KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Silivri’de festival zamanı

  Silivri Belediyesi 59. Yoğurt Festivali, 28 Ağustos 2021 Cumartesi günü saat 19.30’da yapılacak renkli açılış korteji ile başlıyor. Üç gün sürecek festivalde ünlü sanatçılar Hadise, Koray Avcı ve Turgay Başyayla sahne alacak.

  Karaoke Yarışması düzenlenecek

  Silivri Belediyesi 59. Yoğurt Festivali kapsamında Karaoke Yarışması düzenlenecek.

  Ahşap Tasarım Sergisi açıldı

  Silivri Sanat Platformu tarafından Oğuz Aral Sanat Sergisi’nde Ahşap Tasarım Sergisi açıldı.

  Selimpaşa Topatan Kavunu ve Bamya Festivali 31 Temmuz’da

  Silivri Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 9. Topatan Kavunu ve Bamya Festivali, 31 Temmuz 2021 Cumartesi günü renkli yarışmalar eşliğinde ve Rober Hatemo konseri ile gerçekleşecek.

  Ortaköy Börek Festivali 30 Temmuz’da

  Silivri Belediyesi, 11. Ortaköy Börek Festivali’ni 30 Temmuz 2021 Cuma günü Ortaköy Meydanı’nda gerçekleştirecek. Birbirinden lezzetli böreklerin yarışmasına sahne olacak festivalde, ünlü sanatçı Nadide Sultan şarkıları ile Silivrililerle buluşacak.

  Dört Kişi Dört Farklı Bakış Karma Resim sergisi açıldı

  Dört Kişi Dört Farklı Bakış Karma Resim sergisi, Oğuz Aral Sergi Salonu’nda açılarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

  Şehrin Simgelerinde duygusal gala

  Ali Korsan, merhum Cahit Yüceland ve Ercan Çakır’ın yaşam öykülerinden yola çıkarak Kamil Bilici’nin Ata Pro yapımcılığında hazırladığı belgesellerin ön gösterimi izleyicilere duygu seli yaşattı.

  “Şehrin Simgeleri” izleyicisi ile buluşuyor

  Daha Önce Silivri yöresi halkoyunları üzerine iki yıllık bir çalışmanın sonunda üç bölümden oluşan “Silivri’ye Canım Kurban” belgeseli ile Silivrilerin karşısına çıkan ekip, bu kez de yine üç bölümlük “Şehrin Simgeleri” belgeselini seyirciyle buluşturuyor.

  “Doğuş” Sanatın Bebekleri sergileniyor

  “Doğuş” Sanatın Bebekleri Sergisi, Oğuz Aral Sergi Salonu'nda bugün açıldı.