Esen: Gençliğe yer verin, iktidara gidelim

Esen: Gençliğe yer verin, iktidara gidelim

09.11.2019 10:33:43

CHP Silivri İlçe Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Berker Esen; ne istediğini bilen, ses getiren ve fikir söyleyen güçlü bir örgütü inşa edeceklerini ifade ederek, “Onurlu bir partinin, onurlu ve devrimci bir genci olarak buradan tüm partililerimize söz veriyorum. Her koşulda Büyük Atatürk'ün biz gençlere emanet ettiği Cumhuriyet'e ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne sahip çıkacağız” dedi ve ekledi: “Biz bu yola baş koyduk. Bu yola dair çok güzel ideallerimiz var ve bunları hayata geçirmek için sizlerden bana ve ekibime fırsat vermenizi istiyoruz. Sizlerden aldığımız cesaret ve güvenle yürümek değil, koşmak istiyoruz!”

CHP Silivri İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen, 8 Kasım Cuma günü 18.30'da parti binasında CHP Silivri İlçe Başkanlığına aday olduğunu kamuoyuna deklare etti. Esen'in tanıtım toplantısına partinin mevcut İlçe Başkanı Suna Göçengil, Silivri Belediyesi Meclis Üyeleri Bilal Ermiş, Ersin Taşkın, Elif Yılmazer, Gökhan Yonat, Süheyl Kırkıcı, CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Rıza Can Özdemir, CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Utku Caner Çaykara, CHP Beylikdüzü Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın, CHP Avcılar Gençlik Kolu Başkanı Oktay Kalem, CHP Büyükçekmece Gençlik Kolları Başkanı Onurcan Tekkeşinoğlu, Silivrispor Kulübü önceki dönem Başkanı Akgün Duru, ilçe yöneticileri ve coşkulu bir kalabalık katıldı. Esen'i bu önemli günde eşi Buse Esen, aile yakınları ve dostları da yalnız bırakmadı.

GÖÇENGİL: DELEGE SEÇİMLERİNE KATILIMINIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ

Toplantının açılış konuşmasını mevcut İlçe Başkanı Suna Göçengil, yaptı. Delege seçim takvimi hakkında bilgi veren Göçengil, “Geçtiğimiz Perşembe akşamı itibariyle partimizde örgüt takvimini açıkladık. Bugünde burada sizlerle paylaşmak istiyorum. 16 Kasım tarihi itibariyle mahallelerimizde delege seçim takvimi işlemeye başlayacaktır. Sosyal medyadan duyurduk. Değerli basın mensupları ile de paylaştık. Partimizde de askıya çıktı. Herkese mahallesinin tarihi geldikçe bir gün önceden sms'le duyuru yapacağız. Sizlerin de parti görevi olan delege seçimi konusunda hassasiyet göstererek bu seçimlere katılmanızı önemle rica ediyorum. Şimdiden yapacağınız katkılar için çok teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki CHP ruhuna uygun hoşgörüyle, güzel bir yarış içerisinde delege seçimlerimizi ve kongremizi tamamlayacağız. Bu akşam da niyetini beyan eden aday arkadaşlarımızdan Berker Esen kardeşimizin adaylık toplantısı için buradayız. Ben kendisine sözü vermek istiyorum, çıkmış olduğu yolda tüm aday arkadaşlarımla beraber başarılar diliyorum” dedi. Göçengil, toplantıda bir müddet Esen'e eşlik ettikten sonra salondan ayrıldı.

“BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE YAŞAMAK İÇİN ADAYLIĞIMI KOYMUŞ BULUNUYORUM”

Göçengil'in ardından partililere hitaben bir konuşma yapan Esen, açıklamasında şunları kaydetti: “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bütün ümidim gençliktedir" sözünü kendime şiar edinerek çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayarak kıymetli vaktinden zaman ayırıp partimize gelen saygıdeğer parti büyüklerim, dava arkadaşı genç kardeşlerim, kıymetli partililerim ve Silivri'mizin değerli basın emekçileri hepinize hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum. Büyük Şair Nazım Hikmet'in dizelerinde bahsettiği "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine" fikrini bir kez daha hayata geçirmek için Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığına adaylığımı koymuş bulunmaktayım.

