Engin Akın

Silivrispor’a transfer gerekmez!

Ligin ilk yarısının bitimine bir hafta kala gündemde transfer dedikoduları var. Ligde aldığımız puan ile oynadığımız maç sayısı birbiri ile orantılı olmadığı için yapılması gerekenin transfer olduğunu düşünenler olabilir.

Ben böyle düşünmüyorum.
Silivrispor olarak bizim transferlerden önce mevcutta var olan oyuncuların maç başları ile transfer taksitlerini ödememiz önceliğimiz olmalı.

Silivrispor kadrosunda oynayan veya oynamayan tüm oyuncuların içeride biriken maç başları var, sezon başında kesilen senetler var. Ödenmeyen maç başları ve senetler gün geçtikçe sıkıntı oluşturmakta.

Transfere gerek yok derken bunu açmak lazım.
Mevcutta var olan oyuncular maç başlarını ve transfer taksitlerini alamamışken, kadroya yeni dahil edilecek olan oyuncuların paralarını almaları son derece sıkıntılı günlere davetiye çıkarır.

Düşünün sezon başından beri sadece maçlarda vaat edilen primleri almışsınız, maaşlar, maç başları ve transfer taksitleri içerde birikmiş oyuncularsınız. Hayatınızı sürdürebilmek için arabanızı satıyor, cep telefonlarınızı satıyorsunuz. Elinizde avucunuzda ne varsa satıyorsunuz. Burada bir terslik ortaya çıkıyor değil mi?

Bunca alacağı olan oyuncu varken, yeni transferler gerçekleştirebilmek için bu çocukların maç başları ile transfer taksitlerini ödediğiniz zaman isterseniz MESSİ'yi getirin sıkıntı olmaz. Lakin bunca alacağı olan oyuncunun yanına parasını almış oyuncular transfer ederseniz işte o getirmeyi planladığınız MESSİ bile sizi ligde tutamaz.

Son maç Maltepe ile bu maçtan sonra yaklaşık bir 5 gün iznin ardından devre arası kampı için Antalya'ya seyahat edilecek. Bana kalırsa kamp öncesinde tüm alacaklar bir şekilde ödenmeli ve ikinci yarıya kafalar rahat girilmeli.

Akıllarda olan düştük algısını yıkacak olan oyunculardır. Oyuncuların eli sağlam olduğunda yani alacaklarını aldıklarında o zaman hesap sorulabilir. Aksi takdirde olası bir küme düşme halinde bu hesap oyunculardan değil yönetimden sorulur.

İvedilikle oyuncuların alacakları ödenmeli sonrasında transfer düşünülmeli.
Birde bu saate kadar transferi düşünülen oyuncuların listesinin de kesinleşmiş olması gerekliydi. Biz ise hala arayıştayız. Neyi arıyoruz hala belli değil.

Bize orta saha mı gerekli, yoksa defans mı, veya forvet mi hala bu belli değil. Kaçar tane oyuncu alınacak kaçına ne kadar para verilecek?

Başta da belirttiğim gibi bize transfer lazım değil, bize acil para gerekli. Oyuncuların ödenmeyen maç başları ve transfer prim taksitleri için. Sonrasında ise ister MESSİ'yi alırız ister SABRİ'yi bu takımda paralar ödendiğinde küme düşüyor konuşmaları yapılamaz bile.

YORUM YAP