Yıldız: Silivri’yi huzur ve refahın kendi yapacağız

Yıldız: Silivri’yi huzur ve refahın kendi yapacağız

28.11.2023 15:57:36

“Silivri hayallerin temsilcisi olarak hepimizin yarınlarını kurmak, bu kenti huzur, güven ve refahın kenti yapmak için Silivri Belediye Başkanlığına adayım” diyen Melih Yıldız, “Biliyoruz- inanıyoruz- başaracağız- kazanacağız. Yolumuz açık olsun” şeklinde konuştu.
Melih Yıldız, yoğun bir destekçi topluluğu ve ailesi eşliğinde Silivri Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuru formunu Pazartesi akşamı CHP İlçe Başkanı İbrahim Kömür'e teslim etti. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, STK Temsilcileri, meclis üyeleri, meclis üyesi adayları, partililer Yıldız'ın adaylık başvurusuna destek verdiler. Bora Balcıoğlu, Melih Yıldız ile katılımcıları selamlarken, Doruk Bulut da programda hazır bulundu.
YILDIZ: SİYASETİ, KASABAMA DEĞER KATMAK İÇİN YAPTIM
Büyük bir coşku ile parti binasına ulaşan Yıldız, destek için salonu dolduranlarla selamlaştıktan sonra aday adaylığı açıklamasına yönelik duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “Silivri'mizin dört bir yanından soğuk havaya rağmen, bana inanarak, güvenerek, destek veren, aynı toprağa basmaktan, aynı havayı solumaktan gurur duyduğum, bu şehrin meydanlarında sokaklarında bir arada yaşamaktan onur duyduğum, hüznümüzü sevincimizi birlikte paylaştığımız, kıymetli hemşehrilerim, değerli CHP'liler yoldaşlarım, yol arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Silivri'mizin yiğit kadınları mert kadınları hoş geldiniz. Yarınlarımızın umudu genç kardeşlerim hoş geldiniz. Tecrübeleriyle yolumuza ışık tutan yaş almış büyüklerim hoş geldiniz, 100 yıllık çınar CHP'mizin ilçemizdeki başarısında büyük pay sahibi olan,sandık görevlilerimizden, mahalle başkanlarımıza,geçmiştegörev yapan ve bugün yapmakta olan kadın kollarımız, gençlik kollarımız, ilçe yöneticilerimiz ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz hoş geldiniz. Yıllardır birlikte görev yapmaktan mutlu olduğum çok kıymetli muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın çok kıymetli başkanları hoş geldiniz. Basınımızın çok değerli temsilcileri kıymetli arkadaşlarım hoş geldiniz. Sizleri en derin duygularımla sevgilerimle saygılarımla selamlıyorum.
2009 yılında Silivri Belediye Meclis üyesi olarak başladığım siyasi hayatıma 2014 yılında İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyeliği'nin yanı sıra Silivri Belediye Meclisi 1. Başkan Vekilliği görevlerinde bulundum. 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler ve Yerel Yönetim Seçimlerinde Silivri halkının teveccühü ile İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi olarak yeniden seçildim. Yine bu dönem üstlendiğim CHP Silivri Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği'nin yanı sıra İBB Tarım, Orman, Hayvancılık ve Su Ürünleri Komisyonu Üyeliği'ni sürdürmekteyim.
15 yıllık siyaset hayatımda hep Silivri'yeve Silivri'de yaşayan hemşehrilerime faydalı olabilmek için mücadele ettim. Siyaseti, her zaman çevremde gördüğüm yanlışları, eksikleri düzeltmek; doğduğum, doyduğum hayatımın her aşamasında sokaklarında olduğum kasabama,değer katmak, çağı yakalayan, kültür ve sanatla harmanlanmış, uygar kentler seviyesine taşımak için yaptım.
“İNANÇLA, HEYECANLA, KARARLILIKLA YOLA ÇIKIYORUM”
