Engin Akın

Silivrispor’da işler yolunda

Silivrispor'da kampın ilk etabının tamamlanması ve ardından verilen ara akabinde de başlayan ikinci etap çalışmaları.

Verimli bir kamp dönemi geçirildiğini gönül rahatlığıyla dile getirebilirim. Özellikle ilk hazırlık maçı akıllardaki soru işaretlerini giderir nitelikteydi.

Modafen maçını bir bütün halinde değil de bölüm bölüm incelersek ve bu bölümleri de zihinde oyuncuları yerli yerine koyarak birleştirirsek iyiye yakın sonuçlar çıkabiliyor.

Yoksa ilk hazırlık maçını bir bütün halinde yorumlarsak yorumun sonunda her iki takımında paraşüt gerekmeksizin düşeceğini söylenebilir.

Silivrispor'da maya tutuyor gibi. Burada vermeye çalışacağım oyuncu bölgeleri yorumları hazırlık maçının sonuçları değil tüm idmanlarda gözlemlediklerimi içerir yorumlar olacaktır.

Kaleler sağlamda olacak yine kimsenin aklı kalede kalmayacak. Geçen seneden tanıdığımız üç kalecinin yanı sıra bizim eski oyuncumuz da geri geldi. Yusuf hocanın oğlu kendini oldukça geliştirmiş. Bu sene olmazsa bile bir sonraki sene kaleyi zorlayacaktır.

Defansta ise demirbaşlarla birlikte gençler umut vaat ediyor. Maç eksikliklerini giderebilirlerse ve üzerlerindeki ben amatörüm diyen gömleği çıkarabildiklerinde demirbaşlara sıkıntı çıkarabilecek kalitedeler. Tabii bunun içinde hem hocaların hem de tecrübeli oyuncuların destekleri de şart.

Orta saha tam bir karmaşa. Teknik heyetin yerinde olmak istemezdim. Birbirlerine bu kadar yakın ayakların bir araya gelmesi sıkıntı olabilir. Bu sıkıntı forma kapma savaşına dönerse Silivrispor kazanır ama oyundan küsmeler ve birbirlerine karşı tavırlara dönerse hem Silivrispor hem de oyuncular kaybedecektir.

Geçen sene bizde pek verimli olamayan Tolgahan'ın bu sezon patlama yapmasını bekliyorum. İdmanlardaki inancı, azmi ve isteği görülmeye değer. Daha önceki yazımda orta sahaya takviye şart demiştim, halt etmişim. Gerek yok eldekilerle iyi işler yaparız. Yeter ki takım olalım.

Kanatlarda ise sıkıntı çıkmaz gibi. Eksikler olsa da o kadar çatlat su kaçırmaz. Bekler ve uç kanatların birbirlerine olan sekronizeleri önemli. Ritmi yakaladıklarında çok can yakarlar. Ritim tutmazsa canımız yanar o da ayrı bir gerçek. Unutmadan eklemek isterim ki Modafen maçında ikinci yarı sağ kanatta genç bir oyuncu vardı, aklıma yazdım seni umarım daha da ileri gidersin.

Hücum hattımız hala çok zayıf. Bu halimizle en az gol yiyen takım olur ve yine en az gol atan takım oluruz. Acil bir pivot santrafora ihtiyaç var. İdmanlarda adam yiyecek konumda olan Emrah Bedir gerçeği var ama yalnız kalır rakip defansta. Tek başına rakip defansla savaşan Emrah Bedir sinirlerine hakim olamayabilir. Sağlı sollu top taşınabilirse ve pivot santrafor da zamanlaması güzel indirmeler yaparsa bol gol atarız.

Kaleye ihtiyaç yok, defansa ihtiyaç yok, orta sahaya ihtiyaç yok, kanatlara ihtiyaç yok sadece ve sadece iyi bir santrafora ihtiyaç var. Bunu da bulduk mu o zaman keyifle maçlarımızı takip eder ve kenarda gizli gizli sigaralarımızı içer muhabbetimizi yaparız.

Şuan elde var olan kadroyu küme düşürmek isteseniz de beceremezsiniz. Olayın bu yönünü sonra işleyeyim.

YORUM YAP