“İncirlik Üssü ABD’ye kapatılsın”

“İncirlik Üssü ABD’ye kapatılsın”

16.05.2017 10:36:02

Vatan Partisi, Cumartesi günü sahilde bir basın açıklaması yaparak ABD'nin politikalarını protesto etti ve “İncirlik Üssü ABD'ye kapatılsın” tepkisini ortaya koydu.

Alanda Vatan Partisi Silivri İlçe Örgütü adına basın açıklamasını okuyan Başkan Latif Aydın, görüşlerini kamuoyuyla şu şekilde paylaştı:

“İNCİRLİK ÜSSÜNDEN KALKAN ABD UÇAKLARI PKK'YI DESTEKLEMEK İÇİN NAMLULARINI TÜRKİYE'YE ÇEVİRMİŞ BULUNUYOR”
“Bölücü PKK ve Fetullahçı terör örgütlerine karşı devletçe ve milletçe büyük bir mücadele içindeyiz. Vatan savaşı veriyoruz. Terör örgütlerinin arkasında ABD ve İsrail var. Vatan toprağı olan İncirlik Üssünden kalkan ABD uçakları Mehmetçiğimize ve Polisimize kurşun sıkan terör örgütlerine sınır boylarımızda PKK'yı desteklemek için namlularını Türkiye'ye çevirmiş bulunuyor. 15 Temmuz ABD Fetullahçı darbe kalkışması gecesi milletimize kurşun sıkmaktan çekinmeyen FETÖ'ye İncirlik Üssü yataklık etmiştir. ABD 1. Körfez Savaşı ve sonrasında başta Irak, Mısır, Suriye ve Türkiye olmak üzere milyonlarca insanın ölümünden sorumludur.

“VATAN BÜTÜNLÜĞÜMÜZE GÜVENLİĞİMİZE YÖNELEN SİLAHLI TEHDİDİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”
İncirlik Üssü, Türkiye'nin güvenliğine hizmet etmiyor, Hükümet vatan toprağımızda Türkiye ye karşı müdahale ve saldırı üssü bulunmasına izin vermektedir. Vatan bütünlüğümüze güvenliğimize yönelen silahlı tehdidi görmezden gelemeyiz. Her tehdit ancak bir gerçeklik olarak saptandığı zaman bertaraf edile bilir. Bölücü ve yobaz terörüne son vermek için İncirlik üssü ABD'ye kapatılmalıdır. Türk Silahlı kuvvetleri vatan toprağımız olan İncirlik Üssünü denetim altına almalıdır. Bölücü teröre karşı en etkili siyaset komşularımızla iş birliği ve Asya ülkeleri ile dayanışmadır. İncirlik Üssünün, ABD uçaklarına kapatılması sürecinde bu ülkelerin dayanışması ve desteği sağlanmalıdır.

“İNCİRLİK ÜSSÜ DERHAL TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN DENETİMİ ALTINA ALINSIN”
Hükümetten talep ediyoruz, İncirlik Üssü derhal Türk Silahlı Kuvvetlerinin denetimi altına alınsın. İncirlik üssü ABD uçaklarına kapatılsın, Vatan Partisi olarak sonuç alana kadar mücadelemiz sürecektir. Bütün Vatandaşlarımızı İncirlik Üssü ABD uçaklarına kapatılsın kampanyasına katılmaya davet ediyoruz. ABD kendi yaptığı planlar içerisinde yok olacaktır.”

Haber Merkezi

YORUM YAP