RÖPORTAJ

Diğer

  “Her bağışlanan organ yeni bir hayat demek”

  Küpe FM’in konuğu olan Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, “Mümkün olduğu kadar organ bağışçısı olun. Her bağışlanan bir organ yeni bir hayat demek. Tereddütlerinizi silin, Kuran-ı Kerim’e göre de bunun bir sevap olduğunu bilin.” dedi.

  “Erken teşhis, çok önemli bir kazanım”

  Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla MEMEDER Başkanı Ülkü Büyükgönenç, erken teşhisin önemine dikkat çekti ve tüm kadınlara düzenli kontrol tavsiyesinde bulundu.

  Ataç’tan sektörel değerlendirme

  Kırtasiye sektöründe 43, tarım alanında ise 35 yıllık geçmişi olan iş insanı Erdoğan Ataç, hizmet verdiği alanların salgın sürecindeki son durumunu paylaştı ve yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

  Avcıoğlu: Tarladan bu şehrin kalbine inmek çok zor

  Çiftçi bir ailenin kızı olmasına rağmen son 8 yıla kadar tarımsal üretimle hiç ilgilenmeyen Funda Avcıoğlu, kendisini bölgemizin en tanınmış Enginar üreticisine dönüştüren serüveni Hürhaber’e anlattı.

  Volkan Yılmaz: Silivri’de herkes eşitlendi

  1.5 yılda deprem ve salgın tehdidinin gölgesinde yaptığı çalışmaları anlatan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Baron” göndermesindeki kastına ise şöyle açıklık getirdi: “Belediyelerin etrafında kendi ayrıcalıklarını oluşturan, siyasi ya da ekonomik gücüne bağlı bir ayrıcalık hisseden insanlar şu an Silivri’de yaşayan sıradan vatandaşların seviyesine geldi. Silivri’de herkes eşit olmaya devam edecek. Silivri dezavantajlı grupların belediyesi, ben de belediye başkanları olmayı sürdüreceğim.”

  Kocabaş: Kötüyü atlattık diye düşünüyorum

  Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Kocabaş salgın döneminde yaşadıklarını ve sürece dair görüşlerini Hürhaber’e anlattı.

  Özer: Kimse güneşin Batı’dan doğduğunu söyleyemez

  450 bin dekar tarım arazisine sahip olarak Silivri’nin en önemli geçim kaynağının tarım olduğunu ileri süren Doğay Özer, bu alandaki üretim teşviklerinin ne kadar değerli olduğunu anlattı. Tarımda üretim kadar planlamanın önemi ve Silivri’de üretimin artarak devam etmesi için İstanbul pazarında Silivri tarım ürünlerinin çoğalmasının önemine işaret etti.

  Mertöz: Dijitalleşme, bundan sonra en önemli konu

  Mesan Kilit Genel Müdürü Mustafa Mertöz, Dünya Gazetesi dijital platformunda Ceyhun Kuburlu’nun konuğu oldu ve salgının etkisindeki ekonomik gelişmeler ile şirket olarak üretimde yaşadıklarını değerlendirdi. “Yeni dünyada en önemli konu: dijitalleşme” diyen Mertöz, “Teknolojiyi kullanarak ne yapabiliriz, insanlara teknoloji ile nasıl ulaşabiliriz? Hep bunu koşuyoruz. Burada en önemli kriter Türkiye ve çevre ülkelerin bu treni yakalayıp yakalayamayacağı sorusu. Eğer bizler bu sistemi yakalarsak Türkiye buradan başarıyla çıkar” şeklinde konuştu.

  Karataş, Küpe FM’de ADD’yi anlattı

  Atatürkçü Düşünce Derneği Silivri Şube Başkanı Av. Nilgün Karataş, Küpe FM’de yayınlanan 17 Temmuz 2020 tarihli Sabah Haberleri programına konuk oldu.