Sevginar Sali

Yangın yeri!

Hangi konuya el atsam elimde kaldı ülke tam anlamıyla yangın yerine dönmüşken… Mecazi anlama başvururken genelde ‘yangın yerini' kullana kullana bugünler de gelecek, dört bir yanımızı aleveler saracakmış demek ki!

Küresel ısınmanın bile insan olamayan bir kesimimizden daha yıkıcı olmayacağını, doğanın ise asla, bu şekilde değerlendirilecekler kadar, yıkıcı, yok edici olamayacağını biliyoruz.

Sınırları içinde düşüncesizce, acımasızca tepinenler, zarar veren, ihanet edenler bilsinler ki vatanın gerçek sahipleri her şeyin üstesinden gelir… Dün geldiler, yarın yine gelirler!

Kötülük onu ortaya çıkartandan daha çok kimseye tesir etmez!

Bir yerde yangın varsa herkesin önceliği onu söndürmek olmalı. Yeni yangınlar ile karşı karşıya kalmamak için hemen sonrasında olay en kapsamlı biçimde ele alınıp, tedbirler geliştirilmeli... PKK terörü yıllardır bu ülkenin en önemli sorunu evet ama bizi cayır cayır yakma noktasına getiren başka problemlerimiz de var; çevre, rant, ihanet… Hepsi ile yüzleşerek, çözüm üretmeliyiz hem de ivedilikle... Yaşadığımız sıkıntılar ne kadar büyük olursa olsun, üstesinden gelebilmemiz için çok güçlü bir kazanımımız var; KUTSAL VATAN... Dört bir yanımızı saran, dünyanın en mühim sorunu haline gelen mültecileri gördükçe daha da çok şükretmek ve kıymet bilmemiz gereken tam da şehitlerimizin kanları ile sulanarak her defasında yeniden yeşeren KUTSAL VATAN!

 

DERT DEĞİL MUTLULUK!

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İBB'de MHP Grup Başkan Vekili olarak sergilediği her performansın ardından en yoğun olarak “Seni İBB'nin başında görmek istiyoruz” şeklinde, özellikle kendi kesiminden, karşılık bulmakta.

Ekrem İmamoğlu'nun Başkan Yılmaz'ın Değirmenköy'deki tohum dağıtım töreninin ertesi ve Domates Festivali arifesinde gerçekleştirdiği hasat programı Silivri Belediye Başkanın, İBB Başkanının ilçemizde iki yıldır gerçekleştirdiği programlar arasında ilk katılmadığı etkinlik olarak kayda geçti.

Anlaşılan İmamoğlu'nun bir önceki Silivri programında hükümeti eleştiren söylemlerinin de etkisinde Yılmaz, İBB Başkanına son ilçemiz programında eşlik etmeyi uygun bulmadı.

İmamoğlu, Yılmaz'dan rol çalmaya getirdiyse işi bence bizim Belediye Başkanı bundan rahatsız olmak yerine mutlu olsun!

İmamoğlu'nu birileri bu noktaya taşıdıysa, karşısında kendi zafiyetlerini kabul etmişler demek Yılmaz bundan ayrıca mutlu olsun!

Kendini Silivri'de önemsizleştirmeye çalışanlar yerine İBB'nin Başkanlığına layık görenleri mutlu etmeye odaklanması mevcut durumda Yılmaz açısından en mantıklısı görünüyor…

Volkan Yılmaz'da bir eksiklik git gide kendini hissettiriyor; Silivri için dertlendiği kadar mutlu olmanın bir yol yordamına girsin artık!

Kaldı ki İBB Başkanına Silivri'nin İstanbul'un 39 ilçesinden biri olduğunu hatırlatmakla kalmayıp en önemlileri arasında sayılması gerektiğine dair en güçlü doneleri İmamoğlu'na sunan bizzat Volkan Yılmaz'ın kendisidir...

YORUM YAP