Silivrispor’da Taylan Güraslan dönemi başladı

Silivrispor’da Taylan Güraslan dönemi başladı

30.06.2019 14:23:23

TFF 3. Ligin köklü kulüplerinden olan Silivrispor'un genel kurulu hafta sonu seçimli olağanüstü kongresini gerçekleştirildi.

Silivrispor'da kongre sürecinin başlamasına 6 adayla başlayan süreçte, genel kurula 3 aday çıktı. Ufuk Bek'in genel kurulda adaylıktan çekilmesinden sonra Taylan Güraslan ve Cenk Teker yaşanan Başkanlık yarışını Taylan Güraslan kazandı. Silivrispor Taraftarlar Derneğinde yapılan ve üyelerin çoğunluğunun katılımı ile gerçekleşen genel kurulun başlama sürecinde 6 adayla başlayan süreç kongre saatinde 3 adaya kadar düştü.  Genel kurula Taylan Güraslan, Cenk Teker ve Ufuk Bek ile gidildi. Genel kurulda başkan adaylarının konuşmalarında Ufuk Bek ve ekibinin genel kurul adaylığında çekildiğini açıklamasından sonra iki aday kıyasıya yarıştı.

YILMAZ “SİLİVRİSPOR'UN HER ZAMAN YANINDAYIM”

Silivrispor genel kuruluna gelen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Silivrispor'un bir marka olduğunu belirterek, kendi özü ile devam etmesini gerektiğini ve belediye olarak diğer spor kulüpleri ile birlikte Silivrispor'a da desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Yılmaz “ Silivrispor benimde formasını giydiğim, mutluluğunu ve üzüntüsünü yaşadığımı bir kulüp. Bu kulüp ilçemizin bir markasıdır. Bunun farkında ve bilincinde olarak Silivri Belediyesi olarak kendilerine maddi ve manevi desteğim artarak devam edecektir. Benimle görüşmeye gelen bütün adaylarımıza aynı şeyi söyledim ve bu söylediğimin de arkasındayım. Silivri denince akla Silivrispor'un geleceği bir çalışma yapılmalı. Kendi özü ile mücadele ederek başarılı olmalı” dedi.

DURU “TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Silivrispor Kulüp Başkanı Akgün Duru genel kurul öncesi yaptığı konuşmada. Silivrispor'a kulüp Başkanı olmanın gerçekten zor olduğunu ve bu kulübün misyonunun ağır olduğuna dikkat çekti. Başkan Akgün “ Silivrispor'un yıllarca kulüp Başkanlığını yaptım. Amatör kümedeyken, profesyonel ligdeyken. Burada bana en çok destek olan başta ailem olmaz üzere her kese çok teşekkür ederim. Şuanda iki liste var. İki cesaretli arkadaşım bu seçimde yarışacaklar. Kendilerine ve yönetim kurulumlarını tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

BAŞKAN ADAYLARI KONUŞMALARINI YAPTILAR

Silivrispor genel kurulunda aday olan kulüp Başkanları birer birer 10 dakikalık süreler halinde Silivrispor kulübü için düşüncelerini ve yapmak istediklerini anlatan konuşmalar yaptılar. Üyelere projelerini anlatan adaylar kendilerine destek istediler.

BAŞKANLIĞI GÜRASLAN ALDI

Yapılan genel kurulda 400 ‘ünde bir üyenin oy kullandığı öğrenilirken, 219 oyla Taylan Güraslan ve yönetim kurulu Silivrispor'un yönetim yeni yönetim kurulu oldular. İki kulüp Başkan adayının da sayımdan sonra birbirlerini tebrik ederek başarılar dilemesi genel kurula ayrı bir renk kattı.

SilivrisporKulüp Başkanı Taylan Güraslan'ın çalışma ekibi ise şu şekilde oluştu;  

Başkan Taylan Güraslan

Asil üyeler

Murat Çakır, Ömer Tabala, Hayrettin Karabulut, Nedim Bostan. Nuri Çolakoğlu, Yunus Pehlivan, Halil İbrahim Şahin, Mürsel Türk, Ramazan Kahraman, Tuncay Kamburoğlu

Yedek üyeler

Mustafa Kaya, Ahmet. Yalçın, Edip Karaman, Ramazan Işıklar, Yalçın Çakır, Sezgin Erdoğan

YORUM YAP