Şimşek’ten Hürhaber’e nezaket ziyareti

Şimşek’ten Hürhaber’e nezaket ziyareti

26.10.2016 15:11:10

Hafta sonu yapılan seçimle İstanbul Barosu Başkanlığına Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubunun adayı avukat Mehmet Durakoğlu açık ara farkla seçildi. Ümit Kocasakal'dan sonra Durakoğlu'nun da yönetim listesinde yer alan Avukat Necmi Şimşek, Silivri'nin genç ve başarılı avukatlarından ortağı Nihan Aktaş ile gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. 

Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen İstanbul Barosu Başkanlık seçiminde, 36 bin 483 üye delegeden 23 bin 921 kişi, 92 sandıkta oyunu kullandı. Seçimde, 13 bin 19 oy alan Durakoğlu, birinci olurken, Özgürlükçü Çağdaş Avukatların adayı Several Ballıkaya Çelik 3 bin 423 oy ile ikinci, Hukukun Üstünlüğü Platformunun adayı Mehmet Sarı 3 bin 40 oy ile üçüncü, Avukat Hakları Grubu adayı Ömer Kavili 2 bin 740 oy ile dördüncü ve İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubunun adayı Ali Rıza Kaplan bin 699 oy ile beşinci oldu.

ŞİMŞEK YENİ YÖNETİMDE 1. SIRADA YER ALDI
Durakoğlu'nun başkanlığını yapacağı İstanbul Barosunun yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Avukat Necmi Şimşek, Avukat Aydeniz A. Tuskan, Avukat İsmail Gömlekli, Avukat Şahin Erol, Avukat Süreyya Turan, Avukat Muazzez Yılmaz, Avukat Cengiz Yaka, Avukat Profesör Dr. Serap K. Kiziroğlu, Avukat Ali Gürbüz, Avukat Hasan Kılıç.

İLK AÇIKLAMA: ASLA ATATÜRKÇÜLÜĞÜMÜZDEN BİR ADIM GERİ ATMAYACAĞIZ
Yeni Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu sonuçların belli olmasının ardından şu açıklamada bulundu: "Bundan böyle şu anda kazandığımız zaferlerin başarısıyla asla kibirlenmeden sadece bu başarıyı bir hizmetin, bir inancın sonucu olarak gerçekleştirdiğimizi bilerek ve aynı çizgi içerisinde devam ederek yürüyeceğiz. Bu çizgi Türkiye'nin bir biçimiyle de olsa hukuk devleti olabilmesinin mücadelesidir, yargı bağımsızlığı mücadelesidir. Bu çerçeve içerisinde avukatların gerçekten avukatlık yapabilecekleri bir Türkiye yaratabilmektir. Gerçekten hukuk devleti içerisinde bir avukat profilini canlandırma mücadelesidir. Biz bir taraftan mesleğimizi, meslektaşımızı güçlendireceğiz, bir taraftan da savunma hakkını güçlendirerek Türkiye'yi hukuk devleti yapacağız. Bütün amacımız bu.
Bu çizgi üzerinde devam edeceğiz. Asla aydınlanma devriminden ödün vermeyeceğiz. Asla Atatürkçülüğümüzden bir adım geri atmayacağız. Asla hiçbir şekilde bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden en küçük bir ödün vermeyeceğiz. Ve bu mücadeleyi böyle devam ettireceğiz" dedi. Konuşmanın ardından "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları atıldı.


ŞİMŞEK: TEŞEKKÜR EDİYORUM
Gazetemizi ziyaret eden İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Şimşek seçim süreci hakkında değerlendirmede bulunarak, destek olan tüm avukat meslektaşları ve Hürhaber'e teşekkür etti. Etik değerler ve mesleki nitelik vurgusunda bulunan Şimşek, sağlıklı işleyen bir hukuk devleti sistemine her zamankinden çok ve acil bir ihtiyacımız olduğunu belirtti.

MEHMET DURAKOĞLU KİMDİR?
1956'da Sivas'ta doğdu. Ankara Atatürk Lisesini bitirdi. 1982'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1986'da serbest avukatlığa başladı. Dış Ticaret alanında sertifika programları dersleri verdi. Aynı konuda yayınlanmış makaleleri vardır. İstanbul Barosu İnsan Hakları Yürütme Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2004'de İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
2006'da Baro Başkan Yardımcısı oldu. 2010-2012 ve 2012-2014 dönemlerinde İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. ÇYDD Üyeliği ile SODEV ve TÜSES yönetimlerinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası.

NECMİ ŞİMŞEK KİMDİR?
29.09.1948 tarihinde doğdu. 1965 yılında Kütahya Lisesini, 1970 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirDİ. 1973 yılında İstanbul Barosu'na kaydoldu ve bu tarihten itibaren Silivri İlçesinde serbest avukat olarak görev yapmakta. Prof.Dr. Meral Şükran Şimşek'le evlidir. Binnaz İdem ve Ata Erdem'in babası, Lara'nın Büyükbabasıdır. Selami Değrimenci'nin Belediye Başkanlığı döneminde CHP Silivri İlçe Başkanlığı ve daha sonra CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Haber Merkezi

  • ETİKETLER
PAYLAŞ
« Önceki ZAMANSIZ
Sonraki » Erişilebilirliği göz ardı etmeyin!

YORUM YAP