POLİTİKA

Diğer

  “Mumcu’nun onurlu mirasına sahip çıkmak boynumuzun borcu”

  Uğur Mumcu’nun katlediliş yıldönümüne ilişkin yazılı bir mesaj yayınlayan CHP İlçe Başkanı Berker Esen, “Korkusuz ve onurlu kalemi ile verdiği tam bağımsız, demokratik Türkiye mücadelesi, bugün artan baskılara rağmen, korkusuz gazetecilerin kalemlerinde, Cumhuriyet gençlerinin aydınlanma mücadelesinde aynı kararlılıkla devam ediyor” dedi.

  “Dava adamı istiyorum”

  CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Önder Çolak’tan ilginç paylaşım.

  MHP okul kapanış törenine neden katılmadı?

  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Zafer Yalçın, yönetim kurulu ve meclis üyeleri,Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Bünyamin Kurt’ungeçirdiği soruşturmalar nedeniyle tepki olarak okulda düzenlenen2019-2020 eğitim-öğretim yılı birinci dönem kapanış törenine katılmadı.

  Çavdar: Tecrübe en önemli bilgidir

  Teşkilatçılık konusunda 40 yıllık tecrübesini öne sürerek iddialı bir çıkış yapan Yetgin Çavdar, yeni parti oluşumları, ilçe siyasetimizdeki güncel gelişmeleri ve Silivri Belediyesinin geride bıraktığı 10 ayını değerlendirdi.

  İYİ’lerde görev dağılımı da tamam

  İYİ Parti Silivri’de yönetimden sonra görev dağılımı da tamamlandı.

  Kırkıcı: Yılmaz’ın çırpınışı çok tanıdık geldi

  Silivri’de platformlar aracılıyla gündeme taşınan deprem önlemlerini değerlendiren CHP Belediye Meclis Üyesi Süheyl Kırkıcı, “Ocak ayı İBB toplantısında Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın çırpınışları bana yıllardır STK’lar olarak ortaya koyduğumuz gayreti hatırlattı” dedi ve ekledi “Devlet desteği olmadan önlemler konusunda harekete geçmek ve sağlıklı çözüm üretmek mümkün değil.”

  Bek: İlçe başkanlıkları müdürlük gibi oldu!

  “Maalesef siyasi partilerde ilçe başkanlıkları müdürlük gibi oldu. İnşallah İYİ Parti’de bu böyle olmaz, olursa ben bırakırım. Böyle bir ortamda siyaset yapmanın mantığı yok” diyen Ahmet Refik Bek, demokrasinin işlemesi için siyasi partilerin fabrika ayarlarına dönüş zorunluluğuna vurgu yaptı.

  Avlu: Demokratlar bu milletin, Türkiye’nin çimentosudur

  Demokrat Parti Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu, temsilcisi oldukları siyasi anlayışın yönetim rotasından yola çıkarak, siyasi değerlendirmelerde bulundu.

  İYİ’lerin yeni yönetimi

  Kısa bir süre önce İYİ Parti İlçe Başkanlığına atanan Ahmet Refik Bek, yönetimini oluşturdu.