İmamoğlu, Silivri Halk Buluşmasında konuştu

İmamoğlu, Silivri Halk Buluşmasında konuştu

25.03.2024 10:10:17

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri halk buluşmasında konuştu ve“Ekrem İmamoğlu İstanbul'da, Bora Balcıoğlu Silivri'de belediye başkanı olacak. Biz, kim hangi partiden, hangi görüşten, hangi inançtan; dönüp bakmadık, bakmayız. Canla, başla çalışırız. O sayede biz, Silivri'ye 5 yılda, yıllardır görmediği hizmeti sunduk. Çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
İktidar kanadının, tüm engellemelere rağmen iş üretmelerinin önüne geçemediğini vurgulayan İmamoğlu, “Yeter ki siz onlara izin vermeyin. Yeter ki siz, 31 Mart'ta israfçıları tarihe gömün. Yeter ki siz, rantçıları tarihe gömün. Bir daha ‘israf, rant' diyen insanlar, İstanbul'da bir göreve gelemeyecekler. İstanbul'da, bir daha ihaneti gözünden okuduğunuz hiç kimseyi, bu şehirde yönetime getirmeyeceksiniz. Bu şehir artık bu virüslere karşı bağışıklık kazandı. 5 yıl boyunca bunu öğrendi. Dolayısıyla, bir avuç insana çalışana, asla oy vermeyin. Onlara oy vermemek yetmez. Oylarınızı, güçlerinizi birleştirin. Birleşe birleşe kazanacağız” diye konuştu.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Silivri Belediye Başkan adayı Bora Balcıoğlu ile birlikte ilçe turu yaptı. Vatandaşlar, İmamoğlu ve Balcıoğlu'na yol boyunca sevgi gösterilerinde bulundu. İmamoğlu, ilçe turunun ardından, Silivri Atatürk Meydanı'nda düzenlenen halk buluşmasında coşkulu bir kalabalığa konuştu. Yaklaşık 1 hafta sonra sandığa gidileceğini hatırlatan İmamoğlu, “Sandıktan çıkacak sonuç, hepimizin tabii ki başının üstüne. Biz, milletçe seçim sonuçlarını saygıyla karşılamayı biliriz. Öyle değil mi? sonuç ne olursa olsun, vatandaşlar olarak, birbirimize saygı gösteririz; öyle değil mi? Ama bu ülkede sonuçları beğenmediği zaman, seçimleri yok sayan bir anlayış var” dedi.
“BİRİNE SİYASETEN İFTİRA ATILIR MI?”
31 Mart 2019 seçimlerini hatırlatan İmamoğlu, “Aynı zarftan dört pusula çıkarıp, sadece birini geçersiz sayan ve geçersiz gösteren o anlayışı hatırlıyoruz değil mi? Seçimi iptal ettirdi. Bununla yetinmedi ne yaptı? Bizi çalmakla suçladı. Sandık görevlilerini terörist ilan etti. ‘Hırsız' dedi mi? İftira attı mı? Ama ne yaparlarsa yapsınlar, mahkemeden döndü, milletten döndü. Millet, onlara yalanlarının bedellerini ödetti mi? İşte hep söyledik; o iftiraları, yalanları söylemeyin. Onlar ne yaptılar? Yalanları söylediler, iftiraları attılar. Seçim bitti, 806 bin oy farkı yediler. Millet gereken cevabı verdi. Hiçbir şey yokmuş gibi seçimden sonra ne dedi; hatırlayın? ‘Siyaseten söyledik' dediler. Birine siyaseten yalan söylenir mi? Birine siyaseten iftira atılır mı? Böyle bir şey olabilir mi” diye konuştu.
“İMAMOĞLU İSTANBUL'DA, BALCIOĞLU SİLİVRİ'DE BELEDİYE BAŞKANI OLACAK”
Silivri'yi başka bir siyasi anlayışın yönettiğini hatırlatan İmamoğlu, “Burayı, başka partili değil görmezden gelmedik. Burada bazı konularda bizi yok saysalar da arkamızdan kötü konuşsalar da ekranda siyaset yapsalar da biz, Silivri halkına hizmet etmekte en önde koştuk. 39 ilçede aynısını koştuk. İstanbul'da çok çalıştık. İcraatçı, halkçı belediyeciliği size yaşatmak istedik. Şimdi o icraatçı, halkçı, cumhuriyetçi, vatandaşını seven, insanını seven, siyasi talimat geldiğinde ‘pıt' deyip susan değil, vatandaşının hakkını arayan, hukukunu koruyan bir Belediye Başkanı İstanbul'da. Ekrem İmamoğlu İstanbul'da, Bora Balcıoğlu Silivri'de belediye başkanı olacak. Biz, kim hangi partiden, hangi görüşten, hangi inançtan; dönüp bakmadık, bakmayız. Böyle bir şeyi aklımızın ucuna getirmeyiz. Canla, başla çalışırız. O sayede biz, Silivri'ye 5 yılda, yıllardır görmediği hizmeti sunduk. Bunlar, her yolu kendine mubah görsünler; biz çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“TOPLANMIŞLAR, ANKARA'DAN İSTANBUL'A GELMİŞLER”
