GÜNCEL

Diğer

  MHP okul kapanış törenine neden katılmadı?

  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Zafer Yalçın, yönetim kurulu ve meclis üyeleri,Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Bünyamin Kurt’ungeçirdiği soruşturmalar nedeniyle tepki olarak okulda düzenlenen2019-2020 eğitim-öğretim yılı birinci dönem kapanış törenine katılmadı.

  Sağlıklı gelecek için yetenekler konuşturulacak

  Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na başvurular başladı. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen yarışma, çocuklarda ve gençlerde sanat aracılığıyla bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

  Başarılar diliyoruz

  Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonasında ilçemizi ve Silivrispor’u 15 yaşta Onur Akıncıoğlu ile 18 yaşta Anıl Akıncıoğlu temsil ediyor.

  Genç Azder sevenlerini yasa boğdu

  Silivri Rizeliler Dernek Başkanı Abdullah Azder, abisi Aziz Azder'in oğlu Emrecan Azder’in ölüm haberi ile yıkıldı. Genç Azder’in geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmesi Azder ailesi ile yakınlarını yasa boğdu.

  Çavdar: Tecrübe en önemli bilgidir

  Teşkilatçılık konusunda 40 yıllık tecrübesini öne sürerek iddialı bir çıkış yapan Yetgin Çavdar, yeni parti oluşumları, ilçe siyasetimizdeki güncel gelişmeleri ve Silivri Belediyesinin geride bıraktığı 10 ayını değerlendirdi.

  Akören ve Bekirli sağlık ocağına kavuşuyor

  Akören ve Bekirli halkına hizmet verecek sağlık ocağı ve lojman inşaatının temelleri atıldı. Yatırım Hayırsever Ayşenur Yıldız Usta tarafından bölgemize kazandırılacak.

  Bahçeli’den selam getirdi

  “Akıllı Şehirler ve Belediyeler” kongresi için Ankara’ya giden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, makamında MHP Lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

  Kırkıcı: Yılmaz’ın çırpınışı çok tanıdık geldi

  Silivri’de platformlar aracılıyla gündeme taşınan deprem önlemlerini değerlendiren CHP Belediye Meclis Üyesi Süheyl Kırkıcı, “Ocak ayı İBB toplantısında Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın çırpınışları bana yıllardır STK’lar olarak ortaya koyduğumuz gayreti hatırlattı” dedi ve ekledi “Devlet desteği olmadan önlemler konusunda harekete geçmek ve sağlıklı çözüm üretmek mümkün değil.”

  Nazım Hikmet 118. doğum gününde anıldı

  Usta Şair Nazım Hikmet’in 118. doğum günü dolayısıyla şiir ve müzik dinletisi düzenlendi.