YAŞAM

Diğer

  Göksu Günaydın Silivri’deki yeni eviniz olmaya aday

  İyi lokasyon, özel yaşam seçenekleri, zengin peyzaj alanları, sosyal imkanları ve eşsiz yatırım değeriyle Göksu Günaydın sizleri bekliyor.

  Yılmaz: 25 km’lik bisiklet parkuru projelendirdik

  Silivri Belediyesi, pandemi sürecinde vatandaşlara moral ve spor amaçlı “Sağlıklı Yaşama Pedal Çeviriyoruz” sloganı ile bisiklet turu düzenledi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın da bisikleti ile katıldığı tura yediden yetmişe Silivrili vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Artar’ın babası vefat etti

  Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Artar’ın babası M.Zeki Artar, vefat etti.

  KiPTAŞ, 4. Etaba başlıyor

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dar gelirlileri ev sahibi yapmayı amaçlayan projeyi başlatıyor. KİPTAŞ’ın toplu konuttastandartları değiştirecek Silivri 4. Etap Konutları’nın temeli, İBBBaşkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı törenle atılıyor.

  Yeşilay’dan “O nefes sana lazım olacak” hatırlatması

  Yeşilay, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla “O nefes sana lazım olacak” hatırlatmasıyla bir açıklamada bulundu.

  Karantina sonrası spora başlama tüyoları

  Pandemi; bir hafta ile başladı ve iki ayı aşkın süredir evlerdeyiz. Spor salonundan, sosyal ortamlardan uzak kaldık. Bu durum hepimizi hem fiziksel hem de mental olarak kötü etkiledi. Ancak ne olursa olsun tekrar spor rutinimize dönmeliyiz.

  Volkan Yılmaz: Cezaevi, Silivri Belediyesinin sırtında bir kambur!

  Katıldığı canlı yayında Silivri sorunlarını değerlendiren Başkan Volkan Yılmaz, “Bu cezaevi Silivri’nin değil Türkiye’nin cezaevi” dedi ve gerekçeleri ile beraber şikayetçi olduğunu konuları paylaştı.

  Yılmaz’dan duyarlılık çağrısı

  Bir açıklama yayınlayan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri’mizin dört bir yanında temiz bir çevrede sağlıklı yaşanabilmeye katkı sağlamalarını ümit ettiğimiz değerli hemşehrilerimizin, evsel atıklarını belirlenen zamanlarda ve uygun yerlerdeki çöp konteynerlerimizin içine bırakmaları, bunun dışındaki sair atıklar için de belediyemize haber vermeleri öncelikli dileğimizdir. Aksi davranışta bulunanların komşuları tarafından uyarılması da bir nevi kamu hizmeti sayılacaktır” dedi ve “Bütün uyarılara rağmen toplum sağlığını da tehdit eder bir şekilde özellikle moloz, ağaç, mobilya vs. atıkları uygun olmayan yerlere bırakan vatandaşlarımıza Belediye Kanunları çerçevesinde en ağır şekilde Cezai İşlem Uygulanması zorunda kalınacaktır” uyarısında bulundu.

  Küçük Samet’i, muhabbet kuşuna kavuşturdular

  Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nuri Ertuğrul, küçük Samed’in Muhabbet Kuşu talebine kayıtsız kalmadı.