KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Alexıos Apokaukos Kilisesi Sarnıcı'nda tahribat sürüyor

  Silivri Tarihi Kültürel Mirası Koruma Eğitim ve Araştırma Derneği Fatih Mahallesi'nde Fatih Camii'nin altında yer alan dönemin Bizans Kilisesi Alexios Apokaukos'un Sarnıcında oluşan tahribat hakkında sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı.

  'Anı yaşa' sergisi açıldı

  Silivri Belediyesi Ocak Ayı Etkinlik takviminde yer alan Ayten Yapıcı’nın “Anı Yaşa” isimli resim sergisi ziyarete açıldı.

  Elit Dans’tan huzurevi ziyareti

  Silivri Belediyesi Elit Dans Gençlik ve Spor Kulübü, Ay Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek yaşlılara gösteri sundu.

  Yeni yılın ilk ayında bol tiyatro

  Silivri Belediyesi’nin her ay düzenlendiği kültür ve sanat etkinliklerinin Ocak ayı programı belli oldu. 2020 yılının ilk ayında Silivrilileri bol tiyatrolu bir etkinlik programı bekliyor.

  Turkuaz Derneği’nden Kırmızı Sanat Evi’ne ziyaret

  Turkuaz Özgür Ressamlar Derneği yetkilileri, dün Kırmızı Sanat Evi’ni ziyaret etti. Kırmızı Sanat Evi sahibi Ressam Kadriye Akbaşak’la bir araya gelen dernek yetkililerinden Zafer Yörük, Şehnaz Selçuk ve Şems Tebrizi, işbirliği içinde yapacakları çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.Akbaşak, nazik ziyaretleri dolayısıyla kendilerine teşekkür etti.

  Üstün, okurlarıyla buluştu

  Silivri Belediyesi Aralık Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Yazar Hulusi Üstün, Söyleşi ve İmza Günü’nde okurlarıyla buluştu. Etkinliğe Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Yetgin Çavdar, İbrahim Çeşmecioğlu katılanlar arasındaydı…

  “Nesilden Nesile Sanat” sergisi açıldı

  Silivri Sanat Platformu tarafından düzenlenen ve ilçemizde bir ilk’e imza atan “Nesilden Nesile Sanat” sergisi Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın katılımıyla açıldı.

  Minik balerinler göz dolduruyor

  Silivri Belediyesi Kültür Merkezimizde minikler bale çalışmalarına devam ediyor. Bilgi için Kültür Merkezine ulaşabilirsiniz.

  Türkü Bacı Filiz Denizhan’ın türkü gecesi büyük alkış aldı

  Silivri’mizin sevilen ve yetenekli koristlerinden, nam-ı diğer Türkü Bacı Filiz Denizhan, Türkü Gecesi konserinde konuklarına muhteşem bir türkü ziyafeti sundu ve davetlilerin beğenisini topladı.