Pehlivan: Silivri, iyiyi ve iyileri hak ediyor

Pehlivan: Silivri, iyiyi ve iyileri hak ediyor

25.01.2019 14:10:26

Silivri'yi geliştirecek proje ve kalıcı çözümlere destek vermeye hazır olduğunun altını çizen İYİ Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Yiğit Efe Pehlivan, “Silivri, iyiyi ve iyileri hak ediyor” dedi.

“Doğduğum, büyüdüğüm, hayatımı kazandığım Silivri'min değerini biliyorum. İnsan sevdiği, değer verdiği şeylere sahip çıkmalı ve onları yüceltmelidir” diyen İYİ Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Yiğit Efe Pehlivan, “Belediye meclisinde Silivri halkını temsilen gençlerin de olması gerektiğine inanıyorum ve tüm genç arkadaşlarıma da bu yönde örnek olabilmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sevginar SALİ: Kendinizi tanıtır mısınız?
Yiğit Efe PEHLİVAN: 28 yaşındayım. Silivri doğumluyum. Evliyim. İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezunum. Öğretmen ve esnaf ağırlıklı bir aileden geliyorum. Eğitimimi tamamladıktan sonra 2013 yılından beri Silivri'de gayrimenkul sektöründe hizmet veriyorum. İYİ Parti Silivri kurucu üyesiyim. İlk görevim ilçe başkan yardımcılığı, şuanda da İYİ Parti Silivri Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yapmaktayım.

“TÜRKİYE'NİN REFAH VE HUZURUNA YÖNELİK POLİTİKALARI VE BUNLARI HAYATA GEÇİREBİLME KABİLİYETİNE İNANDIĞIM İÇİN İYİ PARTİ'DEYİM”
Sevginar SALİ: Aktif siyasete ilginiz nasıl ortaya çıktı ve neden İYİ Parti'yi tercih ettiniz?
Yiğit Efe PEHLİVAN: İYİ Parti'nin ilk kuruluş gününden bu zamana kadar her aşamasında heves ve heyecanla görev aldım. Atatürkçü, cumhuriyetçi, demokratik, milliyetçi değerlere inanan ve sahip çıkan biriyim. Türkiye'nin son yıllarda geldiği siyası durum, iki kutuplu siyasete mecbur bırakıldığımız bir dönemde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in Cesurlar Hareketi olarak başlattığı siyasi oluşum, ‘gömleğini çıkarmadan gel' söylemiyle bir grubu değil tüm vatandaşları kucaklayan tavrı, Türkiye'nin refah ve huzuruna yönelik politikaları ve en önemlisi bunları hayata geçirebilme kabiliyetine inandığım için İYİ Parti'yi tercih ettim.

“BABAMIN SİYASİ TECRÜBESİ BANA KUVVET VERİYOR”
Sevginar SALİ: Babanız Bülent Pehlivan'ın Doğru Yol Partisi İlçe Başkanlığı siyasi eğiliminizde etkili oldu mu?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Yaşım itibariyle pek birebir şahit olamasam da eve gelip anlattıklarından, takip ettiklerimizden tabi ki etkilenmişizdir. O zamanlar daha çok eğitimimle ilgileniyordum. Babamın siyasi bilgi ve tecrübesi bana yol gösteriyor. Ben İYİ Parti sayesinde siyasete girmiş bir insanım. Daha önce siyasette bulunmadım. İYİ Parti'de İlçe Başkan Yardımcılığı akabinde şu an Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yapıyorum. Babamın siyasi tecrübesi bana destek ve kuvvet veriyor.

“GENÇLERİN SİYASETTE AKTİF ROL ALMASIYLA REFAH SEVİYEMİZ YÜKSELECEK”
Sevginar SALİ: Gençler aktif siyasete neden yer almalı sizce?
Yiğit Efe PEHLİVAN: İnternetin sınırsız bilgi paylaşımı sayesinde gelişmiş kentlerdeki var olan imkanları görerek “Bunlar benim de hakkım'' diyen yeni, genç bir kuşak var. Bu kuşak hiç kimsenin ötekileştirilmeden, ayrılmadan hizmet alabildiği çevreci, yeşil alanların bol olduğu sosyal ve kültürel aktiviteleri yapabildiği yaşam alanlarına sahip olmak istemektedir. Gelişmiş kentlerdeki imkanları ilçemize kazandırmanın yolu siyasetten geçmekte. Bu yüzden gençler siyasete girmelidir. Gençlerin sorun ve beklentilerini iyi bilen yeni neslin bir temsilcisi olarak sağda solda şikayet eden değil, işin içine girerek sorunlara çağdaş çözümler bulma ve bunları hayata geçirmek için meclise aday adayı oldum. Siyasette ve yönetim mekanizmalarında gençlerin aktif rol alması, yeniliklere açık, çağdaş bakış açısıyla mevcut yönetim tecrübesinin birleştiği bir sistemde Silivri'mizin gelişmiş kentlerdeki var olan imkanlara sahip, refah seviyesi yüksek bir kent olacağımıza inanıyorum.

