İYİ Parti: Bu tabela oyununu düzeltin!

İYİ Parti: Bu tabela oyununu düzeltin!

04.08.2020 10:50:47

Kınalı'da ‘tabela oyunu' ile sürücülerin pahalı yola yönlendirildiğine dikkat çeken İYİ Parti Silivri yöneticileri durumu ve düzeltme talebini kamuoyuna ilan ettiler.

İYİ Parti Silivri İlçe Yöneticileri Edirne'den İstanbul yönünde seyreden sürücülerin Kınalı'da ‘tabela oyunu' ile Kuzey Marmara otobanına yönlendirilerek yandaş müteahhitlere kazanç sağlandığına dikkat çekerek duruma ilişkin düzeltme talebini Bakanlık ve Valilik adresli kamuoyuyla paylaştılar.

İYİ Parti'den konuyla ilgili yapılan çağrı aynen şu şekilde: “KGM otobanı-Edirne yönünden İstanbul istikametine gelişte Kınalı Mevkiinde (tabeladan da gözüktüğü gibi) yolu bilmeyen sürücüleri ve bilenleri de yanıltmak için sürücüler devlet otobanından tabelâlardaki oyun sayesinde Kuzey Marmara (3 köprü) otobanına yönlendiriliyorlar. Tabelada sol tarafa ‘Silivri-Selimpaşa' yazıp sağa tarafa ‘İstanbul-Çatalca', ‘İstanbul-Havalimani', ‘Yavuz Sultan Selim Köprüsü' yazılması ile Fatih Sultan Mehmet istikametine gidecek sürücüleri yanıltma yöntemi ile daha pahalı daha uzun mesafeye yönlendirme yapılmakta. Yandaș müteahhit daha çok para kazanması ve bu yollara yanlışlıkla giren sürücüler sayesinde Kuzey Marmara otobanının geçiş bilgileri ile istatistiki verilerde de yanıltma yapılmanın önünü açmaktadır. Bir an önce bu tabela oyununun düzeltilmesi gerekmektedir.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Valiliği tarafından bu konunun düzeltmesini talep ediyoruz.”

Sevginar SALİ

YORUM YAP