Değirmenköy’de Tarımda Kooperatifçilik toplantısı

Değirmenköy’de Tarımda Kooperatifçilik toplantısı

29.02.2020 09:48:08

 İBB Muhtarlıklar ve Gıda Dairesi Başkanı Ahmet Atalık Değirmenköy'de Tarımda Kooperatifçilik konulu toplantı gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, CHP Silivri Yöneticileri, İBB Meclis Üyelerinin ve üreticilerin katıldığı toplantıda kooperatifçiliğin önemi vurgulandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Silivri Değirmenköy'de Tarımda Kooperatifçilik konulu toplantı gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını İBB Muhtarlıklar ve Gıda Dairesi Başkanı Ahmet Atalık'ın yaptığı toplantıda TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Murat Kapıkıran, İBB İSYÖN İstanbul Yönetim Yenileme A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Aysu konuşmacı olarak yer aldı.

CHP Silivri İBB Meclis Üyeleri Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu'nun, muhtarların ve üreticilerinde sırayla söz aldığı toplantıda karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.

HALKIN BAKKALI PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Konuşmacılar tarafından kooperatifçiliğin öneminin vurgulandığı toplantıda, İBB'nin işlettiği pazarlarda üreteci kooperatiflerine ürünlerini pazarlama imkânı tanınacağı, İstanbul'un 39 ilçesinde kurulması planlanan Halkın Bakkalı isimli marketlerinde de kooperatif ürünlerinin satışının gerçekleştirileceği ifade edildi. Kurulacak marketlerle birlikte üretici kooperatiflerinin ürünlerini aracısız bir şekilde doğrudan İstanbul haklı ile buluşturarak İstanbul'un ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyacı karşılanacak. Bu nedenle toplantıya katılan üreticilerden kooperatif örgütlenmelerini gerçekleştirmeleri ve üretim planlamalarını yapmaları istendi.

ÜRETİCİLER TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantıya katılan üreticiler ürünlerini pazarlamada yaşadıkları sorunları dile getirdiler. İBB'nin üreticilerin desteklenmesi, tüketicilerin korunması ve üreticilerle aracısız buluşmayı sağlayacak bir çalışma içinde olmasından duyulan memnuniyet ifade edilirken, üreticiler sorunlarıyla ilgili ilk kez muhatap alınmaları nedeniyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na teşekkür ettiler.

YORUM YAP