Engin Akın

TİGANA kramponum olmadı!

Dünü oldukça sinirli bir şekilde başlamanın verdiği duyarsızlıkla birkaç iyi kalbi deşifre ettim.

Bu deşifre belki hayra vesile olur diye bir düşünce içende bile değildim. Sinirli bir halle iyi kalpli isimleri deşifre ettim.

Kimse bilmez.
Bilmek de zorunda değildi zaten.
Yaklaşık 12 yıldır, evet dile kolay tam tamına 12 yıldır ilçemizdeki kulüplerin altyapılarında oynamakta olan minikler ve gençlerin krampon ihtiyacını karşılamaktaydım.

Bu güne kadar yani 12 yıl boyunca toplamda 734 çift spor ayakkabısı ve krampon temini yapmışım ki kayıtları mevcuttur.

Dedim ya sinirlendim.
Önceki gün bir büyüğüme bu durumu anlattım tıpkı diğer yardımlarını esirgemeyenler gibi. Olumlu yanıt alamadığım gibi nasihat almak benim zoruma gitti.

Ya ben kendim için bir şey talep etmedim, edemem de zaten. İlçemdeki gençlerin severek spor yapmasını sağlamaya çalıştığım için nasihat almaktı belki zoruma giden.

Artık yoruldum, bütçemde ciddi açıklar vermeye başladım. İşte aldığım bu nasihatten dolayı da bugüne kadar isimlerinin zikredilmemesi kaydıyla destekçilerin ismini kendilerine sormadan yayınlıyorum. Bana nasihat veren ismi ise yayınlamayacağım. Çünkü o kendi benliğindeki küçüklüğü ile yaşasın istiyorum. Bu dünya küçük elbet bir köşede bana ihtiyacı varken karşılaşırız belli mi olur?

Dile kolay 12 yıl boyunca bir ricamı ikiletmeyen sessiz gönüllülerim ile birlikte bu organizasyonu yapıyordum. Yine yapmayı düşünmüyorum desem de rahat durmayacağımın da farkındayım ya neyse.

Siz hiç ayağındaki spor ayakkabısının altının delikliğiyle utanan bir yüz gördünüz mü?
Siz hiç geleceğini parlak olarak gördüğünüz bir gence hediye ettiğiniz ayakkabı ile göz bebeklerinin ışıldadığını görebildiniz mi?
Ben gençlerin gözündeki o ışıltıyı gördüm.
Gülen göz bebekleriyle dillerinin döndüğü kadar ettikleri teşekküre ne demeli?
Benim yaşıtlarımın birçoğu yokluğu damarlarının içinde hissetmiş ve yaşamıştır.
O zamanlar ayaklardaki TİGANA kramponların attığı havayı atamadım ben.
Bilmem belki benim de o zamanlar ayağımda TİGANA krampon olmuş olsaydı futbol hayatım bambaşka boyutlarda olabilirdi, belli mi olur?

Neyse, duygu sömürüsüne gerek yok.
Bunca yıl yanımda olarak bu sessiz yardıma karşılıksız destek olan Sayın Akgün Duru, Sayın Lütfü Vardar, Sayın Emrah Maşalacı, Sayın Fatih Maşalacı, Sayın Bora Balcıoğlu, Sayın Özgür Kurt, Sayın Ali Tonta ve Merhum patronum İlhan Uygun'a iyi ki varsınız ve sizlerin bana hesap sormadan verdiğiniz desteklerle bugün 734 gencimizin gözbebeklerinin içi gülerek spor yapmakta.

Sizlere sonsuz teşekkür ederim şahsım adına…
Dedim ya iyi ki varsınız ve yanımdasınız...

YORUM YAP