Zafer Yalçın: Gölgeleme gayreti beyhude bir maksat

Zafer Yalçın: Gölgeleme gayreti beyhude bir maksat

22.05.2020 20:25:41

MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, yaptığı yazılı açıklama ile CHP İlçe Başkanı Berker Esen'in son dönem İBB hizmetlerini sahiplenme tutumunu eleştirdi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın ısrarlı ve kararlı takibi ile İBB tarafından bölgemiz ihtiyaçlarının karşılandığı çalışmalara yönelik CHP İlçe Başkanı Berker Esen'in sahiplenme gayretlerine MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın'dan açıklama.

“Silivrili vatandaşlarımız, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adayımız Volkan Yılmaz, sizlerin teveccühleri ile Silivri Belediye Başkanı seçildi.

“BİR YILDA TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK PROJELER ÜRETİLDİ”

O tarihten bugüne kadar geçen bir yılı aşkın süredir, Türkiye'ye örnek olacak projeler üretildi, geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuştur. Bundan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Silivri İlçe Teşkilatı olarak gururluyuz ve mutluyuz.

“BİR DİĞER GURURUMUZ; HERKESE EŞİT VE ADALETLİ HİZMET YÖNETİM ANLAYIŞI”

Bir gurur daha yaşıyoruz ki, o da seçilmiş olan bir belediye başkanının herkese eşit ve adaletli hizmet ulaştırmak gibi bir yönetim anlayışında bulunmasıdır. Her belediye başkanı seçildiği tarihten itibaren siyasi gömleğini bir kenara bırakarak, vatandaşlara hizmet için eşit bir yaklaşım göstermelidir. Bizim politika ve hizmet anlayışımız bunu gerektirir ve öyle de olur.

“GAYRET VE ÇABALARI BALTALAMAK SİYASİ NEZAKETSİZLİKTİR”

Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'ın yaptığı çalışmaları vatandaşlarımız tarafından takdir edilmektedir. Marka Kent Mutlu Silivri için gayretleri ortadadır. İlçeyi bütüncül bir hizmet anlayışı ile yönetme çabaları hepimizin malumudur. Bu gayretleri baltalamaya çalışmak veya engel olmaya çalışmak siyasi nezakete sığmamaktadır.

“ACEMİLİKLER GEREKSİZ POLEMİK VE GERGİNLİKLERE YOL AÇMAMALI”

CHP Silivri İlçe Yönetimi tarafından birkaç gündür ortaya sunulan söylemler ve sosyal medya yayınlarını yakından takip etmekteyiz. Üst üste yapılan eylemlerden dolayı farklı bir çaba peşine düştüklerini düşünmekteyiz. Silivri Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'ın tüm kurumlar ile koordineli ilişkiler yürüterek Silivri'ye hizmet etme gayretlerini, sadece kendilerine mal etme tavırları doğru bir tutum değildir. İlçe başkanının hem yeni hem genç olmasından kaynaklı acemiliği gereksiz polemiklere ve gerginliklere yol açmamalıdır.

“SİYASİ KURNAZLIK DERDİNE DÜŞMEK YANLIŞ BİR YÖNTEM”

İlçemizin birçok noktasında olduğu gibi Selimpaşa Mahallemiz Yoğurthane Mevkiindeki vatandaşlarımızın haklı talepleri olan asfalt ihtiyacı, Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'ın bizzat gündeminde ve takibinde olarak neticelendirilen bir konudur. Vakti günü gelince bu hizmet elbette gerçekleştirilecektir. İlgili kurumlar ile koordineli çalışmak Silivri'nin hayrınadır ancak bu samimi gayretleri görmezden gelerek siyasi kurnazlık derdine düşmek yanlış bir yöntemdir.

“GÖLGELEME GAYRETİ BEYHUDE BİR MAKSAT”

Her zaman ifade ettiğimiz gibi Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüm fertleri Hakk'ın, halkın ve haklının yanında olarak üzerine düşen tüm sorunlulukları yerine getirmektedir. Bu niyetle vazifede bulunan Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'ın çalışmalarını gölgeleme niyetine giren varsa, kendilerine beyhude bir maksat tercih ettiklerini hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla.”

YORUM YAP