“PARTİMİN VERDİĞİ HER GÖREVİ GURURLA YERİNE GETİRDİM”

Değerli partililerim yaklaşık on sene önce gençlik kolları yönetiminde görev alarak başlayan aktif siyasi hayatımda partimin verdiği her görevi onurlu bir partinin devrimci bir genç neferi olarak azim ve gururla yerine getirmeye çalıştım.

“SEÇİM TECRÜBESİ YÜKSEK BİR KİŞİYİM”

Siyasi hayatım boyunca parti içi seçimler hariç hangi makamda olursak olalım en kutsal görevin parti üyeliği olduğunu asla unutmadan 2 Cumhurbaşkanlığı seçimi, 4 Genel Seçim, 2 Yerel Seçim, 1 Referandum Seçimi ve demokrasi zaferi ile sonuçlandırdığımız 23 Haziran Seçiminde çeşitli görevlerde yer aldım. Şahsım olarak da bu seçimlerin 3'ünde Seçim Koordinasyon Merkezi başkanlığı görevlerini üstlendim. Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olarak yeri geldi gece yarıları direk tepelerinde partili genç kardeşlerimle partimizin bayraklarını astık; yeri geldi o bayrağı yorgan belleyip soğuk kış günlerinde genç kardeşlerimle partimiz için sokakta mücadele verdik. Yeri geldi bizlere hem annelik hem ablalık yapan kadın kollarımızla birlikte 35 mahalleyi karış karış gezip çalmadık kapı bırakmadık. Yeri geldi ilçe örgütümüzle birlikte mahalle ziyaretlerinde sıkmadık el bırakmadık. Örgütümüz tarafından bize verilen her görevi yerine getirdik.

“PARTİM HER ZAMAN HAYATIMIN ODAK NOKTASI OLDU”

Geçen bu süreç içerisinde parti çalışmalarında aktif rol alırken üniversite ve yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği bir genç olarak vatan borcumu ödedim. Bu parti çatısı altındayken geçtiğimiz aylarda mutlu bir yuva kurdum. Kıymetli partililerim demem o ki en güzel anlarımda ve en zorlu dönemlerimde partim her zaman hayatımın odak noktası oldu.  Bu süreç içerisinde beni bir an olsun yalnız bırakmayan Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütüme sonsuz şükranlarımı bir kez daha sunuyorum.

“YÖNETİLEN DEĞİL, YÖNETEN OLMAK İDDİASI İLE ÇIKTIK”

Saygıdeğer partililerim, sözlerimi çok uzatmadan adaylık kararımı nasıl aldığımdan bahsetmek istiyorum. Biz bu yola fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler olarak, yönetilen değil yöneten olmak iddiası ile çıktık. Dimdik ne istediğini bilen, ses getiren ve fikir söyleyen bir yapıyı hep birlikte yeniden tesis etmek için çıktık. Hırsla, iktidara olan inancımızla, yüreğimizdeki adalet kavramıyla durmadan mesafe alacağız ve hep beraber bir adım öteye taşıyacağız.

“BİZ BU PARTİYİ YERELDE VE GENELDE İKTİDAR YAPMAK İSTİYORUZ”

Değerli partililerim biz genciz; bu ülkenin dünüyüz, yarınıyız ama en önemlisi bugünüyüz. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi; “Korkak kan, daima mahlûktur. Cesaret gösteren ve tehlikeye atılan kazanır.” Bizler bu yolculuğa hep birlikte yorulmamak için çıkıyoruz, sizleri de bu mücadeleye omuz vermeye davet ediyoruz. Hep birlikte bu yolu iktidar inancıyla yürümek istiyoruz. Konuşacağız, anlatacağız, belki aramızda tartışacağız ama en doğrusunu aile olarak gördüğümüz örgütümüz içerisinde bulacağız. Kim ne derse desin bizim amacımız farklı; yolumuz belli biz bu partiyi yerelde ve genelde iktidar yapmak istiyoruz. Büyüklerimizin de bize olan desteği, güveni, inancı ile güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.

