POLİTİKA

Diğer

  Yılmaz, DP’lileri ağırladı

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, geçtiğimiz gün Demokrat Parti Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu, geçmiş dönem Kumburgaz Belediye Başkanı Hayri Erçağ ve Demokrat Parti Eski İl Genel Meclis Üyesi Nevzat Sezen'i makamında ağırladı. Yılmaz, ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

  Değirmenköy ve Çantalı çiftçilere müjdeli haber

  AK Parti İlçe Başkanlığı, Değirmenköy ve Çanta’daki çiftçilerin mağduriyetlerinin giderildiğini duyurdu.

  CHP Silivri İlçe Teşkilatında ihraç krizi yaşanıyor

  CHP’nin emektar isimlerinden olan ve partide çeşitli kademelerde görev yapan Mümin Tuğlu’nun ihraç edilme istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi kararına eşi Şirin Tuğlu sert tepki gösterdi.

  CHP’den Çalıştay toplantısı

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Meclis Üyeleri ve ilçelerdeki Grup Sözcüleri iki günlük değerlendirme toplantısında bir araya geldiler.

  Göçengil: Hamzaçebi sorunları çözmeye söz verene kadar neredeydiniz?

  CHP ve AK Parti arasında mülkiyet sorunun çözümüne ilişkin sahiplenme tartışmasında yeni raunt. İBB AK Parti Meclis Üyesi Sami Barlas’ın açıklaması üzerine CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, köylerimizin mülkiyet sorunu çözümüne ilişkin süreci yeniden hatırlattı.

  Kaynarca: Çiftçilerimiz tapularını en uygun fiyatlarda alabilecek

  Silivri’nin tapusuz köyleriyle ilgili düzenlemelerin de yer aldığı Tapu ve İmar Kanunlarındaki değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

  19 Haziran Encümen kararları

  19 Haziran 2019 tarihinde toplanan Silivri Belediye Encümeni; Gümüşyaka, Semizkumlar, Seymen, Selimpaşa, Ortaköy, Fener, Akören, Bekirli ve Gazitepe Mahallelerinde bulunan yapılardaki imar aykırılıklarına ilişkin yasal takipleri neticelendirdi.