Ankara'dan gelen 17 bakanın İstanbul'a seçim çalışması yapmasını eleştiren İmamoğlu, şunları söyledi: “Toplanmışlar, Ankara'dan İstanbul'a gelmişler. Bütün bakanlar burada. Sanki Türkiye'nin dış ilişkilerle ilgili hiçbir sorunu yok. Dışişleri Bakanı burada. İçişleri Bakanı burada. Yetmez; Sağlık Bakanı burada. Daha da yetmez; Adalet Bakanı burada. Yahu hepiniz toplandınız, geldiniz. Hepiniz gelin, önemli değil. Ama adayınıza yazık, adayınıza. Bu kadar küçük düşürmeyin. Bakın küçük düşürmeyin. Bu neye benziyor biliyor musunuz? ‘Toplanalım Silivri'ye gidelim.' Kardeşim, bizim burada aslan gibi başkanımız var, ekip arkadaşları var, ilçe başkanı var, meclis üyeleri var; çalışıyor. Biz seçim boyunca iki defa geliriz, yeter. Ama onlar, Ankara'dan toplanmış gelmişler. E iyi yapmışlar, hoş gelmişler. Dertleri ne biliyor musunuz? Bunların derdi, milletin seçim kazanması değil. Bunların derdi, bir avuç insanın seçim kazanması. Korkuyorlar. En çok da neden korkuyorlar biliyor musunuz? Bir kişiye hesap verememekten, bir kişiye. Bizim bir tek Allah korkumuz var. Bir de milletimize mahcup olma korkumuz var. Onun dışında Allah kulundan korkmayız biz. Biz, 100 yıl önce, bu topraklara Cumhuriyeti emanet eden, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığından giden, Cumhuriyetin, milletin evlatlarıyız. Bundan hiç vazgeçmeyeceğiz.”
“NE DEDİ? ‘METROLARA SAHİP ÇIK HA' DEDİ”
Silivri'de; Selimpaşa'dan Ortaköy'e, Kadıköy'den Çanta'ya, Seymen'den Silivri'nin merkezine kadar hemen her noktayı sayabileceğini belirten İmamoğlu, rakibi Murat Kurum'a şu sözlerle göndermelerde bulundu: “O bir tane sayamaz, onu söyleyeyim. Listeyi verseniz okuyamaz. Vallahi ‘Ortaköy' deseniz, zanneder ki bu Beşiktaş'taki Ortaköy, üstünü çizer. ‘Kadıköy' deseniz; zanneder öbür Kadıköy, üstünü çizer. ‘Arkadaşlar yanlış yazmış' der, söyleyeyim. Neyse, daha fazla bahsetmeyelim. Şimdi onun da canını sıkmayalım, inşallah 31 Mart'ı çıkarsın, bir hayat dersi alsın. Zaten Sayın Cumhurbaşkanı ona ne dedi televizyonda? Hatırlayın. Bakın bunu anlatacağım. Ne dedi? ‘Metrolara sahip çık ha' dedi. Yahu, sanki kendi babasının malına sahip çıkacak. Yahu, onu yapan bakanlık kimin? Milletin. Benim, senin; öyle değil mi? Bizim yaptığımız metrolar kimin? Senin, benim, milletin; öyle değil mi? O diyor, ‘Sahip çık' ona. Ben de dedim ki, ‘Yeni görevi belli oldu. İstanbul merkezden Gayrettepe'den, Halkalı'dan İstanbul Havalimanı'na gidecek metroların herhalde güvenlik şefi yapacak onu' dedim. Bu kadar anlayışları bozulmuş bir düzene, artık kendi görevlerini hatırlama zamanı. Geçmişten bugüne notlarını verdiğiniz bu insanlara, 31 Mart'ta, hak ettikleri notu verecek misiniz? Tabii ki sıfır değil mi?”
“SİLİVRİ, BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ”
“5 yılda 25 yıla bedel iş yaptık, 10 yılda 50 yıla bedel iş yapacağız” diyen İmamoğlu, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Bizi engellemeye çalıştılar. Başaramayacaklar. Yeter ki siz onlara izin vermeyin. Yeter ki siz, 31 Mart'ta israfçıları tarihe gömün. Yeter ki siz, rantçıları tarihe gömün. Bir daha ‘israf, rant' diyen insanlar, İstanbul'da bir göreve gelemeyecekler. İstanbul'da, bir daha ihaneti gözünden okuduğunuz hiç kimseyi, bu şehirde yönetime getirmeyeceksiniz. Bu şehir artık bağışıklık kazandı, bağışıklık; bu virüslere karşı bağışıklık kazandı. 5 yıl boyunca bunu öğrendi. Dolayısıyla, bir avuç insana çalışana, asla oy vermeyin. Onlara oy vermemek yetmez. Oylarınızı, güçlerinizi birleştirin. Birleşe birleşe kazanacağız. Silivri, birleşe birleşe kazanacağız. Particilik zamanı değil. Zaman, birlikte olma zamanı. Zaman, hep birlikte mücadele etme zamanı. Zaman, İstanbul ittifakı zamanı. Zaman, halkçı büyük bir ittifak kurmanın zamanı. Zaman, vicdan ittifakı kurma zamanı. Süreç, partiler ötesi bir süreçtir. Onların gözü, ranttan başka bir şey görmüyor. Biz ise, 16 milyon vicdanlı mert, çalışkan, İstanbul'un muhafızı, milletin ittifakının neferleriyiz. Biz kazanacağız. 31 Mart'ta millet kazanacak. 16 milyon kazanacak. İnşallah mertlik kazanacak, mertlik. Belediyecilik kazanacak. Hep birlikte kazanacağız.”

