POLİTİKA

Diğer

  Ankete inanma, anketsiz de kalma…

  Siyasetin ezber bozduğu bir döneme seçmen de ideolojiden ziyade liderlik vasıfları ve çalışma performansına baktığı eğilimini pekiştiriyor. Bir yıl içinde ikinci anket sonucuna göre de Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz seçimde aldığı oyun yaklaşık on puan üzerinde başarı oranı ile dikkat çekiyor.

  Esen: Siyaset yapma hakkımız engelleniyor

  “128 Milyar Dolar nerede?” sorusu ile iktidarın peşini bırakmayan CHP Silivri’de de cevap alma kararlılığını sürdürüyor. İlçe Başkanı Berker Esen, astıkları pankartların kolluk kuvvetleri marifetiyle indirilmesini ifade ve siyaset yapma özgürlüklerinin engellenmesiyle açıklarken, “Genel Başkanımızın söylediği gibi; yılmayacağız, korkmayacağız, susmayacağız” dedi.

  Silivri Belediyesi’nin başarısı TBMM gündeminde

  Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, partisinin Silivri’de sergilediği ve tüm İstanbul’a örnek olan üretken belediyecilikteki başarısını artı bütçe üzerinden Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme getirdi.

  CHP: Her bir kuruşun hesabını iktidardan soracağız

  CHP’nin iktidara yönelttiği “128 Milyon Dolar nerede?” sorusunun yer aldığı parti binalarına asılan pankartın kolluk kuvvetlerince indirildi. Ana muhalefet hesap sorma kararlılığını yeniledi.

  Yılmaz: Köylünün yapacağı evden tek kuruş harç alınmayacak

  “Silivri Belediyesi bir ilk’e imza atıyor” ifadesi ile, 2021 yılı Plan ve Proje Müdürlüğü ücret tarifesinde revize yapılması hakkındaki gündem maddesini değerlendiren Başkan Volkan Yılmaz, “513 tane ilçe belediyesi arasında tek, 2022 Ocak ayı içerisinde yürürlüğe girecek olan yasanın harçların sıfırlanmasını 9 ay öncesinden bu meclisin aldığı kararla Silivri’de yaşayan 18 tane köyümüze bu müjdeyi veriyoruz. Köylünün artık kendisine, çocuklarına yapacağı evden Silivri Belediyesi artık tek kuruş harç almayacak” dedi.

  Yılmaz: Bahane etmeyeceğim, bütün sorunları çözeceğim

  CHP’nin ikinci yıl faaliyetlerine de ret vermesi ve buna ilişkin değerlendirmeleri üzerine mecliste tekrar söz alan Başkan Volkan Yılmaz, “Ben bahane etmeyeceğim, bütün sorunların üstüne yürüye yürüye, engelleri yıka yıka hepsini çözeceğim” dedi ve hizmetleri Silivri’ye sürükleye sürükleye getirme iddiasını güçlü bir biçimde yeniledi.

  Borç mahsuplaşması oybirliği ile geçti

  Silivri Belediyesinin kamu borçlarından mahsuplaşma yapılması şartı Gümüşyaka’daki spor alanının Maliye Bakanlığına ‘satışı’ oybirliği ile geçti.

  Yazıcı: İBB’nin yaptıkları geçen dönem yapılanların %10’u geçmez

  AK Parti Grubu adına Silivri Belediye Meclisinin Nisan ayı ikinci oturumunda faaliyet raporu görüşmelerinde söz alan Celalettin Yazıcı, Başkan Volkan Yılmaz’ın yönetimi ve Silivri Belediyesinin çalışmalarını başarılı bulduklarını söylerken, CHP’nin İBB yatırımları hakkındaki iddiasına dikkat çeken bir cevap verdi.

  Kalaycı: Salgına rağmen dolu dolu bir hizmet yılı geçti

  Silivri Belediyesi’nin 2020 faaliyetlerini savunan MHP Grup Sözcüsü Erdoğan Kalaycı, “Pandeminin varlığına rağmen belediyemiz dolu dolu bir hizmet yılı geçirmiştir. Kanunların yerel yönetimlere yüklediği görevler layıkıyla yerine getirilmiş, hiçbir hizmet eksik bırakılmamıştır. Geniş bir coğrafyada her geçen gün artan nüfusumuza hizmet sunmak zorunda olan belediyemiz, mali açıdan kuvvetlenmiş, araç- gereç parkı güçlendirilmiş, israf önlenmiş, tasarrufla birlikte daha etkin bir hizmet sunma imkanı ortaya çıkmıştır” dedi.