“BÜTÜN HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK”

Her şeyden önce bu partiye emek veren gençler olarak içimizde taşıdığımız heyecanımız, çok güzel projelerimiz var. Silivri'deki iktidarımızı geri almak adına yönetimimizle, meclis üyelerimizle, kadınlarımızla, gençlerimizle ve en önemlisi fedakâr partililerimizle güzel işler yapacağız. Bununla ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık. Gerekli kaynaklarımızı oluşturduk.

“KATILIMCI VE DİNAMİK BİR YÖNETİM SERGİLEYECEĞİZ”

Değerli partililerim sizlere buradan söz veriyorum. Biz sokakta olacağız. Bugüne kadar 35 mahallede nasıl örgütlendiysek ana kadememizi de öyle örgütleyeceğiz. Katılımcı bir yönetim anlayışı ile komisyonlar kurup aktif bir şekilde çalıştıracağız. Herkesi sürecin içine dâhil edeceğiz. Bu yola baş koyduk. Bu yola dair çok güzel hedeflerimiz, ideallerimiz var ve bunları da hayata geçirmek için sizlerden bana ve ekibime fırsat vermenizi ve destek olmanızı istiyoruz. Sizlerden aldığımız cesaret ve güvenle yürümek değil, koşmak istiyoruz.

“BİRLİKTE YOL YÜRÜDÜĞÜM PARTİ ÖRGÜTÜME TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUM”

Birlikte yol yürüdüğüm çarşıda, pazarda, meydanlarda, sokaklarda her türlü görevi yerine getirerek partimize emek veren gençlik kolları yöneticilerim, mahalle sorumlularım ve partili genç kardeşlerime, birlikte Silivri'mizi karış karış dolaştığım fedakâr kadın kollarımıza, yıllardır omuz omuza mücadele ettiğim ilçe yönetim kurulu üyelerimize, mecliste Silivri'miz için mücadele eden belediye meclis üyelerimize, partimiz için mücadele eden ve partimizin sözünü söyleyen ilçe başkanlarıma, belediye başkanıma ve partililerime şahsıma görevim boyunca bana olan inançlarından ötürü sonsuz teşekkür ediyorum.

“KOLTUK UĞRUNA İDEOLOJİMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Onurlu bir partinin, onurlu ve devrimci bir genci olarak buradan tüm partililerimize söz veriyorum. Her koşulda Büyük Atatürk'ün biz gençlere emanet ettiği Cumhuriyet'e ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne sahip çıkacağız. İktidar koltukları uğruna ilkelerimizden ve ideolojimizden taviz vermeyeceğiz. Şartlar ne olursa olsun kendi ikbalimiz ve hırslarımız uğruna partimize zarar vermeyeceğiz. Ve hangi makamda olursak olalım en kutsal görevin parti neferliği olduğunu asla unutmayacağız.

“KENDİMİ AİLEM BİLDİĞİM SİZ DEĞERLİ PARTİLİLERİME EMANET EDİYORUM”

Sözlerime son verirken belirtmek isterim ki bu partiye on yıla yakın emek vermiş 27 yaşında Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığına aday olan bir kardeşiniz olarak gençliğimin heyecanı ve iktidara olan inancımla kendimi ailem bildiğim siz değerli partililerime emanet ediyor bu yolu birlikte yürüyeceğimize inanıyorum. Bu akşam beni yalnız bırakmayıp katılım gösterdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Esen, bu kararını açıkladıktan sonra salonda adeta alkış tufanı koptu.

Hazal BAŞARAN

 

 

  • ETİKETLER
PAYLAŞ
« Önceki Teşekkürler
Sonraki » MHP’den bir dizi ziyaret

YORUM YAP