Sevginar Sali

Hangisini tercih edersiniz?

“Niyetler işe yarar ve sonuç verir;
Esinlenme işe yarar ve mucizeler getirir.
Hangisini tercih edersiniz?

NELER OLDUĞUNA DAİR HİÇBİR FİKRİNİZ YOK
İçinizde ve etrafınızda olan her şeyin, bilinçli ya da bilinçsiz, farkında olmanıza imkan yoktur. Bedeniniz ve aklınız şu anda çalışmaktadır ve bunun farkında değildir. Ve, havada radyo dalgalarından düşünce formlarına kadar görünmeyen sayısız sinyal bulunmaktadır ve sizler bunların hiçbirini bilinçli olarak algılamazsınız. Gerçeği söylemek gerekirse, tam şu anda kendi gerçeğinizi yaratmaktasınız ama bu olay bilinçli bilginiz ya da kontrolünüz dışında, bilinçsizce olmaktadır. Bu nedenle istediğiniz kadar olumlu düşünün gene de yaralanırsınız. Yaratıcı olan bilinçli zihniniz değildir.
HERŞEYI KONTROL ALTINDA TUTAMAZSINIZ
Elbette ki, olan her şeyden haberiniz olmadığı için, onları kontrol de edemezsiniz. Dünyaya emredebileceğinizi düşünmek egosal bir hatadır. Şu anda dünyada neler olduğunun çoğunu egonuz göremediğine göre, sizin için en iyisine egonuzun karar vermesine izin vermek hiç de bilgece olmaz. Seçim sizin elinizde ama kontrol değil. Ne deneyimlemeyi tercih edeceğinize karar vermek için bilinçli zihninizi kullanabilirsiniz, ama onu ifade edip edemeyeceğinizi ya da bunu nasıl ve ne zaman yapacağınızı kendi haline bırakmalısınız. Teslimiyet anahtardır.

YOLUNUZA HER NE ÇIKARSA ONU İYİLEŞTİREBİLİRSİNİZ
Yaşamınızda önünüze çıkan her şey, oraya nasıl geldiğine bakmaksızın, iyileştirmek içindir, çünkü şu anda sizin radarınızdadır. Buradaki varsayım, eğer onu hissedebiliyorsanız, onu iyileştirebilirsiniz de. Eğer onu bir başkasında görebiliyorsanız ve bu sizi rahatsız ediyorsa, o zaman iyileştirmek için oradadır demektir. Ya da Oprah'in bir keresinde söylemiş olduğu gibi, “Eğer onu fark edebiliyorsanız, ona sahipsinizdir.” Onun neden hayatınızda olduğuna ya da oraya nasıl geldiğine dair hiçbir fikriniz olmayabilir, ama artık farkında olduğunuza göre, onu serbest bırakabilirsiniz. Karşılaştığınız şeyleri ne kadar iyileştirirseniz, tercih ettiklerinizi ifade etmede o kadar net olursunuz zira başka şeyler kullanmak için gereken enerjiyi serbest bırakmış olursunuz.

TÜM DENEYİMLERİNİZDEN %100 SORUMLUSUNUZ
Hayatınızda başınıza gelenler sizin suçunuz değildir, ama sizin sorumluluğunuzdur. Kişisel sorumluluk kavramı söylediğiniz, yaptığınız ya da düşündüğünüzün ötesindedir. Hayatınızda yer alan diğer herkesin dediklerini, yaptıklarını ve düşündüklerini de içerir. Yaşamınızda meydana gelen her şeyin sorumluluğunu tamamen alırsanız, o zaman herhangi bir kişi bir sorunu su yüzeyine çıkardığında o sizin de sorununuz olur. Bu üçüncü ilkeye bağlanır, yani yolunuza çıkan her şeyi iyileştirebilirsiniz. Kısacası, şu an ki gerçeğiniz için hiç kimseyi ya da hiçbir şeyi suçlayamazsınız. Tüm yapabileceğiniz onun sorumluluğunu almak, yani onu kabul etmek, ona sahip çıkmak ve onu sevmektir. Karşılaştınız şeyleri ne kadar çok iyileştirirseniz kaynak ile o kadar uyumlu olursunuz.

SIFIR LİMİTE BİLETİNİZ “SENİ SEVIYORUM” CÜMLESİNİ SÖYLEMEKTİR
Sizi her şeyin ötesindeki huzura, iyileştirerek ifade etmeye götürecek bilet sadece “Seni Seviyorum” cümlesidir. Bu cümleyi Tanrı'ya söylemek içinizdeki her şeyi temizler ve böylece şu anın mucizesini yaşayabilirsiniz: sıfır limiti. Amaç, her şeyi sevmek. Fazla kiloyu, bağımlılığı, sorunlu çocuğu ya da komsuyu, eşi sevin: hepsini sevin. Sevgi sıkışıp kalmış olan enerjiyi değiştirir ve serbest bırakır. “Seni seviyorum” demek Tanrı'yı deneyimleme dileğinizin gerçekleşmesidir.

İLHAM NİYETTEN DAHA ÖNEMLİDİR
Niyet zihnin oyuncağıdır; esinlenme Tanrı'dan bir bildirimdir. Bir an gelir, yalvarmak ve beklemek yerine teslim eder ve dinlemeye başlarsınız. Niyet egonun sinirli görüsünü temel alarak hayati kontrol etmeye çalışmaktır;esinlenme ise Tanrı'dan gelen mesajı almak ve buna göre hareket etmektir. Niyetler ise yarar ve sonuç verir; esinlenme ise yarar ve mucizeler getirir. Hangisini tercih edersiniz?”
Zero Limit *JOE VITALE ve Dr. IHALEAKALA HEW LEN

YORUM YAP