POLİTİKA

Diğer

  DSP’den Yılmaz’a tebrik ziyareti

  31 Mart yerel seçimlerindeki rekabetin ardından DSP İlçe Başkanı ve eski Belediye Başkanı, Silivri Belediye Başkanı seçilen Volkan Yılmaz’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiler.

  Anma törenine iştirak ettiler

  DP Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu, ölümünün 26. yıldönümü nedeniyle 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal için düzenlenen anma törenine iştirak etti.

  Barlas’tan Mahalle Başkanlarına teşekkür

  Silivri ve İBB Meclis Üyesi Sami Barlas, köy koordinatörlüğünün sorumlu olduğu mahalle başkanları ile sabah kahvaltısında buluştu. Konuya ilişkin Barlas şu paylaşımda bulundu: “Yerel seçimlerde bizlere göstermiş oldukları ilgi, alaka ve vermiş oldukları desteklerinden dolayı mahalle başkanlarımıza teşekkür ederiz”.

  Bahçeli: Ülkücüler beklentiye girmesin!

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam kampında teşkilatlara yönelik; “Beklenti içine girmeyin. Biz bir talepte bulunamayız. Ama ülkücü olup da kadrolarda liyakatiyle bir yere gelebiliyorlarsa, gelsinler” uyarısında bulundu.

  CHP, demokrasi nöbetine devam ediyor

  CHP’liler İlçe Başkanı Suna Göçengil, geçmiş dönem belediye başkanı Özcan Işıklar, meclis üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan’ın eşliğinde demokrasi nöbetlerine devam etti.

  Göçengil: Sandıktan çıkan iradenin gereği yapılsın!

  CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, İstanbul seçimlerine yönelik bir çağrıda bulundu ve “İstanbul halkının kullandığı demokratik hakka saygı duyulmayı ve sandıktan çıkan iradenin gereği bir an önce yapılmalıdır” dedi.

  Yeniden seçim mi?

  Siyasi kulislerde giderek daha yüksek sesle telaffuz edilmeye başlanan İstanbul seçiminin 2 Haziran’da tekrarlanacağı ihtimalinde ilçelerin durumu ile ilgili belirsizlik devam ederken, siyasiler sahalara göz kırpmaya başladı bile.

  Yılmaz, mazbatasını Bahçeli’ye takdim etti

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) düzenli olarak gerçekleştirdiği istişare kampına MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın ile birlikte katıldı.