POLİTİKA

Diğer

  HÖH, Hükümet ortaklığı şansını zorluyor

  Bulgaristan’ın son milletvekili seçim sonuçlarına göre Türk ve azınlıkların hakları için ciddi bir mücadele performansı ortaya koyan HÖH 44 milletvekili ile hükümete girmeyi zorluyor.

  CHP Grup Başkanvekilleri buluştu

  CHP İl Başkanlığında İlçe Grup Başkanvekillerinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Silivri Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Önder Çolak da toplantıda hazır bulundu.

  Zafer Yalçın: Yerin dibine batsın özgürlük anlayışınız!

  Selimpaşa Kadınlar Plajının kapatılmasını “Kadınlarımızı özgürleştiriyoruz” gerekçesiyle anlatan Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu’na, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, “Nasıl ki aydının görevi aydınlık getirmekse, siyasetçinin görevi de insanıyla hemhal olmak; huzur, refah, birlik ve kardeşlik değerlerine destek vermektir. Bizim siyasetten anladığımız bu iken, Sayın Balcıoğlu nasıl bir düşünce yoksunluğu ve insan düşmanlığı içindedir? Yerin dibine batsın özgürlük anlayışınız” ifadeleri ile tepki gösterdi.

  “Proje kadınları “tercih etmek” özgürlüğüne kavuşturmuştu”

  Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu’nun kadınlar plajı uygulamasını iptal kararı ve açıkladığı gerekçeler üzerinden eleştiren AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Pamuk, “Geçtiğimiz dönemde ortaya koyulan bu proje kadınları “mahkum etmek” ya da “vazgeçmek” zorunda bırakmak yerine, “tercih etmek” özgürlüğüne kavuşturmuştu. Bizler bu meseleye birçok tarafın yaklaştığı zaviyeden farklı olarak “hassasiyet” ya da “yok saymak”tan ziyade “tercih hakkına sahip olabilmek, tercih hakkını tesis etmek” zaviyelerinden yaklaşıyoruz” dedi.

  Suat Karahızır, CHP’ye üye oldu

  Büyük Kılıçlı Mahalle sakini Suat Karahızır, Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu.

  Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerine katıldılar

  Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, meclis üyeleri ile beraber Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği seçimlerinde İstanbul'u temsil edecek üyelerin belirlenmesine katıldı.

  MHP’li kadınlardan istişare toplantısı

  MHP Silivri Belediyesi Grup Sözcüsü Sultan Aşkın, MHP Kadın Kolları Başkanı Arzu Akbaba, geçmiş dönem Kadın Kolları Başkanı Zerrin Çimen ve ilçe yöneticileri, parti merkezinde bir araya gelerek gündem ve çalışmalar üzerine istişare etti.

  “İlk genel seçimde CHP’yi iktidara taşıyacağız”

  Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İBB ziyaretinde hazır bulundu. Programa ilişkin paylaşımında Başkan Balcıoğlu, ilk genel seçimlerde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün partisini iktidara taşımanın sorumluluğuyla yerelde yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini belirtti.