POLİTİKA

Diğer

  “Kayıplarımız için üzgün, mücadelede sonuna kadar kararlıyım!”  

  Hürhaber’e gerçekleştirdiği ziyarette gündemi değerlendiren Demokrat Parti İlçe Başkanı Halide Avlu, siyasi hataların en büyük kurbanı kadınlar olduğunu belirtirken kayıplar için üzgün, mücadeleye her daim hazır olduğunu vurguladı.

  Balcıoğlu: Silivri için çalışıyoruz

  Gazetemizi ziyaret eden İBB ve Silivri Belediyesi CHP Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu ile ilçemize yapılan yatırımlar ve devam eden çalışmaları değerlendirdik.

  Yazıcı: Kırsal Mahallelerin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planları yenilenmeli

  AK Parti Meclis Üyeleri Celalettin Yazıcı, Sami Barlas ve Filiz Güler imzası ile 24 Kasım tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanlığına, mahalleye dönüştürülen köylerimizin planları hakkında bir önerge sunuldu.

  MHP’den eğitimcilere Öğretmenler Günü ziyaretleri

  MHP İlçe Yöneticileri Zafer Yalçın’ın İlçe Başkanlığı, Meclis Üyesi Sultan Aşkın’ın katılımı ile bir dizi Öğretmenler Günü ziyareti gerçekleştirdi.

  Esen: AKP döneminde olduğu gibi hiç ters gitmedik!

  “Millet Mekteplerinin açıldığı gün 24 Kasım 1928’de, Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanı da verildi. Eğitim devrimi, Mustafa Kemal Atatürk’ün kara tahta önünde yeni harfleri tanıttığı bir fotoğrafla simgeleşti. Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitim devriminin fotoğrafıydı” diyen CHP İlçe Başkanı Berker Esen, “O günden bugüne çok yol aldık; az gittik, uz gittik, ama AKP döneminde olduğu gibi hiç ters gitmedik. Bugün hem öğretmenlerimiz hem de eğitim sistemimiz krizde…” dedi.

  Esen: Sorunları Millet İttifakı iktidarında çözeceğiz

  CHP İlçe Yöneticileri Berker Esen’in Başkanlığında toplumun farklı kesimlerine yönelik temaslarını sürdürüyorlar. CHP’liler son olarak kısa bir süre önce hizmete açılan Ortaköy Kapalı Pazar ve Etkinlik alınanda esnaf ve vatandaşlarla görüş alışverişinde bulundular.

  Göçmenler Pazar günü yine sandık başına gidecek

  Bulgaristan ve yurt dışında yaşamlarını sürdüren vatandaşları, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için 21 Kasım Pazar günü de sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ikinci turda Gercikov'a destek sinyali verdi. Silivri’de sandık yine Ertuğrul Gazi Ortaokuluna kurulacak olup 07.00 ile 20.00 saatleri arasında çifte vatandaşlarımız oylarını kullanabilecek.

  CHP’den Ağrılılar Derneği’ne ziyaret

  CHP İlçe Başkanı ve ilçe yöneticileri, Meclis Üyeleri Fevzi Arslan’ın düzenlediği programda Ağrı İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Muhsin Çil, yönetim ve üyeleriyle buluştular.