KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Ermiş’ten Tuzla’da konser

  İstanbul 3. Bölge’de gazetecilik yapan Ahmet Ermiş, son birkaç yıl içinde başladığı sahne çalışmalarında profesyonel olarak başarıya koşuyor.

  Ressam Niyazi Bulut’un sergisi açıldı

  Ressam Niyazi Bulut’un kişisel resim sergisi, dün Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda açıldı.

  Silivri’de sanat adına bir ilk

  Silivri’de bir ilk olan Tarih-Sanat-Tiyatro Ofisi, Ali Solmaz ve Ali Yavuz’un işbirliğinde açıldı.

  Niyazi Bulut Resim Sergisi

  İlçemiz ressamlarından Niyazi Bulut, 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda kişisel resim sergisini açacak. Serginin açılışı saat 14.00’da gerçekleştirilecek. Tüm sanatseverler davetlidir.

  Ahenk Sanat Kulübü’ne Belgrad’tan davet

  İstanbul İl Birinciliği ile büyük gurur yaşatan Silivri Belediyesi Ahenk Sanat Kulübü’ne Belgrat’tan davet geldi. Sırbistan Kültür Bakanlığı ve Belgrad Belediyesi himayelerinde 2-8 Temmuz 2019 tarihlerinde, 15 ülkenin katılımıyla düzenlenecek olan “Belgrade Award 2019” Belgrad Ödülleri Uluslararası Halk Dansları Yarışması’nda ülkemizi temsil etmek üzere davet alındı. Ahenk Sanat Kulübü, “Bu büyük organizasyonda yer alacak olmanın ve ülkemizi temsil edecek olmanın büyük heyecanını yaşıyoruz. “Bizler Ahenk ile dans ediyoruz”” paylaşımında bulundu.

  Tebrik ederiz

  Silivri Belediyesi Ahenk Sanat Kulübü takımı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından hafta sonu düzenlenen Türk Halk Oyunları Yarışması’nda İstanbul İl Birincisi olarak Bölge finallerine yükseldi. Tebrik ediyor, Bölge Finallerinde de başarılar diliyoruz.

  Tiyatro keyfi devam ediyor

  İstanbul Meydan Sahnesi oyuncuları; Tuba Erdem, Burçak Kabadayı, Hacı Ali Konuk, Deniz Oral’ın gösterimleri ile “Vay sen misin ben olan” adlı oyun Önder Yılmaz sahnemizde Silivrililerle buluştu.

  Sedef Sanatı Sergisi büyük ilgi gördü

  Silivri Belediyesi Kültür Merkezi kursiyerlerinin karma Sedef Sanatı Sergisi yoğun ilgi ve katılım eşliğinde açıldı.

  Sedef Sergisine davetlisiniz...

  Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Sedef Kakma Kursu, karma sergi açıyor. Sergi, 12-16 Şubat 2019 tarihleri arasında Yaşar Kemal Sergi Salonunda gerçekleştirilecek. Açılış tarihi ve saati ise 12 Şubat 2019 (bugün), saat 14.00 olarak duyuruldu. Abdullah Mutlu’nun eğitmenliğinde kursiyerlerden Hüseyin Akıncıoğlu, Selma İşler, Hakan Güzdemir, Mustafa Kalafat, Nedim Dündar, Akın Keskinocak, Birgül Ethemoğlu, Nursemin Gökalp, Halit Yaşar Özkan, Köksal Kaya ve Kadir Kaya tarafından hazırlanan eserler sergilenecek. Sedef Sanatı Sergisine konuk olarak sanatçılar Teoman Kuru, Kazım Bağ, Hikmet Bürkük ve