POLİTİKA

Diğer

  CHP, Mimar Sinan’ı mesken tuttu

  CHP Silivri İlçe Örgütü, 23 Haziran seçimlerinde “Her şey çok güzel olacak” ve “İmamoğlu varsa umut var” sloganıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Ekrem İmamoğlu için destek arayışlarını stratejik noktalarda bulundukları çalışmalar ile sürdürüyor. İlçe Başkanımız Suna Göçengil, önceki dönem Belediye Başkanımızın eşi Esma Işıklar ve Neşe Onay Tüten birlikte iftarda Gönül Hanım’a Mimarsinan mahallesinde misafir olarak ailesi, yakınları ve komşuları ile oruçlarını açtılar. Göçengil, iftar buluşmalarına ilişkin, “Güzeldir hayat nefes aldığımız sürece ve güzeldir Ramazan dostlarla pay

  MHP’liler Yıldırım için oy istedi

  MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Kale Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ‘Bereket Sofrasında Buluşalım” temalı iftar programında yaptıkları konuşmada, vatandaşlardan 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım’a destek vermelerini istedi.

  İmamoğlu: İstanbul’un israf düzeni değişecek

  CHP’nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri için belirlediği ''yol haritasını'', Şişli'deki bir otelde düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı.

  Değirmenci ve ekibinden İmamoğlu’na destek

  31 Mart 2019 öncesinde CHP’den belediye başkan aday adaylığının gerçekleşmemesi sonrasında DSP’ye geçerek yerel seçimlere buradan katılan Selami Değirmenci ile yakın ekip arkadaşları 23 Haziran öncesinde Ekrem İmamoğlu için DSP’den istifa ettiler.

  2 Mayıs Belediye Encümeni kararları

  2 Mayıs 2019 tarihinde toplanan Silivri Belediye Encümeni; Fener, Çeltik, Gümüşyaka, Kurfallı, Selimpaşa ve Semizkumlar Mahallelerinde bulunan yapılardaki imar aykırılıklarına ilişkin yasal takipleri neticelendirdi.

  CHP sandık güvenliği eğitimine devam ediyor

  CHP’den konuya ilişkin paylaşımda, “İstanbul’a baharı tekrardan getirmek için parti eğitmenimiz Fatoş Birinç ile birlikte 23 Haziran seçimlerinde merkez mahallelerimizdeki sandıklarda görev alacak partililerimizin sandık güvenliği eğitimlerine devam ediyoruz” denildi.

  2 Mayıs Encümen kararları

  2 Mayıs 2019 tarihinde toplanan Silivri Belediye Encümeni; Fener, Çeltik, Gümüşyaka, Kurfallı, Selimpaşa ve Semizkumlar Mahallelerinde bulunan yapılardaki imar aykırılıklarına ilişkin yasal takipleri neticelendirdi.

  CHP iftar buluşmalarına devam ediyor

  CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, önceki dönem Belediye Başkanımızın eşi Esma Işıklar, Kadın Kolu Başkanı aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi Elif Yılmazer ve yönetim kurulu üyesi birlikte iftarda Fatoş Hanım’ın Mimarsinan mahallesindeki evinde ailesi ve komşuları ile bir araya geldiler. Bu arada evin en küçüğü Umut Ayaz’ın doğum gününü de kutlandı. CHP Kadın Kolları Başkanı Elif Yılmazer, ziyarete ilişkin “Güzel anılar ve sofralar paylaştıkça güzelleşir. Bu özel ayda anılar kalıcı, sofranız Halil İbrahim bereketinde olsun” paylaşımında bulundu.

  “Umut var demektir”

  Geçtiğimiz akşam Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, MYK üyesi Ülkü Güdük, Kadın Kolları İl Başkanı Yeşim Ağırman ve İl Başkan Yardımcıları, önceki dönem Silivri Belediye Başkanının eşi Esma Işıklar, Kadın Kolu Başkanı aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi Elif Yılmazer ve yönetim kurulu üyeleri birlikte iftarda Aysel Hanım ve Ramazan Bey’in Mimarsinan Mahallesindeki evinde komşuları ile birlikte ayrı sofrayı paylaştılar. Konuya ilişkin paylaşımda, CHP’li Kadın Kolları, “Bir ekmeği birlikte paylaşıyorsak, bir bardak suyu birlikte içebiliyorsak, birlikte ellerimizi Yaradan’a açıp dua ediyorsak