Yalçın: Yıldırım’ın açıklamaları vahim bir hatadır

Yalçın: Yıldırım’ın açıklamaları vahim bir hatadır

19.11.2019 17:55:53

Abdullah Yıldırım'ın “%4'lük bir parti, hazırlıkları yok, kadroları yok belediyeyi bizim arkadaşlarla yönetiyorlar” sözlerine Zafer Yalçın'dan, “Milliyetçi Hareket Partisinin belediyeyi yönetmeye muktedir olduğu, halkımız tarafından 31 Mart seçimlerindeki tercihleri ile tescillenmiştir” yanıtı ve “Siyasi kadrolaşmayı normal gören, hatta siyasi nedenlerle belediye çalışanlarının işten çıkarılmamasını “kadro yokluğuna” bağlayarak eleştirmesini, büyük bir şaşkınlıkla izlemekteyim” açıklaması geldi.

CHP İlçe Başkan Adayı Abdullah Yıldırım'ın MHP ve partili başkanlarının yönetim tercihi konusundaki eleştirilerine Zafer Yalçın'dan sert yanıt geldi.

MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın'dan CHP İlçe Başkan Adayı Abdullah Yıldırım'ın, “%4'lük bir parti, hazırlıkları yok, kadroları yok belediyeyi bizim arkadaşlarla yönetiyorlar” sözlerine yanıt gecikmedi.

YALÇIN: YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI VAHİM BİR HATADIR

Yalçın, Yıldırım'ın sözlerine şu şekilde yanıt verdi: "Abdullah Yıldırım'ın partimiz ile ilgili açıklamaları vahim bir hatadır. Sosyal demokrat olduğunu iddia eden partinin ilçe başkanlığına aday olan bir kişinin siyasi kadrolaşmayı normal görmesini, hatta siyasi nedenlerle belediye çalışanlarının işten çıkarılmamasını “kadro yokluğuna” bağlayarak eleştirmesini, büyük bir şaşkınlıkla izlemekteyim. Belediye çalışanlarının işten çıkarılmamasını eleştiren bir zihniyetin bir partiyi yönetmeye aday olması durumun vahametini daha da arttırmaktadır.

“MHP'NİN BELEDİYEYİ YÖNETMEYE MUKTEDİR OLDUĞU, HALKIMIZIN TERCİHİ İLE TESCİLLENMİŞTİR”

Milliyetçi Hareket Partisinin belediyeyi yönetmeye muktedir olduğu, halkımız tarafından 31 Mart seçimlerindeki tercihleri ile tescillenmiştir.

“BELEDİYE ÇALIŞANLARINI CHP'Lİ OLARAK ETİKETLEMEK HİÇBİR SİYASİNİN HADDİ DEĞİLDİR”

Yaklaşık 10 yıldır belediyeyi yönetemeyen CHP zihniyetidir. Belediye çalışanlarını CHP'li olarak etiketlemek hiçbir siyasinin haddi değildir. Herkes gibi belediye çalışanları da evine ekmek götürmek derdindedir. Bu nedenle de Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz seçim çalışmalarında seçimi kazandığı taktirde belediye kadrolarında liyakate dayalı bir yönetim anlayışı izleyeceğini, işini yapan kimsenin işine son vermeyeceğini söylemiştir. Başkanımız sözünün gereğini yerine getirmekten başka bir şey yapmamıştır.

“SAYIN YILDIRIM, SEÇİMDEN ÖNCE VERİLEN SÖZLERİN SEÇİMDEN SONRA TUTULMASINA ALIŞIK”

Sayın Abdullah Yıldırım, seçimden önce verilen sözlerin seçimden sonra tutulmamasına alışık olacak ki, vahim bir hataya düşerek bu tür açıklamalarda bulunmuştur.

“AÇIKLAMALARINI PARTİMİZ ÜZERİNDEN DEĞİL, KENDİ PARTİSİNE YÖNELİK VAATLERDEN YAPILMASINI TAVSİYE EDİYORUZ”

Kendi partisinin üyelerinin de bu açıklamaları desteklemeyeceğini düşünerek bundan sonra yapacağı açıklamaları partimiz üzerinden değil de kendi partisine yönelik vaatleri üzerinden yapmasını kendisine tavsiye ediyorum. Hem bu tür vahim hatalara düşmemiş olur, hem de partisine az da olsa faydası dokunur."

Sevginar SALİ

YORUM YAP