Hüseyin Kuru

Saral’dan neden daire alınır...

Geçen hafta içinde başladığımız Saral Life projesine yönelik kampanyamız devam ediyor. Bölgenin ilk konsept proje olan Saral Life için açıklanan bu kampanya büyük avantajlar içeriyor, bu hafta da devam edelim.
Tekrarlamakta fayda var, iş'te tevazu olmaz.
Bugüne bakarak da yatırım yapılmaz, çünkü yarın bizlere neler sunar, hangi fiyatlarla ev alınır bilinmez... Çok değil, bundan 5 sene önce ki şartları hatırlarsak nereye gelmek istediğimi daha iyi anlatabilirim!
Silivri'de o zaman kat karşılığı oranları, arsa fiyatları ile inşa maliyetleri, teslim şartları ve ödemeler ne idi, ne oldu?
O zaman arsa fiyatları 300-tl/m2 idi, şimdi ise 2.500-tl/3.000-tl oldu!
Kat karşılığı oranları %30 seviyelerinde idi, şimdi ise %45-50 seviyelerine çıktı!
Tabi işin birde girdi maliyetlerini etkileyen unsurlar var.. hammadde den dolayı artan döviz fiyatlarına da bakacak olursak, toplam da çok ciddi bir maliyet toplamı bizi bekliyor demektir... Bu oran %34 olarak açıklansa da Silivri bölgesinde ki arsa maliyetleri göz önüne alınırsa çok daha yüksek çıkacaktır...
Şimdi burada duralım; bu maliyetler satış rakamlarına yansıtıldı mı? Hayır...
Peki arsa ve diğer maliyetlerin fiyatları düşer mi? Hayır...
O zaman geriye ne cevap kalır?
Mülk almanın tam zamanıdır çünkü böyle bir dönem gerçekten de 10 yılda bir gelir... Devam edelim.
Şimdi günümüze dönecek olursak insanlar artık emlak satın almadan önce çağdaş ve yasal normlar, kriterler ve parametrelere bakmak zorundadır.
Daha nitelikli, kaliteli, kalibrasyonları yapılmış ürünler ve sürdürülebilir yaşam alanları satın almak istiyor... Bu da kişinin tamamen bilinçli bir yaklaşım sahibi olmasını gerektiriyor.
Bireyler araştırmadan, incelemeden ve sorgulamadan bir mal/emtia satın almak istemiyor, bu açık.
Her şeyden önce işin teknik şartnamesi, mahal listesi ve malzeme lejantına bakmak, okumak veya görmek zorundadır ve buna göre de karar vermek durumundadır. Aksi halde bu yatırım kişiler için bir macera olacaktır ve zarar ise kaçınılmazdır.
Artık günümüzde ‘müşteri yaklaşımları' ve ‘yeni nesil satın alma kriterleri' kavramları boşuna ortaya atılmıyor.
Bundan dolayı işin ne kadar detayı var ki, bizde görevimizi yapıyoruz ve ortaya koyuyoruz... Bu işler ticari ahlak, tecrübe, bilgi, donanım ve iddia ister.
Devam edelim...
• Satın almayı düşündüğünüz emlak veya daireyi eğer kısa vade de teslim alacaksanız, bu sizleri hem kira masrafından hem de teslim süresi kısa olduğu için boşuna kredi maliyetiniz olmayacaktır. Saral Life projesinin Mayıs ayında teslim edilmesi sizleri bu yüklerden kurtaracaktır.
• Bugün geçerli olan konut kredi faiz oranları aylık %1,18 seviyelerinde.. halbuki Saral Life sizlere aylık %0,85 faiz oranlarında, 120 aya kadar vadelerde özel bir kampanya sunuyor. Bir defa ‘0 peşinat' veriyorsunuz ve peşinatı da 12 ay sonra ödüyorsunuz.
• Diğer ödeme planında %20 peşinat veriyorsunuz, diğer %20 yi 12 ay sonra ödüyorsunuz.. bakiye olan %60 tutarı ise 0 faizli, 50 ay vade de ödeyebiliyorsunuz. Burada ki amaç Mayıs ayına kadar elde ki son daireleri satarak Haziran ayından itibaren yaşamı başlatmak.
• Dikkat edilirse hem çok iyi düşünülmüş ve hesaplanmış bir kampanya ile sizlere boşa geçen aylarda kredi ödemesi yaptırılmıyor, hem de ekonomik bir avantaj sunuluyor.
• Saral Life'ın proje alanı bilinçli bir tercihtir. Çünkü Silivri genel anlamda bir deprem bölgesi olması nedeniyle proje alanı sağlam zemin olduğu için seçilmiştir. Rakım olarak deniz seviyesinden 50 mt. yukarıda ve sağlam bir zemine sahiptir.
• Saral İnşaat, tüm uygulamalarında inşa sistemleri ile teknik donanım, bilgi ve tecrübesi bilinen, güvenilir bir şirkettir. Yarım asıra yaklaşan deneyimi ve ticari değerleri ile bugüne kadar inşa ettiği projelerin emsalsiz değerler de olması nedeniyle dahi mutlaka görmenizi tavsiye ediyorum... Bilgi sahibi olursanız inanın bir fikrinizde olur. Mutlaka gezin ve görün.
• Saral İnşaat'ın ‘mutluluğu sanata dönüştürmesi' her projesi için geçerlidir. Bu ister villa olsun, ister daire olsun, farketmez.
• Projede ki dairelerin planları, aile bireyleri için en ince detayına kadar hesaplanarak ve düşünülerek tasarlanmıştır... Planlarda ergonomi, fonksiyonellik ve kullanımların işlevsel olması bir tecrübenin eseridir.
• Saral'ın tüm projelerinde teslim şartnamesi, kullanılan malzeme lejantı ve mahal listesinin en ince detayına kadar sunulması ve müşterilerin ne satın aldığını bilmesi önemlidir.
• Projelerde satış ve teslim sonrası hizmetler, projenin arkasında durması, değer kaybetmemesi ve yönetim sistemini bilerek insanların yaşamını idame etmesi ile sürdürülebilirlik önemlidir.
• Bölgesel olarak tercihler belirlenirken çevresel etkenlerde göz önüne alındı. Özellikle ulaşım kolaylığı ile hızlı raylı sistem, yeni çevre yolu, yeni otogar, üniversite alanları vb.gibi yatırımlar, 3.köprü bağlantı ve otoyollarına olan yakınlıkta bu seçimde büyük etkendi.
• Saral Life, bölge de emsalsiz bir projedir. Ziyaret ettiğinizde göreceksiniz barındırdığı ve taşıdığı değerler sizleri mutlaka doğruya götürecektir.
• Her şeyden önce satın alacağınız mülkü artı-eksi yönleri ile kıyaslayın, emsal ve rakip proje incelemesi yapın ve karşılaştırın, değerlerine bakın, teslim süresi ve teslimatları inceleyin sonrada karar verin.
İyi haftalar...

YORUM YAP