Sevginar Sali

KÜLTÜR SANAT PARKINA TAŞINACAK

Zübeyde Hanım heykeli Kültür-Sanat Parkına taşınacak. Anneler Gününde, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın Silivrili annelere armağan ettiği Zübeyde Hanım Heykeli'nin yeni yeri Kültür Sanat Parkı olarak belirlendi. Yine sahilde Çevre Derneği ve Deniz Çay Bahçesi arasında daha önceden oluşturulan Kültür Sanat Parkı bundan sonra Zübeyde Annemizin heykeline de evsahipliği yapacak. Taşınmanın alt yapısı ve çevre düzenlemeleri çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

BOL ŞANS SİLİVRİSPOR
Silivrispor yarın 2. Lig yolunda kritik son 90 dakikası için sahaya çıkacak. Tokat'ın Erbaa takımıyla Ankara'da karşılaşacak temsilcimize bol şans ve başarılar diliyoruz… Mektebim sponsorluğunda A Spor Kanalında karşılaşma canlı yayınlanacak.

HAYIRLI RAMAZANLAR
Ramazan ayı 26 Mayıs, bu akşam ilk teravih namazı ile başlamış olacak. Aynı gece sahur için kalkılacak ve niyetler edilecek. İlk oruç ise 27 Mayıs 2017'de açılacak. Herkesin Ramazan ayını kutlar, sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini dilerim.

DÜNYAYI DÜZELTMEK İÇİN...
Adam, bir haftanın yorgunluğundan sonra, pazar sabahı kalktığında keyifle eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını hayal ediyordu. Tam bunları düşünürken oğlu koşarak geldi ve parka ne zaman gideceklerini sordu. Baba, oğluna söz vermişti; bu hafta sonu parka götürecekti onu ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahane uydurması gerekiyordu. Sonra gazetenin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti. Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve oğluna uzattı:
- “Eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni parka götüreceğim!” dedi.
Sonra düşündü:
- “Oh be, kurtuldum! En iyi coğrafya profesörünü bile getirsen bu haritayı akşama kadar düzeltemez!”
Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak geldi:
- “Babacığım, haritayı düzelttim. Artık parka gidebiliriz!” dedi.
Adam önce inanamadı ve görmek istedi. Gördüğünde de hayretler içindeydi ve oğluna bunu nasıl yaptığını sordu.
Çocuk şu ibretlik açıklamayı yaptı:
-“Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan resmi vardı. İnsanı düzelttiğim zaman dünya kendiliğinden düzelmişti!”

YORUM YAP