Sevginar Sali

Anı yaşa...

İki ördek kavga ettiğinde – ki hiç uzun sürmez-
bir süre sonra ayrıldıklarını ve farklı yönlere uçtuklarını görürüsünüz. Birbirlerinden ayrılınca güçlü bir şekilde kanatlarını çırparlar ve böylede kavga sırasında topladıkları aşırı enerjiyi atarlar üzerlerinden. Hiç bir şey olmamış gibi huzurla süzülürler.
***
Eğer ördekler insan zihnine sahip olsalardı, kavgayı düşüncede canlı tutar, hikayeler kurarlardı. Bir ördeğin hikayesi muhtemelen şöyle olurdu: ‘Az önce yaptığına inanamıyorum. On santim yanıma yaklaştı. Sanki gölün sahibi oymuş gibi davranıyor. Özel alanıma hiç saygısı yok. Bir dahaki sefere beni kızdırmak için başka şeyler yapacak. Bir dahaki sefere ona unutamayacağı bir ders vereceğim….'
***
Böylelikle, zihin bir sürü hikayeler kurup durur ve aradan zaman da geçse, öfke ilk günkü gibi devam eder ve unutmaz.
Vücuda gelince, düşüncelerde kavga hala devam ettiğinden, vücut da gerçekle düşünceler arasındaki farkı bilmediğinden, bütün düşünceler için hormonal ve enerjisel tepkiler vermeye devam eder.
Kavga halini yaşayarak hep kavgaya hazır tutar kendisini. Bir düşünce bir sonrakini tetikleyerek tamamen düşüncelerden oluşan zincirleme bir reaksiyona dönüşür...
Bir insan zihni olsaydı zavallı ördek böyle düşünecekti. Ama malesef birçok insan aynı bu şekilde yaşıyor tüm hayatını. Birçok olay gerçekte bitmiyor.
Ördeğin bize verdiği ders şudur; Kanatlarını çırp
(yani hikayelerle beyninin içinde yaşayıp durmayı bırak)ve tek gerçeğe geri dön. ŞİMDİYE, ANI YAŞAMAYA.
*Eckhart Tolle/Şimdinin Gücü

HEPSİ GEÇECEK SAKİN OLUN!
Bu günlerde Fatih Mahallesi, Muammer Aksoy, Mimar Sinan ve genel anlamda Silivrili olmak çok zor. Çünkü bir yerden başka bir noktaya gitmek akıl sınırlarınızı zorlayabiliyor; hem de en yoğun şekliyle. Sabrınızın ya daha mesaiye başlamadığı ya da günlük limitini tükettiği saatlerde yaşadığınız sıkıntıların etkisi şiddetini arttırıyor. Yapılan her şey çok doğru ve tartışma götürmez ki ihtiyaçtan ötürü. Bitince kuşku yok ki çok da iyi olacak ama hayatın devam ettiği mekan ve alanlarda çalışma yapılmasının zorluğunu, sıkıntısını herkes çekiyor. Silivrililerin ne yapıldığı ve ne zaman biteceği, aksaklıkların nasıl çözüme kavuşacağını merak ettiği önemli noktalardaki çalışmalara dair bilgi notumuzdan faydalanabilirsiniz. E-5'in Perşembe günü açılacağı müjdesini dayanamayıp vereceğim. Yan yol için aynı mutlu haberi almak için sabretmeye devam...
Sükûnet ve soğukkanlılıkla bunu da atlatacağız; boşuna kendinizi hırpalamayın...

GÜNÜN SÖZÜ

*Teşekkürler Hakan Söylet...

Kabotaj Bayramı programı
Silivri Kaymakamı Faruk Bekarlar 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı 90. Yıldönümü kutlama programını açıkladı. Program akışı şöyle:
• Silivri Liman Başkanı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması saat 09.30'da
• Deniz Şehitleri anısına Silivri İskelesinden denize çelenk bırakılması saat 10.00'da
Deniz tutkunlarının merakla beklediği deniz yarışları bu sene de geçen yıl olduğu gibi Yoğurt Festivali kapsamında gerçekleştirilecek.

8 saatlik elektrik kesintisi
Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü, Bakım onarım çalışmaları kapsamında Silivri'nin bazı mahallelerinde 8 saatlik elektrik kesintileri yapacağını duyurdu. 29 Haziran Çarşamba bugün 09.00 - 17.00 saatleri arasında bakım programı çalışmaları kapsamında Bekirli Mahallesi, Kurfallı Mahallesi, Sancaktar Caddesi, Desi Sokak'ta elektrik verilemeyecek.

YORUM YAP