POLİTİKA

Diğer

  Belediye Meclisi’nde ‘partizanlık’ tartışması

  CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu’nun Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nın 1. Birleşiminde İSKİ'nin su fiyatlarındaki artış talebiyle ilgili savunmasında, “Partizanlık yaptığınız için Büyükşehir'de iktidarı kaybettiniz. Partizanlığa devam ettiğiniz için muhalefet olmayı da beceremeyeceksiniz. Daha çok kaybedeceksiniz” sözleri, 2. Birleşimde uzun süren tartışmalara neden oldu.

  13 Kasım Belediye Encümeni kararları

  13 Kasım 2019 tarihinde toplanan Silivri Belediye Encümeni; Gümüşyaka, Seymen, Büyükkılıçlı, Çeltik, Balaban ve Semizkumlar Mahallelerinde bulunan yapılardaki imar aykırılıklarına ilişkin yasal takipleri neticelendirdi.

  Barlas’tan 5 Aralık mesajı

  AK Parti İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Sami Barlas, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

  Arkaz’dan Yılmaz’a ziyaret

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı ziyaret etti.

  CHP’den teşekkür ziyaretleri

  CHP Silivri İlçe Başkanlığı, 31 Mart ve 23 Haziran seçim süreçlerindeki çalışmalarından dolayı hukuk sorumlularını iş yerlerinde ziyaret ederek kendilerine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun teşekkür belgesini takdim etti.

  Avlu: Demokrasi için en içten mücadeleyi DP veriyor

  Demokrat Parti’nin Ankara’da “Türkiye Demokrasiye Geçiyor” sloganıyla gerçekleştirdiği toplantıyı Hürhaber’e değerlendiren DP Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu, “Bir kez daha gördük ki bu toplumun hak ettiği demokrasiyi inşa etmek için en içten mücadeleyi Demokratlar veriyor ve bugün bu çabaya her zamankinden daha çok ihtiyaç var” dedi.

  Distilasyon tarifesine zam değil, kar payı getirildi!

  TÜRAM’da faaliyet gösteren Distilasyon Merkezi kullanım ücretlerinde yeni düzenleme talep eden Belediye Yönetimi, hizmet tarifesinde güncellemeye gitmesini önerirken, yerli üreticinin bundan en az etkilenmesine yönelik düzenlemeyi de unutmadılar. Başkan Bey’in Silivri dışındaki üreticiler için teklif ettiği %25’lik kar payına CHP Grup Sözcüsü, “Yani zam değil, kar payı” göndermesinde bulundu.

  4 kreş İBB’den, 3 de Silivri Belediyesinden

  İBB’nin ilçemizde yapmayı planladığı 4 kreşten üçünün yer tahsisi konusunu Aralık gündeminde değerlendiren Silivri Belediye Meclisinde, süreç hakkında bilgi veren Başkan Volkan Yılmaz, yerel yönetim olarak üç kreş yapma hazırlıklarına ilişkin de açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, İstanbul'a verdiği 150 mahalleye 150 kreş sözü yatırımları kapsamında ilçemizde yeni yatırımların daha gündeme gelmesi bekleniyor.

  Emlak beyanı düzenlenmesiyle 2 Milyon gelir artışı

  Gerçekleştirdikleri Kent Bilgi Sistemi çalışması hakkında Aralık oturumunda meclis ve kamuoyunu bilgilendiren Başkan Volkan Yılmaz, Selimpaşa ve Cumhuriyet Mahallesinin yarısına yakınında yapılan kontrollerde emlak beyanı verilmemiş veya yanlış beyan verilmiş mükelleflerin tespit ve değerlendirmesinden 1 Milyon 846 bin 213 TL, cezası ile birlikte ise 2 Milyon 192 bin TL kaynak oluşturulduğunu açıkladı.