Engin Akın

Düşmez, Ekşioğlu’nu yiyebilir mi?

Önceki gün yazımın sonunu 3 yıl Yemen Ekşioğlu tarafından yönlendirilen Ali Düşmez belki de "artık yeter” dedi ile tamamlamıştım. Merakta kalmayın diye biraz devam edelim.

Sizler de fark etmişsinizdir. Son iki seçimde hiçbir proje sunmadan sadece siyasi iktidarın güçlü esen rüzgârını arkasına alan Yemen Ekşioğlu destekli Ali Düşmez seçim kazanmıştı.

Bu rüzgâr ile kazanılan seçimde ve kaldı ki delegeler üzerinde oynandığı iddia edilen farklı oyunları da geçtim.

Hatta Bağcılar’daki 3 seçmenin nasıl oluyor da Pendik’teki bir kulübün delegesi olduğunu da geçiyorum, oğulları, yeğenleri, malzemeci ve oy atmaya hevesli tüm insanların bir anda delege olmasını da anlarım ama Ali Düşmez’in Ekşioğlu’nu bitirme planını anlayamam.

Belki de Ali Düşmez artık kendi ayakları üstünde durmak istemesi ve gücün tekelde toplanması gerektiğini düşünmüş olması olabilir de! Düşmez’in unuttuğu Ekşioğlu yokken kendisinin de yok olduğudur.

Ali Düşmez başkanım iktidarının ikinci döneminde artık tek başına olmak istemiş ve en büyük destekçisi ve rakibi Yemen Ekşioğlu’na By-Pass etmek istemesi belki de artık yeter kendi ayaklarım üstünde Ekşioğlu’nun gölgesi olmaksızın yönetirim demeye çalışması da olabilir.

Artık herkes Ali Düşmez’in icraattan çok laf ürettiğinin farkında. Öyle ki Düşmez kendi şovunu yapacak diye birçok toplantıya kulüpler iştirak etmiyor.
Bakın bir olay anlatayım. Geçtiğimiz günlerde Orhan Saka’da bir toplantı düzenlenmek istendi. Bu toplantının konusu BAL takımlarının sorunlarını masaya yatırmak ve çözüm üretmek amacı ile toplanmak istendi. Bu toplantıya ön ayak olan isim ise bana göre dürüst ve mert olarak bildiğim Halide Edip Adıvar başkanıydı.

BAL’da mücadele edecek olan tüm kulüpler davet edildi. Tek tek telefonla arandı ve davetler edildi çünkü sorunlar büyüktü. Ancak her şeye maydanoz olan İASKF bu toplantıda da söz sahibi olmak istemesi olayı biraz karıştırdı.

Halide Edip Adıvar’ın Başkanının tamamen masumane ve çözüme yönelik toplantı önerisi ve çalışması İASKF şovuna dönüşmesini istemediği için iptal edildi. Rüzgâr ters esti ve kulüpler artık laf değil icraat istiyor.

Kulüpler zaten Ali Düşmezi samimi bulmuyor. İşte bu yüzden BAL takımlarını ilgilendiren toplantı yapılamadan iptal oldu.

Burada olan ise iyi niyetiyle bir organizasyon yapmak isteyen çözüm öneren ve çözüm bekleyenlere oldu. Artık kulüpler icraat istiyor. Maçlarda can güvenliklerinin sağlanmasını, saha içinde oyuncularının sağlıklarının güvence altında olmasını istiyor.

Ali Düşmez görevde kaldığın süre boyunca Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı yani tüm bakanlıklar sendeyken bir şey yapamadın ya şimdi ne yapacaksın onu merak ediyorum?
Hadi kalın sağlıcakla yeni bir yazıda kapıda bekliyor. Gündem o kadar yoğun ki keyiflendim yine...

YORUM YAP