Sevginar Sali

Bizden biri...

CHP Belediye Meclis Üyesi Doruk Bulut’un yakın ekibine dahil olması nedeniyle bir süredir yerelleştirerek yakından izlediğimiz Muharrem İnce’yi Cuma günü misafir etme şansımız oldu. Daha önce Bulut aracılığıyla bulunduğumuz fikir alışverişlerinde ilk Silivri programında gazetemizi de ziyaret edeceği sözünü veren İnce’yi Cuma günü ağırladık. Kabına sığmayan, dopdolu, heyecanlı, hazır cevap hali bir o kadar da içten ve samimi. Bir an için karşınızda bir milletvekili hatta siyasetçi oturduğunu unutuyorsunuz. Gündemdeki konulara hakimiyeti, dobralığı, sürükleyici üslubu bu İnce’nin siyaset için doğduğunu, sanki yapmasa çok yazık olacağı hissiyatını pekiştiriyor. ‘Siyaset yapmak’ ifadesi onu tam anlatmıyor aslında; bir uğraş değil, yaşam biçimi olarak benimsediği her halinden belli.
Bu aydın, ilkeli, cesur ve mücadeleci adama hayatında ve siyasette başarılarının devamını diliyoruz…
Yolunuz açık olsun!

TUĞLU, VEKİLLİK SEVDASINDAN VAZGEÇTİ
Öyle sanıyorum yeni bir milletvekili aday adaylığı macerası pahalı geldi Tuğlu’ya… Denenmişi tekrar tecrübe etmek adına ne kadar bedel ödenebilir ki; maddi, manevi en doğru kararı verdi hem kendisi hem de CHP adına. En azından ilçedeki siyasi dengeler korunmuş oldu, yeni bir yapılanmanın sancıları bertaraf edildi.
Dilruba Önal’ın cesaretini tebrik etmekle birlikte netice alınması yönünde bir ihtimal göremiyorum. Bizim bilip, görmediğimiz şeyler varsa bilemem.
Selami Değirmenci’ye gelince; benim gibi düşünebilenlerin gözünde hak etmesine ediyor olabilir ama seçilebilir yerden aday gösterilmesi ve süreci yürütmesi hiç kolay ve de çok mümkün görünmüyor.
CHP’nin milletvekillerine bakıyorum da (yakından tanıma imkânımız olanlara özellikle); milletvekili kimse kimseyi yapmıyor, siz kendiniz olacaksınız. Ciddi bir mücadele ve donanım gerektirdiğini kabul edelim sonra da adaylarımıza alıcı gözle bir bakalım; bizim için kıymetli olabilirler, yaşanmışlıklarımız var ama Türkiye, CHP adına ve üçüncü bölge nazarında seçilmelerinin altını dolduracak çok ciddi gerekçelere ihtiyaç var.

AK PARTİ’DE NELER OLUYOR?
Bence güzel şeyler oluyor… Birileri tabi ki bundan rahatsız ve bozmak için harekete geçecek. Ama Demiral da kongrede yüreklice çıkıp, demokratik gerekçelerle karşısında mücadele verenler de doğru yolu bulmak zorunda. Güçlerini birleştirmediği sürece AK Parti’den başarı beklenmez, kimseye fayda gelmez. Köroğlu, büyüklüğünü gösterip ekip arkadaşlarıyla seçilmiş ilçe başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuş. Demiral da sadece iyi bir evsahibi değil, iyi bir ilçe başkanı olduğunu konuklarına hissettirmiş. Teşkilatın gücünü toplamak önemli tabi, bir de iktidar iddiasını ortaya koymak lazım. AK Parti’de perde arkasında oyun oynayanlar değil, yüz yüze gerçek düşüncelerini savunma cesareti olanlar birleşirse daha da güzel şeylerin olacağı kesin… İkinci liste heyecan getirdi AK Parti’ye, demokrasi iddiası (kendisi henüz yok ama iddiasını gördük en azından) ve kararlılığı, oluşan durumdan herkes üzerine düşen vazifeleri çıkartıp hayata geçirmeli.
İyi haftalar...

YORUM YAP