“İYİ PARTİ HERKESE KUCAK AÇTI”
Sevginar SALİ: İYİ Parti'nin; diğer partilerden umudunu kesenler ve sıfırdan siyasete atılanlar tarafından oluşturulan değişik yapısı ve önemli bölümü var. İYİ Parti mevcut yapının içerisinde ne kadar değişiklik yapabilir?
Yiğit Efe PEHLİVAN: İYİ Parti gerçekten bir umut kapısı. Ben de daha önce siyasetin içinde bulunmadım ama her zaman belli başlı fikirleri olan bir insandım. Özellikle Atatürkçü düşünce ve yetişme tarzına sahibim. Bu noktada İYİ Parti kurulmadan önce iki parti ve siyasi görüş vardı. Fikirlerime tam anlamıyla cevap bulamadığım iki kutuplu bir siyaset. İYİ Parti'nin kuruluş gününden beri herkesi kucaklayan tavrı insanlara bir umut kapısı oldu. Konuşabilecekleri, eleştirebilecekleri, fikirlerini söyleyebilecekleri ve sorunlara çözüm arayabilecekleri noktada karşılarına İYİ Parti çıkıyor. Bu yüzden İYİ Parti herkese kucak açtı. Sonraki dönemlerde de geliştirdiği projeler, Meral Akşener'in siyasi politikaları, partinin kurumsal kimliği ile yanlış giden veya yolunda gitmeyen tüm konuların çözümü olabileceğini zaten kanıtladı.

“İYİ PARTİ ÇÖZÜM ODAKLI BİR OLUŞUM”
Sevginar SALİ: Tabanın sesinin Genel Merkez politikalarına etki edebildiğini söyleyebilir misiniz?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Tabi ki... İYİ Parti çözüm odaklı bir oluşum olduğu için kendi içindeki mekanizmasında en alt sorunu en üst mercie ulaştırabilecek bir yapıya sahip. Bu hiyerarşik düzenin makamsal boyutu değil de insanlık boyutu ve ülkeye hizmet edebilme noktasındaki insanların içindeki arzusu daha yüksek. Bu sebeple de en alttaki bir sorun, en üst makama çıkıp çözüm aranabiliyor. Farkındaysanız son dönemlerde yaşanan özelleştirme vb. sorunlara bir tek İYİ Parti tepki gösteriyor veya çözüm aramaya çalışıyor. Bunun sebebi de budur zaten.

“ÖZELLİKLE SİLİVRİ'DE ÇOK DAHA İYİ NETİCELER ALACAĞIZ”
Sevginar SALİ: İYİ Parti seçmen nezdinde bir sempati yarattı. Bunun oya dönüştürülme kısmı henüz tam istenen düzeyde değil sanki. İYİ Parti önümüzdeki yerel seçimlerde nasıl bir seyir izleyecek sizce?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Bizim yaptığımız anketlerde ve düşüncemizde oy oranlarımız aldığımızın çok daha yukarısında. Malum yeni kurulan bir partiydik. Zor şartlarda ve siyasetin gergin olduğu bir ortamda kurulduk. Bu noktada insanların bazı çekinceleri ve üzerlerinde çok ciddi baskılar oldu. Ne basında yer bulabildik, ne kendimizi anlatabildik. Üstümüze bir leke atılmaya çalışıldı. İnsanlar gönülden istese de bizden uzak durdular. Çünkü Meral Aksener, Silivri için bir değer. Burada zaman harcamış, herkese bir şekilde temas etmiş bir insan. Gittiğimiz tüm köylerde, çaldığımız her kapıda vatandaşlar bizlere Meral hanımla yaşadıkları anıları anlatıyordu. Bu baskı ortamından dolayı insanlar kalpten destekledi ama oy düzeyinde geri durdular. Bunun da etkisi seçim sonuçlarına. Bu konuda şu anda oturmuş, Türk siyasetinde kendisini kabul ettirmiş, ülke genelinde ve bölgede ‘artık biz de varız' dediğimiz bir noktadayız. İnsanlar daha rahat fikirlerini ortaya koyup konuşabilecekler. Sandığa giderken de bize inandıkları için oylarını partimize kullanacaklarına inanıyorum. O noktada da oy oranlarımızı çok arttıracağımızı düşünüyorum. Özellikle Silivri için çok daha iyi neticeler alacağız.

“İYİ PARTİ OLDUĞU İÇİN SİYASETE ATILDIM”
Sevginar SALİ: Siz Yiğit Efe Pehlivan olarak siyaset yapmak istediğiniz için mi
İYİ Parti'desiniz şu anda yoksa İYİ Parti olduğu için mi siyasete girdiniz?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Daha önce hiçbir siyasi partide bulunmayan bir insan olarak beni bu noktada İYİ Parti'ye çeken şey kuralları, politikaları ve insanlara yaklaşımı oldu. Ben de sağda solda düzenden şikayet eden birisi olmaktansa bunlara bir çözüm aramayı hep istiyordum. Böyle bir girişimim olacaktı. İYİ Parti bu noktada beni harekete geçiren oldu. Fikirlerim ve bakış açım tamamen uydu. İYİ Parti'nin bir neferi olarak yollarımız kesişti. Arkasından da her mecrasında hevesle çalıştım.

