Sevginar Sali

“Sıfır vergi borcuna yaklaşırız”

Şubat oturumunda, meclis yeni bir mahsuplaşmayı görüşmeye hazırlanırken, Başkan Volkan Yılmaz, son gelişmeler ışığında “Sıfır vergi borcuna yaklaşırız” dedi. Vatandaş nezdinde belediyenin borçlu ya da borçsuz olduğunun önemi olup olmadığı tartışılır. Ama kendisi ile ilgili “Bu dönemde borcun yok mu zenginsin” yorumlarının ardı arkası yıllardır kesilmez. Peki, ‘belediye'nin parası kimin? Devletin mi, vatandaşın mı? Kimin için harcandığına bakarsak vatandaşın. Borçlu bir belediyenin içinde bulunduğu zorlukları anlamak için, vatandaş olarak kendinizi aynı durumda düşünün! İçiniz açılıyorsa ne ala? Sıkıntıya, endişeye, dara düşüyorsanız demek ki borçlu olmak değil, olmamak gerek! Bunu başaramayanlar ancak “Borçsuz belediye mi olur?” derler.
Borçsuz olma durumu ister bir kişi ya da kurum için olsun sadece iyi bir mali yönetimin ispatı sayılmaz aslında bu açıdan da çok değerlidir. Gelir ve giderlerini ayarlama iradesi, kaynaklarını doğru kullanmak, sorumluluklarını yerine getirmek ile ilgili de iyi bir referans oluşturur sahibine.
Hayatta pek çek şey hesap-kitap işidir ama bir işin doğrusunu yapmanın vicdani rahatlığı paha biçilmez. Ve bunun için de bedel ödenmez, gurur duyulur ancak.

ORTAK NOKTADA BİRLEŞEBİLDİĞİMİZİ GÖRMEK…
Hiçbir şeyin ne salt kötü ne de sırf iyi olamadığının gerçek halini yaşıyoruz Samsun'da Atatürk Anıtı'na gerçekleştirilen saldırı vesilesi ile… İktidar ve muhalefeti, Sağcısı, Solcusu ile ortak bir akıl, toplumsal değer etrafında birleşebildiğimizi görmek ne güzel.

YERİ GELMİŞKEN…
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın hafta sonu Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği Üyeleri'ni, Seymen Biyokütle Enerji Üretim Tesisinde ağırlayarak “Sanayi Tesislerinde Enerji Yatırımları ve Yönetimi” konularında teknik bilgilendirmede bulunmuş. CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları da toplantıda konuya ilişkin paylaşımdan yansıdığı üzere.
Özellikle kar yağışının yoğun olduğu tarihler ve sonrasındaki birkaç günde Silivri merkeze kadar yansıyan kokuya bakılırsa, elektrik üretimi için kullanılması gereken çöp gazlarının önemli bir bölümü ciğerlerimizde harcanıyor!

TEKNE SAHİPLERİ TEŞEKKÜR ETTİ
Geçtiğimiz günler Silivri Liman içi ve özellikle mendirek boyunca tekneleri bağlı bulunan vatandaşların hırsızlık olaylarından şikayetini yansıtmıştık. Av malzemelerinden sonra, tekne motorlarının da sıklıkla davetsiz misafirler tarafından aşırılması konusunda güvenlik tedbirlerinin arttırılması taleplerini iletmişti. Cemil Erim ile yaptıkları görüşme sonrasında gerek emniyetin motorize ekipleri gerekse bekçiler vasıtası ile bölgenin güvenlik önlemlerinin artırılmasının kararlaştırılmasından ve gördükleri ilgiden dolayı vatandaşlar Emniyet Müdürümüze teşekkür etti.

HAYIRLI OLSUN
Silivri KAGİD 3. Başkanını seçti. Kurucu Başkanımız Aynur Süleymanoğlu, görevi devreden Gülgün Narinç'e emekleri için sonsuz teşekkürler. Öznur Kırkıcı ve yönetimine de başarılar diliyorum…

YORUM YAP