36 yaşındaki Alper Balaban’a BAL’dan transfer teklifi

36 yaşındaki Alper Balaban’a BAL’dan transfer teklifi

24.01.2022 11:54:11

Türkiye Futbol Federasyonu bir yandan yaş kontenjanını daha da aşağı çekmeye çalışırken, takımları tecrübeli oyuncuları kadrolarına katma çabalarına devam ediyorlar.

Futbolcular, tecrübelendikçe daha iyi oynuyorlar ve maç performansları yükseliyor. Kariyerini sürdüren ve şampiyonluğa oynayan bazı futbolcular genç yıldızları geride bırakıyor. Bu futbolculardan birisi de Kağıthanespor'un ön liberosu İsmail Alper Balaban. 2002 yılında Orhan Keçeli Stadında Sarıyer Deplasmanlı Süper Gençler Liginde maçı yönettiğim ve "bu oyuncu profesyonel olacak" dediğim İsmail Alper Balaban, geride kalan 19 senede hiç eskimedi. Sarıyer'de futbola başlayan ve aynı takımda profesyonel olan Balaban, Bilecikspor, Sancaktepespor, Orhangazispor, Küçükçekmecespor'da profesyonel olarak 10 sene görev yaptı. Arnavutköyspor ve Arnavutköy Belediyespor (5 sezon), Kuştepespor, Vefa ve Şafakspor'da forma giydi ve Süper Amatör Ligdeki Kağıthanespor ile kariyerini devam ettiriyor.

Ön llibero, stoper ve sağ bek mevkilerinde görev yapan Alper'e Tekirdağ grubundan mücadele eden bir Bölgesel Amatör Lig takımından ciddi bir transfer teklifi yapıldı. Sadece Alper'e değil, Kağıthanespor'daki birçok oyuncunun talipleri var. Bilhassa sağ kenar oynayan Tolga, stoper Şükrü Can, 36 yaşındaki forvet arkası Ahmet Rafet Erbaş, sağ bek Eray Can ile forvet Ali Kemal Bilir'e ilgi üst düzeyde. Bu sezon ortaya koydukları performansla takımının skor yüküne büyük katkıda bulunan İsmail Alper Balaban, 36 yaşında transfer yapacak mı hep birlikte göreceğiz ancak ben Alper'in en az 7 sene daha rahatlıkla forma giyeceğini düşünüyorum.

Ali Kemal Demir


YORUM YAP