,3 oldu. Katılımcıların yüzde 49’u, 2021 yılının 2020’den daha iyi olacağını düşündüğünü ifade etti.

  Fatih Yaşar’dan Silivrispor’a destek çağrısı

  Silivrispor ile ilgili bir açıklamada bulunan Fatih Yaşar, “Belediye Başkanımızın ifade ettiği gibi; “Gün ayrışma kutuplaşma veya farklılıkları törpüleme veya kişisel hesapları görme günü değil, birlik beraberlik içerisinde Silivrispor’a sahip çıkma günüdür.” Bu vesileyle şahsım olarak Silivrisporumuzun maddi manevi yanında olduğumu ifade ediyor, tüm sporsever dostlarımı, esnaf arkadaşlarımı kulübümüze destek olmaya davet ediyorum” dedi.

  FIRINCILAR İSYAN ETTİ: “Siyasi rant sağlayacağız diye esnafı zor duruma düşürmeyin”

  Silivri Fırıncıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına yapılan yazılı açıklama ile İBB’nin Halk Ekmek hizmetine yönelik tepkilerini ortaya koydular ve “Ne değişti?” diye özellikle CHP’lilere sordular.

  Ekmek kavgası

  İBB’de yaşanan ‘halk ekmek büfe’ açılması ile ilgili tartışma Silivri’de de yankılandı.

  Başkan Yılmaz’dan İBB’de su tasarrufu çağrısı

  İBB MHP Grup Başkanvekili ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İBB Meclisinde yaptığı konuşmada kuraklık, su tasarrufu, yeni halk ekmek büfeleri konusuna değinerek, Şehit Yakınları ve Gaziler Müdürlüğüne şehit ve gazi yakını bir müdür atanması talebini yeniledi.

  İstanbul soğuk hava sisteminin etkisine girecek

  İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun batı bölgelerine yağış bırakan alçak basınç hava sisteminin yarın etkisini artırması beklenirken, çarşambadan itibaren mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıkların düşeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji ve AKOM’un verilerine göre, Sibirya üzerinden gelmesi beklenen soğuk havanın İstanbul’a yılın ilk kar yağışını getirmesi bekleniyor.

  Volkan Yılmaz: Doğru yönettiğiniz zaman kaynak çok

  Silivri Belediyesi’nde ilk yılını denk, ikinci yılını bütçe fazlası ile tamamladığını anlatan Başkan Volkan Yılmaz, “Belediyenin kaynak ve para problemleri yok. Var diyen belediye başkanlarına şaşıyorum. Doğru yönettiğiniz zaman inanın kaynak çok” dedi.