BALCIOĞLU:BU İŞ OLMUŞ

Silivri Sahili Atatürk Meydanı'nda gerçekleşen halk buluşması, binlerce Silivriliyi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanında topladı. İmamoğlu, burada Balcıoğlu'na tam destek vererek, Silivri halkından Balcıoğlu'na oy vermesini istedi.

İlk olarak sahneye çıkan Balcıoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Sevgili Silivri halkı, hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu coşku ve heyecan gösteriyor ki bu iş olmuş… İstanbul'un değerli kahramanı, Ekrem İmamoğlu'na hoş geldiniz demek istiyorum," diyerek İmamoğlu'na ve Silivri halkına teşekkürlerini sundu. Balcıoğlu'nun konuşması, meydandaki vatandaşlar tarafından coşku ile karşılandı.

CUMHURİYET VE ATATÜRK DEĞERLERİNE VURGU

Balcıoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına vurgu yaparak, "Bugün burada, Cumhuriyetimizi ve CHP'yi daha ileriye taşımak için, sizlerle birlikte omuz omuza yürüyeceğiz," dedi. Atatürk'ün "Benim iki büyük eserim" dediği Cumhuriyet ve partisi için Silivri'de yeni bir başlangıç yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

"İSTANBUL'DA İMAMOĞLU, SİLİVRİ'DE BALCIOĞLU" YENİ BAŞLANGICIN SİMGESİ

Balcıoğlu ve İmamoğlu, "İstanbul'da İmamoğlu, Silivri'de Balcıoğlu" sloganıyla Silivri'de yeni bir dönemin başlangıcını müjdeledi. Balcıoğlu, laiklik, demokrasi ve adalet ilkeleri ışığında, daha yaşanabilir bir Silivri için var gücüyle çalışacağını belirtti. Ayrıca, "1 Nisan'dan sonra Silivri halkının iradesiyle yönetilecek," diyerek, halka dayalı yönetim anlayışının altını çizdi.

Balcıoğlu, "İstanbul'u meclis çoğunluğuyla kazanmak, Ekrem Başkanımız yeniden İBB Başkanı yapmak için," diyerek, halktan destek istedi.

 

YORUM YAP