GÜNCEL

Diğer

  Gökhan Turhan: Toplumun ve ekosistemin güven ortamı çok önemli

  Küpe FM’de Turhan Alyakut’un sunduğu “Korona” özel yayınına konuk olan ARMATÜR Derneği ve TURAŞ Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan, “Toplumun ve ekosistemin moral ve güven ortamı her şeyden önemli” dedi.

  İmamoğlu: İBB’nin insanlara katkı sunma konusunda kimsenin fetvasına ihtiyacı yoktur

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyayı sarsan Koronavirüs salgını sürecinde 100 bine yakın kişinin kendilerinden yardım talebinde bulunduğunu açıkladı. Hayırsever vatandaşlardan gelen yardımlarla, İBB Kartal Lojistik Merkezi’nde hazırlanan kolileri yerinde inceleyen İmamoğlu, İstanbul gibi 16 milyonluk bir kentte, en organize, en hassas, en vicdanlı davranacak kurumların başında İBB’nin geldiğini vurguladı. “Bugün Cuma günü. Mübarek bir gündeyiz. Her birimiz, elbette birbirimiz için dua ediyoruz” diyen İmamoğlu, “Tüm inancımla şunu söyleyebilirim ki; -kimin ne dediği beni ilgilendirmiyor- İBB, Anayasa’nın öngördüğü şekliyle, devletin ta kendisidir. Devlet eliyle, insanlarına katkı sunma konusunda kimsenin fetvasına ihtiyacı da yoktur. İBB, 16 milyon insanın kurumu. Bu zor günlerde, inancımıza da insanlığa da vicdana da ahlaka da en uygun şekilde, alan elin veren eli görmediği bir biçimde, sizin o vicdanınız, o sıcacık eliniz olacak” şeklinde konuştu.

  Hamzaçebi’den 2 B ödemelerine erteleme teklifi

  CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, 2 B arazilerinde hak sahiplerinin tapularına kavuşmasına ilişkin yasal düzenleme sürecinde olduğu gibi virüs krizinde ödememelerde mağduriyet yaşanmaması için de devrede.

  Koçer’den Kısa Çalışma Ödeneği bilgilendirmesi

  Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuray Koçer, yaptığı bilgilendirme ile Bakanlık kararı ile koronavirüs nedeniyle iş yerleri kapanan esnaflara Kısa Çalışma Ödeneği haklarından nasıl yararlanabileceklerini anlattı.

  Kaynarca: Türkiye süreci iyi yönetiyor

  Küpe FM’in “Korona” özel yayınına katılan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Tülay Kaynarca, Korona virüsü tedbirlerini değerlendirerek “Türkiye süreci iyi yönetiyor” dedi ve milli dayanışmanın önemine vurguda bulundu.

  Yılmazer: Kalbimizde sevgin hiç bitmeyecek Atam

  CHP Belediye Meclis Üyesi Elif Yılmazer, belediye seçimlerinde seçme ve seçilebilme hakkını kendilerine tanıyan, Mustafa Kemal Atatürk’e Türk kadınları adına teşekkür etti.

  Mütehhitlere ek süre ve sözleşmeyi fesih hakkı verildi!

  Koronavirüs (Covid-19) salgını, her yeni gün yeni yasal düzenlemeleri de beraberinde getiriyor. Müteahhitler mücbir sebep savunması yapabilecek!

  Başkan Yılmaz kovid-19 ile mücadele sürecini anlattı

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçede gerçekleştirilen koronavirüs (kovid-19) mücadele çalışmaları hakkında genel değerlendirme yaptı. Silivri’de yaşayan herkesin sağlığını korumak adına tüm önleyici tedbirleri aldıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti