XXXXX

Öğrenciler Karne, Müdürleri Atama Heyecanında


Eğitim Kurumu yöneticilerinin atama ve yer değiştirme takvimini bir kez daha hatırlatalım. Seçme Sınavı sonucuna göre Müdürlüğe Atama takvimine göre 11 Ocak 2010 tarihi itibariyle atama yapılacak Eğitim Kurumu Müdürlüklerinin duyurusu yapıldı. Başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 21-26 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. Atama ve elektronik ortamda ilanı ise 28 Ocak 2010 tarihinde yapılacak.
Atama yapılacak Müdür Başyardımcılığı duyuruları 2 Şubat 2010, başvurularının kabulü ve onay süreci 12-16 Şubat 2010 tarihlerinde, atama ve elektronik ortamda ilanı ise 18 Şubat 2010 tarihinde yapılacak.
Seçme sınavı sonucuna göre Müdür Yardımcılığı duyuruları 22 Şubat 2010, başvurular ve onay süreci 04-12 Mart 2010, atama ve elektronik ortamda ilanı ise 17 Mart 2010 tarihinde yapılacak.

YEDİĞİNE İÇTİĞİNE DİKKAT ET
GÜVENİLİR GIDA TÜKET
Haberinden de takip edeceğiniz gibi Tarım Hayvancılık Denizcilik Çalışma Grubu, dün İlçe Kaymakamı A. Mesut Demirkol'u ziyaret ederek 174 Alo Gıda Hattı'nı tanıttı. Kaymakam Demirkol, ilk şikâyetini bildirdi bile. Gıdaya ilişkin her türlü şikâyet ve taleplerinizi iletmek üzere bu hattı kullanabilirsiniz. Unutmayalım güvenilir gıda sağlıklı yaşam demektir.

GELECEĞİNİN
SİYASİLERİ MAŞALACI
ANAOKULU'NDA
Hangi siyasiye sorsam çocuğu Maşalacı Anaokulu'nda. Geleceğin politikacıları bu anaokulunda mı  yetişiyor ne? Aman sakın ha, dikkat edin çocuklarınızın siyasi hayatı da Ahmet Maşalacı'ya benzemesin.

YANMAK
Dört tane kelebek bir gün bir ateş görmüşler. Bunun nasıl bir şey olduğunu öğrenmek istemişler. Birinci kelebek ateşe biraz yaklaşmış ve üzerinin aydınlandığını görmüş. Arkadaşlarının yanına gelmiş ve:
--Bu ateş aydınlatıcı bir şey!, demiş..
İkinci kelebek bununla yetinmeyerek daha fazla şey öğrenmek istemiş. Biraz daha yaklaşmış ve ısındığını hissetmiş; Demiş ki:
--Aynı zamanda bu ateş ısıtıcı bir şey!
Üçüncü kelebek bununla da yetinmemiş, Biraz daha biraz daha yaklaşmış. Bir anda ateşin kanatlarını yaladığını hissetmiş ve yanmış kanatlarıyla geri dönmüş; Şöyle demiş:
--Ve bu ateş yakıcı bir şey!
Sonuncu kelebek daha da çok şey öğrenmek istiyormuş. Biraz yaklaşmış, aydınlandığını görmüş. Biraz yaklaşmış, ısındığını hissetmiş. Biraz daha yaklaşmış, ateş kanatlarını kavurmuş.
Ve biraz daha yaklaştıktan sonra tamamen yanan kelebek "poff !" diye ortadan kayboluvermiş... Ateşin gerçekten ne olduğunu belki bir tek o öğrenmiş ama geri dönüp söyleyememiş; Çünkü o kaybolmuş ateş içinde ve bir şeyi, ancak içinde kaybolan bilebilirmiş!...

YORUM YAP