Engin Akın

2. Lig kapısı Silivrispor’a açık

Yeni sezonun başlamasına oldukça az bir zaman kaldı.

Heyecan şimdiden yükseliyor.

Beklentiler yüksek.

Hedef ise 2. Lig.

Şimdiye kadar hiçbir yönetici hedefimiz 2. Ligdir diye bir açıklamada bulunmadıysa da yapılan transferler bunu doğrular nitelikte. Onun için de hedef içir 2. Lig yazmak normal.

Takım yakın zamanda 2. Lige çıkmasıyla birlikte her yeni sezon da beklentiler yüksek oluyor. Gelinen noktada kurulan takımın eksikleri olsa da bir üst lig için kurulduğu gözlemleniyor.

Futboldan anlamayan biri bile tek tek isimleri incelediğinde hedefin bir üst lig olduğunu anlaması kolay olur.

Tek tek isimler üzerinde durmanın anlamı yok. Sezon açılışından bu zamana kadar izlediğim kadarı ile takım oturmaya başlıyor. Gelen isimler birbirleriyle kaynaşıyor ve takımdaşlık yolunda ilerleme kaydediliyor.

Grupta bizi zorlayacak takım sayısı bir elin parmaklarından az. Şuan ki kadroya takviye yapılmadığı takdirde Play-Off garantisi veririm ben.

Play-Off oynamak garanti belki ama şampiyonluk için yapılması gereken kesenin ağzının azıcık açılması.

Grupta şampiyon olmak kaçınılmaz. Öyle bir el çekti ki grubu valla helal olsun. Kura çekiminden sonra da kendisine dediğim gibi ellerin dert görmesin. Helva gibi grup çektik.

Gruptaki çoğu kulüp takım kurmuyor. Mevcutlarla ve o mevcutların yanına altyapılardan takviyelerle girecek lige. Bu durum da bizim avantajımıza olacaktır.

Her şey böyle olunca işler kolay gibi görülebilir ama bu da bizi yanıltabilir. Futbolda hiçbir zaman 2+2=4 yapmaz. Hesap burada başlıyor zaten.

Genele baktığımızda iç sahada maç vermezsen dışarıda da biraz puan topladığında zaten Play-Of'un en güçlü adayı oluyorsun.

İşte bu süreci iyi yönetmek önemli. Sakin olmak, o sakinliği korumak, havaya girmemek, ayaklar yere sağlam basarak hedefe kilitlenmek zorundayız.

Şampiyon olmak o kadar zor değil. Mevcut olan defansa aynı kalitede yedek alınması şart. Bülent ve Mehmet iyiler ama ya sakatlanırlarsa? Bunun için yedeklerinin olması ve bu yedeklerin de her an oynayabilecek kapasitede olması şart.

Orta sahada sıkıntı yaşanacağını sanmam ama dikine oynayan bir isim daha olsa kafalar rahatlar gibi. Çağrı, Metin ve Tolgahan ile birlikte Sercan dörtlüsünü aynı anda oynatamayacağınıza göre dikine oynayan bir isme ihtiyaç doğabilir.

Forvet hattında ise büyük eksiklik var. Emrah Bedir iyi ve kaliteli bir oyuncu ama tam bir forvet değil. Tıpkı bizim İsmail Düzgün gibi bir oyuncu. Hırslı inatçı ve yırtıcı, gördüğü yerden vuran. Lakin Emrah'ın yanına bir pivot santrafor olursa daha çok daha kolay gol buluruz.

İşte bunlar sağlandığında şampiyonluk kaçınılmaz olur ve altın tepside sunulmuş olur bize. Biraz kesenin ağzı açılmalı, ya şampiyonluk ya da Play-Off ikinden biri seçecek olan yönetim olacaktır. Sonrasında ise bize de desteklemek düşecektir…

YORUM YAP