Şimdi 15 yıllık tecrübemi katabileceğim bir inançla, heyecanla, kararlılıkla yola çıkıyorum. Daha önce bir konuşmamda da söylemiştim: “Yoldaşın güzelse yol yormaz” diye. Bugün burada bu yolu birlikte yürüyeceğimiz siz değerli yol arkadaşlarım ile bu heyecanı, bu kararlılığı paylaşmak istiyorum.
“ÜRETİCİMİZİN ZENGİNLEŞTİĞİ BİR SİLİVRİ HAYALİ İLE YOLA ÇIKIYORUZ”
Bugüne kadar üstlendiğim tüm sorumlulukların, tüm görevlerin yanına bir yenisini daha eklemek arzusu ile sizlerin huzuruna geldim. Bereket fışkıran toprakları ile ülkemizin gıda ihtiyacına yönelik çözümler üreterek üreticimizin zenginleştiği bir Silivri hayali ile yola çıkıyoruz.
“GENÇ KARDEŞLERİMİN TALEPLERİNİ BİLİYORUZ, BU TALEPLERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ”
Çağın gerektirdiği eğitim ve işimkanlarından faydalanamayan, bu kentte bulamadığını başka kentlerde arayan Silivri'ye dair hayal kuramayan genç kardeşlerimin taleplerini biliyoruz, bu talepleri gerçekleştireceğimiz bir Silivri hayali ile yola çıkıyoruz.Daha fazla kadınının istihdama ve üretime katıldığı, kentine, kendine daha fazla güven duyduğu bir Silivri hayali ile yola çıkıyoruz.
Bu kente değer katmak için işini, yatırımını,geleceğini burada kuran, bu kentin yaşayanlarına istihdam sağlayan sanayicimizin, turizmcimizin daha fazla ürettiği ve kent ekonomimize daha fazla katkı sağladığı bir Silivri hayali ile yola çıkıyoruz.
Kıymetli yol arkadaşlarım; burada saydığım ya da sayamadığım bu hayaller Silivri'ye dair yalnızca benim hayallerim değil. Bu hayallerin sizin hayalleriniz olduğunu biliyorum. Bunu hem gözlerinizde görüyor hem de hissediyorum. Bu hayallerin temsilcisi olarak hepimizin yarınlarını kurmak, bu kenti huzur, güven ve refahın kenti yapmak içinSilivri Belediye Başkanlığınaadayım.
“UMUTLARI TEKRAR YEŞERTMEK İÇİN ADAYIM”
Ben sizlerin gözüne baktığımda gördüğüm umutsuzluğu tekrar umuda döndürmek için adayım.Bu kent için umutlarını yitirmiş genç kardeşlerimin umutlarını tekrar yeşertmek için adayım.Darda olana zorda olana şefkatli elimi uzatmak için adayım.Bu güzel kenti aydınlık geleceğe taşımak için adayım.Tüm hemşehrilerime“İyiki Silivri'de yaşıyorum” dedirtmek için adayım.
Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında daha güçlü bir Silivri için birleşmeye, bütünleşmeye, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı aydınlık yolda benimle birlikte koşmaya hazır mısınız? Hazır mısınız?
Çok kıymetli yol arkadaşlarım; 31 Mart gecesi emin olun ki: “Hep bir ağızdan bir zafer türküsü söyleyeceğiz,
Anamızın sütü gibi ak.
Hep bir ağızdan bir zafer türküsü söyleyeceğiz.
Kalelerin burcuna çekilirken zaman.
Hep bir ağızdan bir zafer türküsü söyleyeceğiz,
Eşsiz ve kahraman…”
Biliyoruz- inanıyoruz- başaracağız- kazanacağız. Yolumuz açık olsun. Kendimi önce Allah'a sonra size emanet ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
TEŞEKKÜR ETTİ
Ayrıca bu akşam bu partinin bir evladı olarak burada sizlerle bir arada olmamıza vesile olan İlçe Başkanımız Sayın İbrahim Kömür ve ilçe yönetim kurulu üyelerimize, Kadın Kolları Başkanımız Sayın Derya Ural Erdim ve Yönetim Kurulu üyelerine, Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Mehmet Noyan Öpçin ve yönetim kurulu üyelerine, yine bu geceyi organize eden birçokarkadaşım ve kardeşime, siz değerli dostlarıma, yol arkadaşlarımayürekten teşekkür ediyorum.”
Yıldız için gelen onlarca kişi parti binası dışında kendisini tebrik etmek için dakikalarca beklerken, CHP'nin belediye başkan aday adayı her birini selamlayıp, teşekkürlerini iletmek için gayret gösterdi.

Sevginar SALİ

YORUM YAP