Engin Akın

Acil önlemler alınmalı kötü gidiyoruz

Sezon başladı alınan sonuçlarla birlikte iyimserliğimizi her zaman olduğu gibi sergiledik. Hep bir sonraki maç için olumlu yaklaşımlar içinde olduk. Geldiğimiz nokta da vurun abalıya misali gelen vuruyor giden vuruyor.

Ligin ilk maçında verilen sinyaller Aksaray maçında nüksedince acil bir önlem şart oldu. Teknik heyet kendine bir çekidüzen vermeli, oyuncular şapkayı önlerine koyup düşünmeli, yönetim ise nerede hata yaptık diyebilmeli.

Aksaray deplasmanında organize bir atak göremedim, sağlam olan defansımızda da gedikler oluşmaya başladı. Bir yerde bir hata var ve bunun ivedilikle bulunması ve çözülmesi gerekli.

Aksaray maçını tekrarını izleme imkânım oldu tam olarak olmasa bile özetini diyebilirim ve bu özette de üst üstte 6 pas yapamadığımızı ben saydım.

Üst üstte 6 pas yapamayan bir takımın galip gelmesini beklemek hayal olur. İyimserlik ve iyi olacak beklentisi bir yere kadar tahammül edilebilir ama pas yapmayı altyapıda öğretiyorlar.

Aksaray maçında doksan dakika doğru düzgün pas yapamadık. Bireysel top kayıplarının hepsi kalemizde tehlikeli atağa döndü. Hatta bu hatalar sonucunda da kalemizde golleri gördük.

Orta saha topu kendilerinde tutamadı. Oyun kuramadı ve neticede yenilgi kaçınılmaz oldu. Defans bloğu ise oldukça yoruldu. Orta sahanın kaptırdığı tüm topları karşılamak zorunda kaldılar. Hızlı rakip oyuncularına etkisiz kaldılar ve tuttukları adamları sıkça kaçırdılar.

Kanatlar doksan dakika boyunca aldıkları toplar ile birlikte bindirme yapmak yerine defans arkasına top atmayı tercih ettiler. Bu da rakip defansında eridi gitti. Sonuçta kanatlarda etkisiz ve yetersizliğimiz tekrarlanmış oldu. Emrah Bedir elinden geleni yaptığını gördüm, golünü de attıysa da yeterli olmadı. Hücuma yardım yoktu, defans arkasına atılan toplara koşanımız yoktu.

Verilmeyen penaltıya diyecek lafım yok. Deplasmanda oynadığında genelde hakemlerin tercihi bu yönde olur. Buna da isyan etmek haklı olsa da elden bir şey gelmiyor. İkinci yarı bu kadar yatan bir takım karşısında oyun kurmak da zor olur ama rakibi yatırmamak için ne yaptık ona da bakmak lazım.

Rakip üstün durumdayken yatıyor olması genel bir durumdur ve biz dahil her takım yapıyor. Oyuna etki edecek oyuncu bulmamız lazım, sonucu değiştirebilecek.

Sonuç 2-1 yenilgi oldu.

Çok ama çok acil önlemler paketi hazırlanmalı.

Herkes aklını başına almalı.

Sadece maçlara konsantre olmalıyız.

Kimin nerede kiminle ne konuştuğuna dikkat kesilmekten ziyade işimize yoğunlaşmalıyız.

Şapkalar öne koyulmalı ve hesaplar yapılmalı. Nerede hata yapıyoruz diye düşünülmeli. Gidişat iyi değil ve acil bir eylem planı geliştirilmeli.

Puan kayıplarını alışkanlık haline getirdik, kazanmayı özledik, üç puanı özledik, sevinmeyi özledik. Neredeyse bir puana sevinmeyi normal hale getirdik.

Nasıl bir iştir idmanlarda izlediğim takım ile sahaya sürülen takım arasında dünyalar kadar fark var. Hayal kırıklığına uğruyorum. İdmanlardaki hırs, azim, inanç ve hırçınlık lig maçında yok. İdmanlar o kadar sert ve istekli geçiyor ki birbirlerini sakatlayacaklar diye korkuyorken gel gelelim maçta kız gibi top oynuyoruz.

Şimdi hafta için Kastamonu ile yapacağımız bir kupa maçımız var. Kastamonu'yu hafife almak intihar olur. Güçlü bir ekip ve nerede ne yapacağı belli değil. Forvet hattında benim çok beğendiğimiz Muhammet var geçen sezon bizde top koşturdu. Demem o ki kupa maçı çok zor geçer, güçlü bir ekiple oynayacağız.

Kazanmamız lazım.

Ne kadar çok tur atlarsak kulüp kasasına o kadar çok para girer. Her ne kadar güçlü bir ekip olsa da Kastamonu yenilmeyecek bir takım değil yeter ki Silivrispor, Silivri ile birlikte oynayabilse o zaman bizi kimse yenemez.

 

 

YORUM YAP