POLİTİKA

Diğer

  Koçoğlu’ndan Esen’e tebrik ziyareti

  CHP’de kongre öncesi kıyasıya rekabet koşullarında sürdürülen nezaket, seçimlerin ardından da kendini güçlü bir biçimde hissettiriyor. Mümün Koçoğlu, genel kurulda Başkanlık şansı aradığı ekip arkadaşları ile seçilen Başkan Berker Esen ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  İYİ’lerde delege seçim tarihleri belli oldu

  İYİ Parti’de kongre öncesi yapılacak delege seçimleri tarihi belli oldu. İYİ Parti Şubat Ayı içerisinde gerçekleşecek olan kongre öncesi ülke genelinde olduğu gibi Silivri’de de delegelerini seçimle belirleyecek.

  İYİ’ler şehit ve vefat eden gazetecileri unutmadı

  İYİ Parti İlçe Teşkilatı Şehit ve ebediyete intikal eden gazeteciler için mevlit okutuyor.

  Esen, mazbatasını aldı

  Berker Esen, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alarak resmen CHP İlçe Başkanı oldu.

  “Bugünden yaptığınız hesaplar iki sene sonrası tutmayabilir”

  CHP Kongresinde adaylıktan çekildiğini açıklayan Abdullah Yıldırım, “Bugün bu görevlere talip olan arkadaşlara şunu anlatmak istiyorum, bugünden yaptığınız hesaplar iki sene sonrası için tutmayabilir. Birinci göreviniz CHP’yi Silivri’de büyütmek. Muhalefetteyiz. Kendi ikbal ve geleceğiniz için değil, yaşadığınız şehrin sorunlarını, ülkenin geleceğini düşünerek sorumluluk ve görev anlayışınızı revize etmenizi diliyorum” mesajını verdi.

  Balcıoğlu: Silivri’de iktidar olmadan bize uyku yok!

  CHP’nin İlçe Kongresinde söz alan İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu katılımcıları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu adına selamlarken, tavsiyelerini de sıraladı.

  “İçeriden ve dışarıdan vurularak kaybettirildik”

  CHP Kongresinde konuşan geçmiş dönem Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, hatalarını kabul etti, partiyle sözleşmelerine rağmen adayı beğenmeyip karşı çalışma içinde olanlara atıfta bulunarak “İçeriden ve dışarıdan vurularak kaybettirildik ben bunlara ne yapabilirdim!?”diye sorguladı. Işıklar kongrede oy kullanacak delegelere vicdan çağrısında bulundu.