Sevginar Sali

Başkanlar zirvesinden çıkan sonuç

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran gelişmelerden biri geçmiş dönem belediye başkanlarımızın mevcut başkan evsahipliğinde buluşması oldu. Daha önce ‘eski başkanlar' toplanırdı ama yenisi pek yanlarında olmazdı. Bu defa evsahipliği yaptı… Toplantıya mazeret bildirerek sadece Özcan Işıklar katılmadı. Katılmama gerekçesinin geçerliliğini bilmem ama davet sahibi ile ilgili bir sorun kimsenin aklına gelmez herhalde…
Bu buluşma Silivri'nin geçmiş ile geleceği arasında sulh anlamını taşır… Geçmişi ile kavga eden insanların pek parlak bir geleceği olamadığını kabul edersiniz, bu da o misal…
Bir diğer tarafı ile özgüven meselesidir davet sahibi açısından…
6 aydır Belediye Başkanı ve öncesinde 3 aylık başkan adaylığı döneminde, bireysel olarak hoşumuza gitse de gitmese de, söylediklerinin tam olarak da yapan Volkan Yılmaz'ın beyanatlarını artık daha bir ciddiyetle takip etmek gerektiğine emin olmak üzereyiz. “Siyasetçi öyle demek zorunda illa düzene ayak uydurur” beklentilerinin selası verilmek üzere, cenaze hazırlıkları başlamış durumda.

YILMAZ: UZLAŞMACI SİYASİ ANLAYIŞIMI KORUYACAĞIM
Geçmiş dönem belediye başkanlarımız ile görüşmeden bundan sonra Silivri'de ömrümüz el verirse şahitlik etmeye hazır olmamız gereken şeyler hususunda Başkan Bey'in ifadelerinden bir hatırlatma: “Her biri birbirinden kıymetli, Silivri'de hizmet yapmış, Silivri'ye su taşımış, taş üstüne taş koymuş değerli abilerim, arkadaşlarımla bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu paylaşmak istiyorum. Bu bağlamda hayatta olmayan, Silivri'ye ciddi katkılar sağlamış, Hakk'ın rahmetine kavuşmuş başkanlarımızı da anmak istiyorum.
Çok değerli fikirlerinizi ifade edeceğinizden emin olduğum için sizlerle bir araya gelmek istedim. Bu toplantıları ilerleyen dönemlerde gündemli de yapabiliriz. Görev bölgenize yaptığınız hizmetler için teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Uzlaşmacı siyasi anlayışımı da koruyacağım. Yerel yönetimlerde siyaset gömleğinin çıkarılıp hizmet gömleğinin giyildiğini siz de çok iyi biliyorsunuz. Kimseyi ayırmadan görev yapacağımı söyledim ve doğru bildiğim bu yolda devam edeceğim. Dürüst, şeffaf, denetlenebilir bir belediyecilik anlayışı ile görev yapacağız. Beş sene boyunca beni bu fikriyatımdan bir adım geriye attıracak hiçbir neden göremeyeceksiniz. Silivri'de yaşayanların mutlu olduğu, insanların hayatlarında en az bir kez burayı görmeyi isteyeceği, tatil rotalarında Silivri'nin arzulandığı, yine insanların emeklilikte Silivri'yi arzuladıkları, doğası, yeşili, kasaba hüviyeti korunmuş, şirin ama bir o kadar da refah seviyesi artmış, işin aşın konuşulmadığı Silivri hayal ettim. Marka Kent, Mutlu Silivri dedik. Silivri'nin Marka Kent olmak için birçok sebebi var. Silivri'de yaşayanları da inandırıp bunu beraber başarmalıyız.

“BURALAR BİZE MİRAS DEĞİL, ATALARIMIZDAN EMANET”
Buralar bize miras değil, atalarımızdan emanet. Bunun için ben Marka Kent vurgusunda Silivri'nin tüm paydaşları ile bir araya gelmek istiyorum. Davetime katıldığınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

YORUM YAP