Gazetecileri buluşturan davet

Gazetecileri buluşturan davet

17.01.2018 10:23:33

Yörünge Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Ermiş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlediği organizasyonda çeşitli sponsorların katkısı ile bölge genelinde görev yapan medya çalışanlarını bir araya getirdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle geçtiğimiz gün basın mensuplarına özel bir program düzenlendi. Şömine adlı restoranda gerçekleştirilen geceye İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Başkanı Mehmet Mert, Esnaf Odası Başkanı Nuray Koçer, Şoförler Odası Başkanı Recep Akıncı, Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Ercan, Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu, Sanayi Sitesi Başkanı Ercan Çalışkan, Yazıcı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Celaletin Yazıcı, Mesan Kilit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertöz, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şubesi Başkanı Süheyl Kırkıcı, Silivri Rizeliler Derneği Başkanı Sinan Azder, Silivri Güreş Ağası Çetin Ceylan, Kulüpler Birliği Başkanı Ali Tonta, Şöhret Sac Tava'nın sahibi Ömer Tabala, Moody's Cafe & Restaurant işletmecisi Orkun Çetinkaya, İYİ Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Gayrimenkul'un sahibi Alpay Denizli, Kasaba Taraftar Gurubu Başkanı İrfan Bozdağ, Samsunlular Derneği Başkanı Bilhan Ahçıoğlu, Ladikliler Derneği Başkanı Fatih Zeybek, Servis Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Oturak, yaygın ve yerel gazete temsilcileri, muhtarlar katılanlar arasındaydı.
Ünlü oyuncu Yasemin Yalçın ve eşi İlyas İlbey'in katılımı, buluşmaya ayrı bir renk kattı. Bütün bir yılın stresini atma imkânı bulan medya çalışanları, canlı müzik performansları eşliğinde gönüllerince eğlendi.

TARAKÇI'YA HEDİYE, İŞADAMLARINA PLAKET
Eren Ermiş'in sunuculuk yaptığı programda, gazetecilik mesleğinin zorluklarını anlatan ve basın mensuplarının fotoğraflarının yer aldığı slayt izletildi. 20 Kasım'da silahlı saldırıya uğrayan Ali Tarakçı için hazırlanan hediye, İrfan Ermiş tarafından Fatma Sarıbıyık'a verildi. Ayrıca geceye katkılarından dolayı Yazıcı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Yazıcı ve Mesan Kilit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertöz'e teşekkür plaketi verildi. Günün önemine istinaden fotoğraf makinesi şeklinde yaptırılan pasta gazeteciler tarafından kesildi.

ERMİŞ SAHNE ALDI
Gecede işadamı Ferhat Çetin tarafından salon içerisine çiğköfte sofrası kuruldu ve gecenin ilerleyen saatlerinde davetlilere ikram edildi. Programın ikinci bölümünde Ahmet Ermiş, dev orkestra ile birlikte sahneye çıktı. Söylediği şarkılar ile katılımcıları eğlendiren Ermiş, masaları tek tek gezerek piste davet etti.
Gazeteciler için düzenlenen özel geceye, 'Yasemince' adlı komedi programlarıyla bilinen ünlü oyuncular Yasemin Yalçın ve eşi İlyas İlbey de katılırken, 2014 yılında 'Arasırabesk' adıyla çıkardığı albümünden şarkılar seslendiren Yalçın, geceye renk kattı.

VEFAT EDEN MESLEKTAŞLARINI ANMAYI UNUTMADILAR
Gecede hayatını kaybeden Silivrili gazeteciler de unutulmadı. Restoran girişine kurulan anı köşesinde ve hazırlanan slaytta fotoğraflarına yer verilen İlhan Uygun, İsmail Güçlü ve Feza Behiye Kaya bir vefa örneği sergilenmesi ile rahmet ve minnetle anıldı.

SPONSORLARA TEŞEKKÜR EDİLDİ
Gecenin sponsorları olan Silivri Belediyesi, Yazıcı Yapı, Mesan Kilit A.Ş, Bayburtlu İnşaat, Beşler Sucuk, GökUn, Servis Turizm, Erga Reklam, Silivri Müzik Evi, By Aytaç, Çizgi Kolejleri, Sütlü Pastanesi, Adres Giyim ve Çetin Gayimenkul'e teşekkür edildikten sonra program sona erdi.

Hazal BAŞARAN


YORUM YAP