Engin Akın

Silivrispor kaybettikçe sevenleri artıyor

Koruma, kollama hat safhada, sahiplenme üst düzeyde herkes Silivrispor sevgisi için her şeyi yapacağını söylüyorlar. Ancak benim, bazılarının samimiyetleri konusunda ciddi endişelerim var.

Eğer insanlar “ben yoksam her şey eksik, ben ondan daha iyi yaparım” gibisinden içlerinde intikam nefret ve duygusuyla hareket ederlerse o hareket alanının objektifliğinden bahsetmek de mümkün değildir.

Silivrispor iç sahasında kazanması gereken final niteliğindeki maçları kazanamadı. Şimdi Silivrispor'un bir sonraki maça bakmaktan başka alternatifi olan varsa söylesin, ama yok.
O zaman Silivrispor ligin ikinci yarısında hep bir sonraki maça hazırlanmak zorunda, bizlerde olumlu bir şekilde destek olmak zorundayız.

Tabii samimiyseniz, Takım moral motivasyon olarak yerin dibinde, özgüvenini yitirmiş, kaybetme korkusu içine işlemiş. Takımı motivasyon olarak birlik beraberlik içinde düzlüğe çıkarmaya çalışmak varken, yönetimin istifasını gündemde tutmak Silivrispor'a en büyük kötülük yapılıyor bence. Allah'tan devre arasına girildi de biraz nefes alabileceğiz.

Süreç istifa süreci değil.
Evet, yönetim başarısız, iki sezondur takımın içi boşaltıldı!
Ne adına?
Yönetimin kaprisleri adına…
Ne adına?
Küçülme adına!!!...
Yapmayın etmeyin küçülerek büyüyemezsiniz demedik mi zamanında?
Birilerini taklit ederek, bu sezon için de “feda yılı olacak” dediniz. Bizlerde özellikle sizlere “yapmayın veda yılı olur” dedik dinletemedik.

Bu zaman zarfında gerekli uyarılar yapıldı mı?
Yapıldı.
Sonuç kafasının dikine gidenler, yanlış yönlendirilenler kaybetti.
Takımın durumuna bakarak, transfer politikasına bakarak yönetimin başarısızlığı ortaya çıkıyor.

Bence her kesimin biraz samimi davranarak, birlik beraberlik içinde olağan kongreye kadar takıma destek olunmalıdır. Neden mi, çünkü olağan üstü kongre tarihini kaçırdık ta ondan…

Yeni bir yıl geliyor. Bu yeni yılla birlikte takımdan ve kulüpten beklentiler yüksek. Belki Silivrispor'u sevenler olağan üstü kongre tarihini bir şekilde ertelemiş olabilir ama sezon sonundaki olağan kongrede de kimsenin susmayacağının da bilinmesini isterim.

Bu takımın küme düşmeyeceğine inananların başında geliyorum. En zor zamanlarında yönetime destek verenlerin de başında gelirim. Lakin yapılan hataları da sümen altı edilmesine müsamaha göstermem sanırım. Ben susam bile susmayacakların varlığını bilmek bu sezon düşülmemesi gerekliliğinin en büyük göstergesi olmalıdır.

Demek ki hayat neymiş! İnsanın yaşadıkları ve yaşattıklarının toplamıymış. Bu yüzden çuvaldızı başkasına iğneyi kendimize batıralım.

YORUM YAP