KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Ud dinletisine davetlisiniz

  Silivri Belediyesi Kültürevi kursiyerleri 22 Ağustos Perşembe günü saat 21.00’da Silivri Sahili Sanat Parkında ud dinletisi düzenliyor. Tüm hemşehrilerimiz davetlidir.

  İyi Şair Güzel İnsan Ahmet Erhan İçin / İhsan Tevfik

  “O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler...'' diyor ya Yaşar Kemal usta. Demirciler Çarşısı Cinayeti’ni okuduğumdan bugüne aklımda, kalbimde çivili bu söz. Sanırım şair Ahmet Erhan da şehrin kıyısında bir yılkı atının sırtına binip An(a)kara’sına gitti; şair Behçet Aysan’ın, Metin Altıok’un, Adnan Azar’ın yanına. 3 Ağustos’u 4 Ağustos’a bağlayan gece kaybettik onu 2013 yılında. 5 Ağustos’ta Ankara’da Karşıyaka mezarlığında toprağa, emanet ettik. Altı yıl olmuş göz açıp kapayıncaya kadar.

  “Silivri sanatına katkı sunmak istiyoruz”

  Silivri Sanat Platformu adı altında bir araya gelen ve destek arayışında bulunan ilçemiz sanat değerleri, “Silivri sanatına katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

  Amiral Cafe’de tiyatro ve eğlence dolu bir akşam

  Amiral Cafe & Bar, bir ilk’i gerçekleştirerek Kabare Tiyatro Ekibinin “İkili Çelişkiler” adlı oyunuyla müşterilerine bol kahkahalı keyifli bir akşam yaşattı.

  Silivri’de bir ilk

  Kabare Tiyatro ekibi, ‘İkili Çelişkiler’ oyununu bu akşam Amiral Cafe & Bar’da sahneleyecek.

  Büyük Mübadele Derneği Turgut Reis İlkokulu halk oyunlarına tebrik

  Büyük Mübadele Derneği Silivri Temsilciliğine Atanan Şerif Aslan bu yıl 58.si gerçekleştirilen Silivri Yoğurt Festivalinin 2. gecesinde sahne alan Derneklerinin Turgut Reis İlkokulu halk oyunları ekibi ve eğitmenleri Müge Arslan’ı “Kültürümüzü yaşatmak ve yaymak adına verdiğiniz mücadele için ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek tebrik etti.

  Üstün’den Yoğurt Festivali’ne dair muhteşem yazı

  Hulüsi Üstün’den, “Silivri Yoğurt Festivali ve zencilerin bu topraklardaki geçmişine dair...” muhteşem bir yazı.

  Edis, Silivri’yi salladı

  Silivri Belediyesi 58. Yoğurt Festivali’nin açılış gecesine yeni neslin tartışmasız en çok konuşulan yıldız ismi Edis; şarkıları, dansları ve sahne şovlarıyla damga vurdu.

  Kültür Merkezi Yaz Dönemi Kursları devam ediyor

  Silivri Belediyesi Kültür Merkezi’nde her yaştan kursiyer, danstan müziğe, miss sabun yapımından halk müziği korosuna kadar yaz kurslarının tadını çıkarıyor.