POLİTİKA

Diğer

  Göçengil’den 24 Temmuz mesajı

  Türk Basınından sansürün kaldırılmasının 109’u yıldönümü dolayısıyla CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil kamuoyuna yönelik bir açıklamada bulundu.

  Kutlu yalnız bırakmadı

  AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri; AK Parti Mimar Sinan Mahalle Başkanı Nihat Korkmaz ile birlikte Singül ve Sezer Aydın çiftinin evladı Muhammed Enes'in sünnet düğünü törenine katıldılar.

  Delegeler belirlendi

  AK Parti’nin önümüzdeki haftalarda gerçekleştirilecek 6. Olağan Kongresinde yönetim kurulunu belirleyecek delegelerin seçim işlemi İl Başkan Yardımcısı Dr. Fatih Tuna, 3. Bölge Teşkilat Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Başkanı Rıfat Kutlu'nun ilk oyları kullandığı İlçe merkezi konferans salonunda hafta sonu gerçekleştirildi.

  CHP İl Başkanı Tarım Koleji’ne hayran kaldı

  Silivri’de bir dizi temaslarda bulunan CHP İl Başkanı Cemal Canpolat, Gümüşyaka Mahallesi’nde 2017-2018 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan TÜRAM Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Tarım Koleji’ni de ziyaret etti.

  MHP’liler afet bölgesindeydi

  MHP Milletvekilleri Arzu Erdem ve İsmail Faruk Aksu, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın ve yönetimi ile birlikte Gümüşyaka’da afete maruz kalan vatandaşların durumunu yerinde incelediler.

  Kutlu’ya Tokatlı gençlerden ziyaret

  Silivri Tokatlılar Derneği Gençlik Kolları, AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu'yu makamında ziyaret ettiler.

  TBMM’ye TURAM’ı örnek gösterdi

  Grup önerisi görüşmeleri sırasında söz alan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Eren Erdem, iyi tarım uygulamaları yapan Silivri Belediyesinin Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’ni örnek göstererek toplumun refah seviyesinin artmasının katma değeri yüksek ürünler üretmesine bağlı olduğunu vurguladı.

  Canpolat: Sel, imardan rant devşirenlerin eseri

  İstanbul'u teslim alan sağanak yağış ve beraberinde getirdiği sel felaketiyle ilgili yaptığı basın açıklamasında Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Her 100 oturumun 91'i imar artışı. Alt yapıya, derelere yapılan yatırım oranı neredeyse yok denebilecek düzeyde. Rant ilişkileri dışında İstanbul lehine yapılan bir tek oluşum yok” dedi.

  Encümenin 29 Haziran kararları

  29 Haziran 2017 tarihinde Özcan Işıklar Başkanlığında toplanan Silivri Belediye Encümeni gündemdeki konuları kararlaştırdı.