POLİTİKA

Diğer

  Vatan Partisi’nden heykel uyarısı

  Vatan Partisi Silivri İlçe Örgütü, Latife Hanım Heykelinin taşınması hususunda Silivri Belediyesine “dostane uyarı” diyerek kamuoyunun belli bir kesimi tarafından da dile getirilen yer seçimine ilişkin eleştirisini yazılı açıklama ile gündeme taşıdı.

  Muhtarlardan MHP’ye hayırlı olsun ziyareti

  Silivri Muhtarlar Derneği üyeleri Ömer Ercan Başkanlığında, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Zafer Yalçın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

  Katmer Şenliğine katıldılar

  AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Tokat Sulusaray Malum Seyit Tekkeliler Derneği tarafından 12. si organize edilen ve geleneksel hale gelen Katmer Şenliği’ne katıldılar.

  Türkyılmaz, İl Yönetiminde

  Milliyetçi Hareket Partisi Silivri İlçe Başkanlığını 10 yıl sürdüren Şenol Türkyılmaz, Mehmet Bülent Karataş’ın yeniden, tek aday olduğu MHP İstanbul 12’inci Olağan Kongresinde yönetime girdi.

  Silivri Encümeninin 20 Nisan kararları (devam)

  20 Nisan 2017 tarihinde Özcan Işıklar Başkanlığında toplanan CHP’li Meclis Üyeleri Süheyl Kırkıcı, Mümin Koçoğlu ve Devrim Uzun, Yazı İşleri Müdürü Sedat Yüken, Mali Hizmetler Müdürü Emre Sarısaltıkoğlu ve Plan ve Proje Müdürü Berrin Papila’dan oluşan encümen gündemindeki konuları ele alarak kararlaştırdı.

  Kongreden kritik mesajlar

  AK Parti’nin 31 Mayıs 2017 Pazar günü “Yeni atılım dönemi; demokrasi, değişim ve reform” sloganı ile gerçekleştirdiği 3. Olağanüstü büyük kongresi ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurucusu olduğu partinin genel başkanlığı görevine döndü.

  Silivri Encümeninin 20 Nisan kararları

  20 Nisan 2017 tarihinde Özcan Işıklar Başkanlığında toplanan CHP’li Meclis Üyeleri Süheyl Kırkıcı, Mümün Koçoğlu ve Devrim Uzun, Yazı İşleri Müdürü Sedat Yüken, Mali Hizmetler Müdürü Emre Sarısaltıkoğlu ve Plan ve Proje Müdürü Berrin Papila’dan oluşan encümen gündemindeki konuları ele alarak kararlaştırdı.

  Aksu: Bütün mağduriyetler giderilmeli

  Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili İsmail Faruk Aksu, TBMM’de parti grubu adına söz alarak İstanbul’un Silivri ve Çatalca gibi ilçelerin yaşadığı tapu sorununa kısmi çözüm getiren yeni kanun teklifini değerlendirdi ve acil çözüm bekleyen sorunları hatırlattı.

  Kaynarca: Silivri ve Çatalca’nın tapu sorununu çözdük

  AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Silivri’nin Danamandıra, Çayırdere ve Sayalar, Çatalca’nın Karamandere, Hallaçlı, Gümüşpınar, Aydınlar ve Yaylacık’ın yanı sıra Binkılıç’ı içeren köylerinde mülkiyeti hazineye ait olan arsa kullanıcılarının yaşadığı mağduriyeti sonlandıracak kanun teklifi hakkında bilgi verdi.