KÜLTÜR SANAT

Diğer

  Belediyenin anne çocuk atölyeleri devam ediyor

  Silivri Belediyesi’nin düzenlediği Anne Çocuk Atölye Çalışmaları kapsamında 3-6 yaş grubundaki çocuklar anneleri ile mandala ve tezhip çalışmaları yaptı.

  Minik sincaplar eğlendirdi

  Silivri Belediyesi Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında sahnelenen “Minik Sincaplar” çocuk oyunu minikleri doyasıya eğlendirdi.

  Nazım Hikmet 118. doğum gününde anıldı

  Usta Şair Nazım Hikmet’in 118. doğum günü dolayısıyla şiir ve müzik dinletisi düzenlendi.

  Eserlerini Çorluların beğenisine sundular

  Silivrili ressamlar Aydan Kantar, Aygül Yıldız, Gülhan Cantancı, İrem Balcı ve Niyazi Bulut, “5 Sanat” adlı sergilerini Çorlu sanatseverlerin beğenisine sundu.

  Ahşap ve Geri Dönüşüm Sergisi beğeni topladı

  Silivri Sanat Platformu tarafından düzenlenen ve muhteşem eserlerin yer aldığı Ahşap ve Geri Dönüşüm Sergisi’nin açılışı dün Silivri Sanat Galerisi’nde yapıldı.

  Minik seyirciler Hazarfen ve Lagari’yi çok sevdi

  Silivri Belediyesi Önder Yılmaz Sahnesi’nde Hazarfen ve Lagari; Uçmak Ortak Hayalimiz isimli çocuk oyunu minik seyircisi ile buluştu.

  Alexıos Apokaukos Kilisesi Sarnıcı'nda tahribat sürüyor

  Silivri Tarihi Kültürel Mirası Koruma Eğitim ve Araştırma Derneği Fatih Mahallesi'nde Fatih Camii'nin altında yer alan dönemin Bizans Kilisesi Alexios Apokaukos'un Sarnıcında oluşan tahribat hakkında sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı.

  'Anı yaşa' sergisi açıldı

  Silivri Belediyesi Ocak Ayı Etkinlik takviminde yer alan Ayten Yapıcı’nın “Anı Yaşa” isimli resim sergisi ziyarete açıldı.

  Elit Dans’tan huzurevi ziyareti

  Silivri Belediyesi Elit Dans Gençlik ve Spor Kulübü, Ay Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek yaşlılara gösteri sundu.