“İLÇEMİZİN PARMAKLA GÖSTERİLEN, HALKIMIZIN MUTLU, HUZURLU VE REFAH İÇİNDE YAŞAMASI İÇİN DESTEK VERECEĞİM”
Sevginar SALİ: Meclis Üyesi olarak hedefleriniz neler?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Silivri'de yaşayan her kesimin yerel yönetimden birçok beklentisi var. Bu beklentilerin çözüm noktasında, yerel yönetimlerde yenilikçi, genç ve çağdaş kişilerin de belediye meclisinde olması gerektiğine inanıyorum. Ben de Silivri'mizin gelişmesi için her türlü olumlu fikre açık, yenilikçi, çağı yakalayabilen genç bir bakış açısıyla hizmet etmek için bu göreve talip oldum. Silivrili olarak; ilçemizin bu coğrafyada parmakla gösterilen, halkımızın mutlu, huzurlu ve refah içinde yaşaması için gerek sosyal, gerek ticari hayatın iyileşmesine yönelik projelere öneri ve destek vereceğim.

Sevginar SALİ: Meclis üyesi olamazsanız ne olacak?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Kendi jenerasyonumun sorularını, istediklerini Belediye Meclisi'nde göz önüne getiremeyeceğim. Benden yana öyle bir eksisi olur. Gençliğin sorunlarını orada gündeme getiremem ama onun haricinde İYİ Parti olarak diğer meclis üyesi adaylarımız bu noktalarda çalışırlar, öneri getirirler, projelere destek olurlar. Seçilemediğim noktada partimde kaldığım yerden veya partimin uygun gördüğü görevlerde devam ederim.

“SİLİVRİ'NİN ÇÖZÜMÜ İMKANSIZ SORUNLARI YOKTUR”
Sevginar SALİ: Silivri'nin yerel yönetim ve hizmetleri konusunda en acil çözüm bekleyen sorunları hangileri?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Silivri'nin çözümü imkansız sorunları yoktur. Uygulanabilir yeni projeler ile mevcut tüm sorunların çözüleceğine inanıyorum. İYİ Parti olarak bu sorunların çözümlerini göreve geldiğimiz andan itibaren uygulamaya başlayacağız.

“TÜM SEKTÖRLERDE SİLİVRİ GELİŞTİRİLMELİ”
Sevginar SALİ: Silivri'nin karar vericileri hangi alanlara gelişim konusunda önem vermeli, şehrimizin geleceği hangi yönde (sanayi, tarım, turizm, eğitim/üniversite kenti vs…) geliştirilmeli sizce?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Silivri'miz her alanda gelişmeye müsait coğrafi konuma ve alt yapıya sahiptir. Mevcut yat limanı projesi hayata geçirilerek yat turizminin geliştirilmesi, ayrıca üniversite sayısının çoğaltılarak üniversite kenti olması desteklenmelidir. Tarım kenti olan Silivri'mizin getirisi yüksek tarım ürünlerinin yetiştirilmesi teşvik edilmelidir. Birçok tarihi esere sahip olan ilçemiz tarih ve kültür turizmimde de geliştirilmelidir. Kısacası tüm sektörlerde Silivri geliştirilmelidir.

“GENÇLER SEÇİMİN SONUCUNU DEĞİŞTİREBİLECEK GÜÇTE”
Sevginar SALİ: 31 Mart yerel seçimlerinde ilk kez oy kullanacak gençlere ne söylemek istersiniz?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Gençlerin oy potansiyeli seçimin sonucunu değiştirebilecek güçtedir. Bu gücünüzün farkında olun. İYİ Parti projelerinize ve fikirlerinize destek veren bir partidir. İYİ Parti Silivri Gençlik Kolları Başkanı olarak Silivri için geliştireceğiniz tüm projelere destek vereceğim. Oyunuzu verirken İYİ düşünün, size ve fikirlerinize değer veren İYİ Parti'yi tercih edin.

“SİLİVRİ İYİYİ VE İYİLERİ HAK EDİYOR”
Sevginar SALİ: Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Yiğit Efe PEHLİVAN: Değerli Silivrililer; Nesillerdir Silivri'de yaşayan bir ailenin ferdi olarak; doğduğum, büyüdüğüm, hayatımı kazandığım Silivri'min değerini biliyorum. İnsan sevdiği, değer verdiği şeylere sahip çıkmalı ve onları yüceltmelidir. Belediye meclisinde Silivri halkını temsilen gençlerin de olması gerektiğine inanıyorum ve tüm genç arkadaşlarıma da bu yönde örnek olabilmek istiyorum. Silivri'yi her alanda geliştirecek projelere ve kalıcı çözümlere öneri ve destek vereceğim. Bu duygu ve düşünceler ile Silivrililere hizmet etmek için belediye meclis üyeliğine aday oldum. Tüm halkımızın desteklerini bekliyorum. Silivri iyiyi ve iyileri hak ediyor.

YORUM YAP