RÖPORTAJ

Diğer

  Volkan Yılmaz: Mütevazi olamayacağım

  Silivri’de sosyal belediyecilik, afete hazırlık ve kentsel dönüşüm ile mali yönetim konularındaki duruma ilişkin sorularımıza yanıt veren Başkan Volkan Yılmaz, “Her zaman vatandaşın yanında olacağız” kararlılığını ortaya koydu.

  Refik Bek: “Biz şu an CHP’den alacaklıyız”

  Kurulduğu günden beri Silivri siyasetinde emin adımlarla kendine yer edinen İYİ Parti’yi, ilçe siyasetinin etkin isimlerinden Başkan Ahmet Refik Bek ile konuştuk. Gündemi ve teşkilat çalışmalarını, seçim hazırlıklarına dair sorularımızı içtenlikle yanıtlayan Bek, söyleşimizin başlığını Genel Başkanı Meral Akşener’in sözleri ile attı.

  Yönet: Bu seçimleri Işıklar değil, biz kaybettik!

  Hürhaber’e pek çok önemli deneyim ve siyasi yol arkadaşlıklarını değerlendiren CHP Meclis Üyesi Mehmet Yönet, çok yakın olmayan geçmiş tecrübelerinden günümüze ışık tutan açıklamalarda bulunurken, “31 Mart 2019 yılında seçimleri Özcan Işıklar kaybetmedi, bizler (Belediye Meclis Üyeleri, Millet İttifakı, CHP) kaybettik. Seçimlere öyle girildi. Şimdi bakıyorum kamuoyunda “Özcan kaybetti” deniyor. Mehmet Yönet’in bunu söylemeye hakkı yok. Bu fatura ona çıkacaksa şunu yapalım; eleştirdiğin anlamda negatifse niye listesine girdin Mehmet Yönet? Aynı gemideydik, suçunu Işıklar’a çıkarmayalım” şeklinde konuştu.

  Barlas: Silivri’ye ciddi yatırımlar yaptık

  AK Parti ve iktidarındaki İBB döneminde Silivri’nin siyaseten cezalandırılması bir yana ciddi yatırımlara kavuştuğunu ifade eden genel iktidarın ilçemizdeki en etkin isimlerinden biri olan Sami Barlas, “Kazandırdığımız hizmetlerden faydalanıldığını görmek her şeye bedel” derken rakamlarla ilçe siyasetimizdeki pek çok kalıplaşan kanıyı sarsacak değerlendirmelerde bulundu.

  Akgün: Kalemizi tekrardan alacağımıza inanıyoruz

  CHP İlçe Yönetiminin üyelerinden ve partinin aktif simalarından Ebru Akgün Pekel ilegündemi ve siyasi yolculuğunu değerlendirdik. Akgün, “Sorunun değil, çözümün bir parçası olmaya çalıştığımız için kalemizi tekrardan alacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

  Tüfekçi: Muhtarlığın erkek işi olduğu önyargısı kırıldı

  Solmaz Tüfekçi ile 2. Dönem Alibey Muhtarlığını ve süreçte edindiği izlenimleri konuştuk. Kucağında 8 aylık kızı ile katıldığı Kaymakamlık toplantısı, bağımlılıkla mücadele eden ailelerin acısı, mahallesinin ihtiyaçları adına sarf ettiği mesailerde edindiği tecrübeleri paylaşırken, sahip olduğu gücü ortaya çıkama cesareti için eşi, kızları ve kendisini seçen mahalle sakinlerine teşekkür etti.

  Büke: Üzüntüleri hiç önüme almadım hep arkama attım

  Bir annenin çocuklarının büyümesiyle Okul Aile Birliği Başkanlığı ile yeniden başlayan sosyal yaşamı, AK Parti Kadın Kollarında Mahalle sorumluluğundan ana kademe yönetimi ve Başkanlığı sonrasında bugün Silivri Belediye Meclisindeki 6 kadın meclis üyesinden biri Ülkenur Büke.

  Aşkın: İnsan faktörü gelişmediği sürece yol kat edemezsiniz

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde söyleştiğimiz Silivri Belediyesi MHP Grup Sözcüsü Avukat Sultan Aşkın ile kadının hakları ile siyasetteki yeri ve içinde bulunduğu yerel iktidarın iki yıllık çalışmalarını değerlendirdik.

  Köyden gazete patroniçeliğine

  Türkiye’de bazı ilkleri şahsında barındıran bir isim O. Köyden çıkıp İstanbul’da gazete patronu olarak ilk kadın. Bulgaristan’da bir gece ismi değiştirilen ilk kadın gazete patronu. Babası Bulgaristan’da Komünist Partisi İlçe Başkanı olan kadın gazete patronu olarak da ilk. Vasil Levski Lisesi’ni bitirip seçilmiş öğrenci olarak Ankara’ya gönderilmesi özelliği ile de tek kadın gazete patronu… Silivri’de 18 yıla yakın ilçenin tek günlük gazetesi Hürhaber’i pandemiye rağmen aksatmadan yayımlayan özelliği ile de Türkiye’de bir ilk. ‘Komünist’in kızı Silviya’ dediğinizde doğru tanımlama yapacağınız ilk gazete patronu.