Silivri Stadı YIKILIYOR!

Silivri Stadı YIKILIYOR!

19.11.2019 15:11:32

Gerçekleşen İstanbul depreminde ana taşıyıcı kolonlarının hasar görmesiyle birlikte mühürlenen Silivri Stadı'nın yıkım ilahesi İl Spor Müdürlüğü'nde yapıldı ve 10 gün içinde yıkım gerçekleşecek.

 

Silivri'nin tüm takımlarının kullanımında olan Silivri Stadı tarih oluyor. Yaşanan İstanbul depreminde kapalı tribün ana taşıyıcı kolonlarının hasar görmesinin ardından mühürlenen stat yıkılıyor. İstanbul İl Spor Müdürlüğü'nde yapılan yıkım ihalesi tamamlandı ve yüklenici firma 10 içinde ilk kazmayı vurarak yıkım gerçekleştirilecek.

 

GÜRASLAN DEVREYE GİRDİ

Silivri Stadı'nın mühürlenmesi ile birlikte Silivrispor'da iç saha maçlarını Çatalca Stadı'nda oynamaya başlamasıyla birlikte Kulüp Başkanı Taylan Güraslan olayın hızlanması için devreye girdi. İç saha maçlarını da deplasmanda oynamak zorunda kalan Silivrispor'da Kulüp Başkanı Taylan Güraslan stadın yapımının hızlanması için diplomasi trafiğini hızlandırdı. Silivri Kaymakamı Ali Partal ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile başlayan diplomasi trafiğini İl Müdürlüğüne kadar taşıyan Başkan Güraslan stadın son halini şekillendirmeye başladı.

 

ÖDENEK AYRILDI

Silivri Stadı'nın yıkımının ardından kapalı tribün 3000 kişilik olacak. Mevcutta 1000 kişilik olan kapalı tribünün yıkılması ile birlikte yeni yapımı planlanan tribünlerin de projesi onaylandı. Yeni kapalı tribünler çelik konstrüksiyon olacak ve kapasitesi de 3000 kişilik olması planlandı. Bu tesisin yapımı için Spor Bakanlığı da gerekli parayı İl Spor Müdürlüğü hesabına yatırdı.

YORUM YAP