POLİTİKA

Diğer

  Koçoğlu: Bu ülkenin imzası Atatürk’tür

  CHP Silivri İlçe Başkan Adayı Mümün Koçoğlu, 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

  Kasım Ayı Meclisi’nin 2. Bileşimi yapıldı

  Silivri Belediyesi Kasım Ayı Meclisi’nin 2. Bileşimi yapıldı. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, bazı gündem maddeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  CHP’de delege seçimleri 16 Kasım’da başlıyor

  CHP’de ilçe kongre takvimi sorunsuz ve demokratik teamüllere uygun şekilde işliyor. Delege seçim programı kesinleşirken ilçe başkan adaylığını açıklayan isimler ikiye çıktı. Abdullah Yıldırım’ın da Pazartesi günü kararını kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

  CHP adım adım kongreye

  CHP Silivri’de ilçe kongre takvimi işlerken, konuyla ilgili örgüt toplantısı gerçekleştirildi.

  MHP’den bir dizi ziyaret

  MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, belediye meclis üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçede bir dizi ziyarette bulundu.

  Esen: Gençliğe yer verin, iktidara gidelim

  CHP Silivri İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Berker Esen; ne istediğini bilen, ses getiren ve fikir söyleyen güçlü bir örgütü inşa edeceklerini ifade ederek, “Onurlu bir partinin, onurlu ve devrimci bir genci olarak buradan tüm partililerimize söz veriyorum. Her koşulda Büyük Atatürk’ün biz gençlere emanet ettiği Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkacağız” dedi ve ekledi: “Biz bu yola baş koyduk. Bu yola dair çok güzel ideallerimiz var ve bunları hayata geçirmek için sizlerden bana ve ekibime fırsat vermenizi istiyoruz. Sizlerden aldığımız cesaret ve güvenle yürümek deği

  Koçoğlu: İlçeyi alacağımıza inancım tam

  “Partimizin acilen gençleşmesi lazım” diyen CHP Silivri İlçe Başkan Adayı Mümün Koçoğlu, “1989’da bir jenerasyon vardı. Partimize çok hizmet ettiler sağ olsunlar ama artık bir takım şeylerin değişmesi lazım. 7-8 yıldır bunun mücadelesini veriyorum. Zannediyorum doğru zamana geldik. İddiamız da var. Bu dönemde inşallah bir jenerasyon değişimi olacak” şeklinde konuştu.

  “Kolay bir karar değildi, cesaret göstermemiz gerekiyordu”

  CHP’deki kongre heyecanına ilçe başkan adaylık kararı ile katılan Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen, “Bu yola çıkmak tabi ki de kolay bir karar değildi. Çok değerli isimler, partililer var. Bu genç yaşımızda onların karşısına aday olarak çıkmak bile bizim için cesaret örneğiydi. O cesareti gösterdik” dedi.

  8 kişiye asker yardımında bulunulacak

  Silivri Belediye Encümeni, 16 Ekim 2019 tarihinde Belediye Başkan Vekili Şenoğlu Türkyılmaz'ın yönetiminde gerçekleştirdiği haftalık olağan oturumunda asker ailesi yardım taleplerini değerlendirdi.