POLİTİKA

Diğer

  Silivrili muhtarların Ankara çıkarması

  AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın daveti ile Ankara’ya giden Silivrili muhtarlar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü, Anıtkabir ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesini ziyaret ettiler.

  Türk Tıbbı ve Sağlık Çalışanlarının sorunlarını gündeme taşıdı

  MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz TBMM Genel Kurulu’nda Koronavirüs, Türk Tıbbı ve Sağlık Çalışanlarının sorunlarını gündeme getirdi.

  İlçe Başkanları Kavuncu’ya sahip çıktı

  İYİ Parti İstanbul Milletvekili, geçmiş dönem Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik suçlamalarına tepki gösteren ilçe başkanları, ortak dilekçe ile görüşlerini ifade etti.

  ‪Aksu: Bayrağımız yere düşmeyecek

  Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Silivri İlçe Başkanlığına Fatih Canpolat’ın atandığını ilan eden Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Ramiz Aksu, “Silivri İlçe Teşkilatlanma çalışmalarımız kapsamında, sancağımızın genç Alperenlerle çok daha yükseklere çıkarılmasında kararlıyız” açıklamasında bulundu.

  MHP teşkilatı güçleniyor

  MHP’de yerel iktidarın ardından teşkilat çalışmaları hız kesmiyor. Geçtiğimiz günler partide yapılan toplantıda Mimar Sinan Mahalle Başkanı Orhan Aksu’nun katkıları ile teşkilata kazandırılan yeni üyelerin rozetlerini MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın taktı.

  Esen: Bizim derdimiz vatandaşın sorunu çözülsün

  Köylere iptal edilen tüzel kişiliklerinin geri verilmesi mücadelesini baştan beri yürüten ve yeni düzenleme savunucularının başını çeken CHP, sürecin yasallaşmasındaki etkileşimden ziyade sorunun çözülmüş olmasıyla ilgilendiklerini ifade etti.

  Barlas ve ekibi Kırsal Mahalle statüsünü anlatıyorlar

  AK Parti Meclis Üyesi Sami Barlas ve Köy Koordinasyon Ekibi Kırsal Mahalle statüsünü anlatmak üzere köylerdeydiler.

  CHP’den performans ve bütçeye ret

  CHP Grubu adına konuşan Sözcü Süheyl Kırkıcı, “Heyecan, vizyon ve umut göremedik” diyerek Silivri Belediyesi’nin 2021 yılı performans raporu ve tahmini bütçesine hayır oyu vermeyi kararlaştırdıklarını anlattı.

  Yalçın: Köylerimiz için müjdeli haber geldi

  MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın yazılı bir açıklama ile köylerimize Kırsal Mahalle statüsü kazandırılması müjdesini değerlendirdi.