YAŞAM

Diğer

  Silivri'nin ilk kadın toplu taşıma şoförü

  Silivri’nin ilk kadın toplu taşıma şoförü, müthiş girişimcilik ruhuna sahip bir kadın… 7-8 yaşlarında babasının tarlasında çiftçilik yaptığı dönemlerde traktör kullanmak şoförlükle ve ürettikleri ürünleri satarak tanıştığı ticarette eşinin desteğiyle daha da emin adımlarla ilerleyen 37 yaşında, üç çocuk annesi Aylin Ertürk’ün muazzam hikayesi hepimize örnek olsun.

  Mürvet Sırdaş ebediyete uğurlanıyor

  Rıdvan Sırdaş’ın annesi Mürvet Sırdaş, bugün sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlanıyor… Mekanı Cennet olsun…

  “Her işin bir ustası var”

  “Her işin bir ustası var, her ustanın bir adresi vardır” diyen Quzu Kokoreç’in sahibi lezzet ustası Tufan Ercin, müşterilerinin memnuniyetini kazanmaya devam ediyor.

  Büke: Sigara, yıkıcı sonuçlara yol açan ciddi bir bağımlılıktır

  Yeşilay Silivri Şube Başkanı Ülkenur Büke, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nün vesile kılınarak bu tehlikeli bağımlılıktan kurtulmak gerektiğine yaptığı açıklama ile dikkat çekti.

  Sıcaklıklar yükselecek

  Son meteorolojik verilere göre İstanbul’da mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının, güneyli rüzgarlar ile birlikte kademe kademe artarak mevsim normalleri civarına yükseleceği tahmin ediliyor.

  Şehit Emanetleri Sergisi duygu dolu anlar yaşattı

  Silivri Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı ‘Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri’ sergisinin 60’ıncısına sanat galerisi yan salonunda açıldı. Vatan uğruna can vermiş kahraman şehitler ve bazı devlet büyüklerine ait 216 özel eşyanın yer aldığı sergide duygu dolu anlar yaşandı.

  İlçe Tarım bilgilendirmeyi sürdürüyor

  Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri bilgilendirmelerine Büyük Sinekli’de devam etti.

  Bir gurmenin gözünden KANEPE

  Gurme Tuncer Çetinkaya, Kanepe Restaurant & Cafe 4 You değerlendirmelerine paylaştığı yazısında yer verdi.

  Yılmaz: Bir çok yerdeki açığı yıl içinde kapatacağız

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, belediye meclisi Şubat ayı 2.birleşiminde ilçe genelindeki sağlık yatırımları üzerine bilgilendirme yaptı. Yaklaşık bir aydır Kaymakam ve İlçe Sağlık Müdürü ile Valilik düzeyinde ısrarlı çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Bey, “Bu yılın içerisinde birçok yerdeki sağlık ocağı açığını kapatacağımızı düşünüyorum” diyerek takibe aldıkları konuları meclise değerlendirdi.