POLİTİKA

Diğer

  Karabulut’a tebrik ziyareti

  AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Şafak Karabina’dan İsmet Karabulut’a tebrik ziyareti. Bozoğlu, konuyla ilgili şu paylaşımda bulundu: “Silivri’mizin bir değeri olan İsmet kardeşimin geçtiğimiz günlerde Dünya Etnospor Konfederasyonun düzenlediği “Yağlı Güreş Şenliği”nde 2.’lik elde etmesi bizleri çok mutlu etti. Bu vesileyle işletme sahibi olduğu Wrestling Fitnes Salonunu ziyaret ederek Milli sporcumuz İsmet Karabulut’a başarılar diledik.”

  İYİ Parti’de Refik Bek sesleri

  18 Ekim Cuma akşamı İYİ Parti’nin 20’ye yakın yöneticisi ve mahalle temsilcilerinin tamamına yakını Refik Bek’i ziyaret ederek bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıda partililer Ocak-Şubat 2020 gibi görünen İYİ Parti Silivri İlçe Kongresinde, Bek’i ilçe başkan adayları olarak ilan ettiler.

  Demokratlarda kongre heyecanı

  19 Ekim 2019 Cumartesi, yarın saat 12.00’da Demokrat Parti Silivri İlçe Başkanlığı kongresi Yaşar Kemal Salonunda gerçekleştirilecek. İlçe Başkanı ve tek aday Halide Avlu, herkesi kongrelerine katılmaya davet etti.

  Kenar, Yerlikaya ve Erdoğan’la görüştü

  Silivri’nin yetiştirdiği deneyimli spor insanlarından Cemil Kenar, Etno Türk dünyası Kültür Festivalinde Cumhurbaşkanı Danışmanı Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Hamza Yerlikaya ve Bilal Erdoğan'la görüştü. Buluşmalara ilişkin Kenar, “Türk milletinin huzuru ve başarısı için pilavdan dönenin kaşığı kırılsın dedik” değerlendirmesinde bulundu.

  Göçengil’den Dünya Çiftçi Kadınlar Günü mesajı

  Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Suna Göçengil, Dünya Çiftçi Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Toprak o kadar cömert ki, dökülen her damla alın terinin karşılığını verir” sözleri ile ifade ettiği tarımda dahil hayatın her anında varlıklarını, emeklerini hissettiğimiz ellerinin değdiği her yeri güzelleştiren Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan bizi biz yapan değerli kadınlarımızın Dünya Çiftçi Kadınlar Gününü yürekten kutlarım.”

  Hayati Arkaz’ın torun sevincini paylaştılar

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz’ın oğlu Burak Arkaz ve ailesinin mutlu gününde yanında oldu, bebek sevincini paylaştı. Yeni aile fertleri Ela bebeğe Yılmaz, “Rabbim analı, babalı büyütsün. Sağlıklı ömürler nasip etsin” dileklerini iletti.

  Barlas: Besleyici ve çeşitlilik içeren gıdalar tüketilmeli

  16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla açıklama yayınlayan AK Parti Silivri ve İBB Meclis Üyesi Sami Barlas, “Sağlıklı beslenme, aktif bir hayat sürmek, hastalık riskini azaltmak için kişinin besin ihtiyaçlarını karşılayan yeterli, güvenilir, besleyici ve çeşitlilik içeren gıdaların toplum içerisinde bilinçli bir şekilde tüketilmesi gerekmekte” hatırlatmasında bulundu.

  Yılmaz: Denk bütçeyi hedefledik

  Silivri için dengeli bir bütçe hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “299 milyon olarak düşündüğümüz gelir yanında 296 milyon da gideri hedefledik. İnşallah ekonomik sıkışıklık açılırsa bu bütçeyi gerçekleştirme oranımız da artar” dedi.

  Silivri’nin 2020 Yılı Performans Programı kabul edildi

  Silivri Belediyesi’nin 2020 Mali Yılı Performans Programı görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.