POLİTİKA

Diğer

  Örnek Köy ile ilgili saha çalışmaları başladı

  CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından paylaşılan bilgi notunda Seymen Mahalle’mizde İBB tarafından yapılacak olan “Örnek Köy” projesi ile ilgili saha çalışmalarına başlandığı duyuruldu.

  AK Parti’den ekonomi gündemli program

  Silivri AK Parti evsahipliğinde sanayici ve iş insanlarımız, kamu bankası ve vergi dairesi yetkililerinin de hazır bulunduğu programda Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin katıldığı programda ekonomik gidişat hakkında bilgilendirildi ve sıkıntılarını çözüm amacıyla masaya yatırma fırsatı buldular.

  MHP’de Mahalle Başkanları ile istişare

  MHP İlçe Merkezinde Zafer Yalçın’ın Başkanlığında düzenlenen toplantıda Mahalle Başkanları ile kapsamlı bir istişare gerçekleştirildi.

  Silivri’de Millet İttifakı el ele

  Silivri’de Millet İttifakı’nın iki temel birleşimi CHP ve İYİ Parti her ortamda birlik ve dayanışma ruhlarını ortaya koymaları ile dikkat çekiyor.

  CHP’ye yeni katılımlar

  CHP İlçe Başkanı Berker Esen, yeni üyelerine rozetlerini takarken “Aramıza hoşgeldiniz” paylaşımı ile saflarını genişlettiklerini duyurdu.

  İYİ Parti’de Divan değişikliği

  İYİ Parti Silivri İlçe Başkanlığı Divanına yeni atamaların gerçekleşmesi bekleniyor.

  “Mücadelemiz; hâkimiyet kayıtsız, şartsız milletin olana dek sürecektir”

  CHP’nin 98. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Çelenk Töreni’nde konuşma yapan İlçe Başkanı Berker Esen, ““Mücadelemiz, hâkimiyet kayıtsız, şartsız milletin olana dek sürecektir” dedi.

  Mehmet Yönet’ten siyasi nezaket dersi

  Silivri Belediye Meclisinde gündem dışı söz alan CHP’li Mehmet Yönet, Tarım Lisesi mezuniyet törenine ilçemizin geçmiş dönem ve şu anki belediye başkanlarının birlikte katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti paylaşırken, “Ülkemizde yeterince ‘şahin’ var bu dönem ‘güvercinlere’ ihtiyacımız daha çok” şeklinde konuştu ve siyasetin güven kazanması örneğinde muhalif oldukları partinin meclis üyesi üzerinden etik bir örnekleme yaparak fark yarattı.

  Balcıoğlu: CHP varsa, umut vardır

  İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu, CHP’nin 98. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Eylül Meclisinin birinci oturumunda gündem dışı söz alarak “Cumhuriyet Halk Partisi varsa, umut vardır, aydınlık günler vardır. 98 yıldır demokrasi, adalet, özgürlük ve eşitlik mücadelesinden taviz vermeyen Cumhuriyet Halk Partisi asla geri adım atmayacaktır” dedi.