Kündekâri Sanat Sergisi açıldı

Kündekâri Sanat Sergisi açıldı

22.11.2019 10:56:03

Silivri Sanat Platformu etkinlikleri kapsamında, Silivri Belediyesinin desteğiyle, platform üyelerinden Hikmet Bürkük, Kündekâri sanat eserlerini dün Silivri Belediyesi Sanat Galerisi'nde açılan sergide beğeniye sundu.

Açılışa Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, MHP İl Belediye Meclis Üyeleri Şenoğlu Türkyılmaz ve Sefer Ölçer, Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın, Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Mesut Söylet, Silivri Sanat Platformu üyeleri katılanlar arasındaydı.

Kündekâri ustası Hikmet Bürkük'ün dekoratif amaçlı bir doğramacılık tekniği olan, ince marangozluk kapsamına giren, daha çok kapı, pencere ve dolap kanatlarında, kürsülerde uygulanan, ahşap sanatı eserleri hayranlık uyandırdı.   

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından Bürkük'ün çalışmaları tek tek incelendi. Konuklar beğenilerini ifade ederek kendisini tebrik ettiler.  

İlerleyen saatlerde Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da sergiyi ziyaret etti. Yılmaz, Kündekâri ustası Hikmet Bürkük'ü tebrik ederek, serginin hayırlı olmasını diledi.

Ney Sanatçısı ve hocası Serkan Kamacı, ilkini geçen ay interaktif bir şekilde gerçekleştireceği herkese açık olan Ney Meşkleri sundu.

Ardından Silivri Belediyesi Kültür Merkezi hocası Hat, Tezhip ve Minyatür sanatçısı Leyla Yanık bu haftaki Hat dersini öğrencileri ile halka açık bir şekilde yine Sanat Galerisi'nde gerçekleştirdi.

Hikmet Bürkük Kündekâri Sanat Sergisi, 30 Kasım 2019 tarihine kadar ziyaretçilere açık kalacak.

Renginar SALİ

 

YORUM YAP