“Silivri’mize ve cennet vatanımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz”

“Silivri’mize ve cennet vatanımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz”

19.10.2021 13:14:11

19 Ekim Muhtarlar Günü töreninde bir konuşma yapan dernek başkanı Muharrem Eren, “Silivri'mize ve cennet vatanımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü, Silivri'de törenle kutlandı. Çelenk Törenine İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Dodurka, Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Demir, siyasi parti ilçe başkanları ve yönetimleri, il genel ve belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, gaziler ve çok sayıda davetli katılarak muhtarları bu özel günlerinde yalnız bırakmadı.

Alibey Mahallesi Muhtarı Solmaz Tüfekçi ve Fatih Mahallesi Muhtarı Sadiye Yönet, muhtarlar adına çelengi Atatürk Anıtı'na sundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşımız okundu.

EREN, MUHTARLAR ADINA TEŞEKKÜR ETTİ

Silivri Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Muharrem Eren, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Eren, kendilerine destekte bulunan yetkililere teşekkür etti, deprem ve salgın önlemlerini hatırlattı.

Eren şöyle konuştu: “Sözlerime göreve geldiği ilk günden bu yana biz muhtarlara hak ettiğimiz değeri veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bizlere ilk olarak 2015 yılında kutlanmaya başlanan Muhtarlar Gününü armağan ettiği için teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Muhtarlar olarak Silivri'mizde göreve yeni başlayan kaymakamım Tolga Toğan'a hayırlı olsun diyorum.

Muhtarlar olarak teşekkürü borç bildiğimiz kıymetli Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz görevi devir aldığı ilk andan itibaren çıkar siyaseti yerine “Mutlu bir Silivri” sloganı ile hizmet önceliğini benimsediği için şükranlarımızı sunuyoruz.

“SİLİVRİ'MİZE VE CENNET VATANIMIZA HİZMET ETMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Muhtarlar olarak hepimiz ne kadar önemli bir görevde olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Bu görev bilinci ile önce sorumlu olduğumuz mahallelere sonra Silivri'mize ve hepsinin üstünde cennet vatanımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

Aslında muhtarlık görevinin tarihine kısaca baktığımızda ne kadar önemli bir görevde olduğumuz çok net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Tam da bu noktada ülkemizde ilk demokratik seçimlerin 1800'lü yıllarda muhtarlık seçimleri ile yapıldığını hatırlatmak istiyorum. Muhtarın sözlük anlamı da seçilmiş demek dolayısıyla muhtarlar olarak aslında demokrasinin de bekçileri sayılıyoruz.

“TOPLUMU OLUŞTURAN EN ÖNEMLİ DİNAMİK OLAN AİLEDİR MUHTARLAR”

Diğer taraftan muhtarlık için aynı zamanda dünyanın birçok ülkesinde örneği olmayan kutsal bir görev de diyebiliriz. Muhtar; sırdaş demektir. Köyündeki her evin sırrını bilir ve bu sırları çok iyi korur. Muhtar; arabulucudur. Mahallesindeki aile içi sorunları çözen kişidir.

Ya da muhtar idare edendir. Muhtar devlet ile halk arasında köprüdür. Devlet tarafından bakılınca halkı, halk tarafından bakılınca devlet olarak algılanır ve anlaşılır. Özetle toplumu oluşturan en önemli dinamik olan ailedir muhtarlar.

İşte biz de Muhtarlar Derneği çatısı altında tüm muhtar arkadaşlarımla birlikte dayanışma içerisinde mahalle sakinlerimizin hak ve hukukunu koruyup kollamak adına bu kutsal görevi onurla icra ediyoruz.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

Devletimizin ve belediyemizin yapacağı hizmetleri vatandaşımızın talep ve mahallemizin sorunlarına çözüm noktasında gece gündüz demeden görevimizin başındayız.

Saygıdeğer kaymakamım kıymetli belediye başkanım ve çok kıymetli yetkililer. Marka Kent Silivri hedefimizde sizlerin de desteği ile mahallelerimizi örnek yaşam alanlarına dönüştürmeyi sürdüreceğiz bu kapsamda sözü çok uzatmadan 3 ana başlığa dikkat çekmek istiyorum.

DEPREM ÖNLEMLERİNİN ÖNEMİNİ HATIRLATTI

Sözlerime gündemimizden hiç düşmemesi gereken deprem riski ile devam etmek istiyorum. Kaymakamlığımız ve belediyemizin liderliğinde depremde mücadele kapsamında köy ve mahallemizde yapılacak tüm faaliyetler için amade şeklinde bekliyoruz.

“SALGIN İLE MÜCADELEDE GÖREV ALMAYA HAZIRIZ”

İkinci dikkat çekmek istediğim pandemi ile mücadele kapsamında salgının ilk gününden itibaren muhtarlar olarak üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirdik bu pandemiden ülkemizin bir an önce kurtulması için yeni görevlere de hazırız. Eski normalimize dönmek için var gücümüzde devletimizin ve halkımızın yanındayız.

ÇİFTÇİLİK DESTEKLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Üçüncü dikkat etmek istediğim konu ise tarım belediyemizin köylerimiz için hayati önemde olan çiftçilik konusundaki attığı adımların devam edeceğini bilmek bile bize yetiyor.

Vatanımızın bayrağımızın ezanımızın ve devletimizin her daim var olması dileğiyle muhtarlar günü etkinliğimize katıldığınız için hepinize tüm arkadaşlarım adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Son olarak dualarımızın şanlı ordumuz ile birlikte olduğunu bildirmek istiyorum. Geçmişte yedi düvele meydan okuyan şanlı ordumuz bugün de aynısını yapıyor. Operasyonu ile sadece terör örgütlerinin kökü kazınmıyor. Ayni zamanda Türkiye'yi bölmek isteyenlere bir kez daha ders veriliyor. Tüm muhtarlar olarak aynı zamanda ordumuzun da emrindeyiz Allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun.

Konuşmamı burada noktalarken başta cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere dünden bu güne vatan için siper olmuş tüm şehit ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Rabbim Türk vatan ve istiklalini, Cumhuriyeti, Necip Türk Milletini sonsuza kadar kalıcı ve bahtiyar eylesin.”

Çelenk Töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

 


YORUM YAP