Engin Akın

Yemen Ekşioğlu, kılçıklı bir hamsidir

Türkiye’de amatör futbol o kadar çok yöneticiyi öğüttü ki adeta koca dişli bir merdane gibiydi. Kimileri sessiz ve sakince kabuğuna çekildi. Kimilerinin ise İstanbul’a onca hizmetini unutturdular ve hatta silinip atıl kalmasına içerlendiler ama yine de seslerini çıkarmadılar, çünkü çarkı kendileri kurmuş ve kurdukları çarkın da kurbanı olmuşlardı.

Aynı sistem şimdi de hayatını futbola adayan Yemen Ekşioğlu için uygulanmaya çalışılıyor.

Yemen Ekşioğlu, Karadenizlidir.
Yemen Ekşioğlu, iyi bir futbolseverdir.
Yemen Ekşioğlu, kılçıklı bir hamsidir.
Yine Yemen Ekşioğlu, kendisine yapılanları sineye çekecek biri de değildir.

Ekşioğlu bu zamana kadar kime el verdiyse o uzattığı eller tarafından şimdilerde boğulmaya çalışılıyor.
Geçtiğimiz hafta Orhan Saka’da organize ettiği basın toplantısında kendisine yapılanları ben hazmedemedim. Ekşioğlu’nu siz düşünün.

Kendi elleriyle yaptığı, sırtında harcını taşıdığı Orhan Saka Amatörler Evi’nin toplantı salonu kendisine açılmadı. Oysaki aynı toplantı salonu seçim zamanında AKP İlçe toplantısı için sonuna kadar açılmamış mıydı?

Bu bir güçler savaşıdır.
Bu zamanında futbola emeği geçenleri acımasızca öğüten o çarkın içine Yemen Ekşioğlu’nu atmak istediler tutmadı. Ekşioğlu’nun hafife aldılar.

Yemen abi, bu zamana kadar çok şey yazdım İASKF ve Ali Düşmez hakkında her zaman bana kızdın ve seni hançerleyenleri savundun.
Şimdi ise az da olsa haklılığım meydana çıkması bile benim haklı zaferimin göstergesidir ya neyse.

Plan kurulmuş desem yine bana kızacaksın ve "Yok öyle şey inanmam” diyeceksin. Ben yine diyeceğimi diyeyim sen ister kız, ister bağır, istersen de küfret. Şimdi senin yerine Ali Tanrıyaşükür’ü düşünüyorlar desem.

Hatta Ali Tanrıyaşükür tutmazsa plasesi İbrahim Memati olacak desem.

Üçüncü bir isim daha var onu yazarsam bende desteklemek zorunda kalırım. Bu ismi sende biliyorsun Yemen Abi sende bu kişinin yerine çekilebilirsin diye düşünüyorum.

Yakında çıkar ismi ama ilk yazan ben olayım yine Hasan Cevahir’dir senin yerine getirmeyi planladıkları üçüncü isim.

Burada Hasan Cevahir isminin üçüncü sırada olması ilginçtir. Yine Hasan abiyi unutmuşlardır. Daha önce unuttukları gibi. Lakin Hasan Cevahir unutulacak biri kesinlikle değildir. Valla Yemen abi, Cevahir karşısında ben ortada kalırım.

Geçtiğimiz hafta Yemen Ekşioğlu’nun yaptığı basın toplantısının ardından olağanüstü hal ilan edildi Ali Düşmez tarafından. Görünen o ki Ali Düşmez koltuğunun sallandığının farkında ve korku içinde olağanüstü toplantı yaptı kurmaylarıyla. Bu olağanüstü toplantıdan çoğu yöneticinin haberi bile yok çünkü davet edilmedi Ali Düşmez tarafından.

Hani Ali Başkan senin için asil ve yedek kavramı yoktu, hepiniz eşittiniz?
Bana bir açıklamada bulunabilir misin sayın Düşmez bu olağanüstü toplantıya Üsküdar Kulüpler Birliği Başkanını neden çağırdın?
Yoksa toplanacak imzalarla koltuğunun gideceğini bildiğin için kendini sağlamamı alıyorsun?
Aynı toplantıda Üsküdar Kulüpler Birliği Başkanının istifa etmesini neden engelledin?
Üsküdar Kulüplerinin ve Birliğin Başkanının Yemen Ekşioğlu’nu satmayacağını o zaman anladın dimi hadi itiraf et Ali Başkanım…

Yemen Ekşioğlu çok mu sütten çıkma ak kaşık, kesinlikle değil.
Ekşioğlu’nun da hataları var.
Ekşioğlu, Ali Düşmez’e desteğini vermezse Sarıyer’den, İstinye’ye çıkamazdı ki bunu da cümle alem bilmektedir.
Ekşioğlu kendi düşmanını kendisi yeşertti ve büyüttü.
Bazen diyorum ki müstahak ama gönlüm de razı gelmiyor.

3 yıl Yemen Ekşioğlu tarafından yönlendirilen Ali Düşmez belki de "artık yeter” dedi.

Uzun bir yazı dizisi olacak şimdilik bununla idare edin bomba açıklamalar ve yazılar hafta başından itibaren sizlerle olacaktır…
Kalın sağlıcakla...

YORUM YAP